7,4 C
Pionki
sobota, 1 kwietnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO] „Pani radna, proszę nie być taka mądra”. Za te słowa, Radny Dawid Jaroszek został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego komisji

Popularne

Pani ma taką znajomość o budowie jak ja, czyli żadną – mówił w listopadzie podczas posiedzenie komisji Radny Dawid Jaroszek, który nie dał wiary kompetencjom przewodniczącej Komisji Gospodarki Gminy i Infrastruktury Wioletty Grzywacz. Za swoją m.in. tą wypowiedź został w dniu wczorajszym odwołany funkcji wiceprzewodniczącego komisji.

Podczas listopadowego posiedzenia Komisji Gospodarki Gminy i Infrastruktury dotyczącej m.in. remontu miejskiego basenu oraz trwającego remontu bloków socjalnych znajdujących się przy ulicy Leśnej oraz Aleje Lipowe 9 i 13, radny Dawid Jaroszek słuchając wypowiedzi przewodniczącej komisji, Wioletty Grzywacz, która w realizowanych pracach widziała same wady, zdecydował się w krótki ale dosadny sposób wyrazić swoją dezaprobatę co do jej poczynań, kompetencji jak również stawianych zarzutów. Radny wyraził również swoje obawy, które dotyczyły zawziętości części radnych, którzy jego zdaniem prowadzą do niszczenia czegoś, co się dobrego robi w naszym mieście.

Pani radna proszę nie być taka mądra, nie być taka mądra jak pani myśli, że jest, bo wcale tak nie jest. Idźmy dalej, szanowna pani. Po pierwsze. Pani ma taką znajomość o budowie jak ja, czyli żadną. Proszę mi pokazać  dokumenty, że ma pani możliwość odbioru technicznego budynku. Jeszcze raz pani mówię, że rozmawiamy o czymś, o czym sami państwo nie wiecie o czym mówicie, poszliśmy jako komisja i weszliśmy do budynków, które są w trakcie, jak to pani nazwała remontu. Zwracacie państwo uwagę na jakieś niedoskonałości może dlatego, że te budynki jeszcze nie zostały ukończone. Czy pani jak robi remont w domu, to w trakcie tego remontu pani uważa, że już jest po remoncie? Kiedy pani zwraca pani uwagę na to, jakie są ewentualne błędy. Druga rzecz, zazdroszczę państwu naprawdę od serca tej zawziętości, którą macie do niszczenia czegoś co się dobrego robi w tym mieście.- mówił podczas listopadowej komisji radny, Dawid Jroszek.

 

Za m.in. tą wypowiedź przewodniczący rady, członek Komisji Gospodarki Gminy i Infrastruktury, Wojciech Maślanek złożył w dniu wczorajszym wniosek o odwołanie z funkcji wiceprzewodniczącego komisji radnego Dawida Jaroszka.

– Składam wniosek o odwołanie z funkcji zastępcy przewodniczącego Komisji Gospodarki Gminy i Infrastruktury pana radnego Dawida Jaroszka. Krótko uzasadnię mój wniosek i pani przewodnicząca proszę po moim uzasadnieniu o przeprowadzenie procedury przegłosowania wniosku. Podczas komisji w dniu 16 listopada 2022 r. pan radny Dawid Jaroszek zachował się w sposób skandaliczny i nieodpowiedzialny próbując zdyskredytować osobę przewodniczącej komisji. To nie jedyna sytuacja, szanowni państwo, która miała miejsce w obradach komisji. Pan radny Dawid Jaroszek, nie tylko wtedy próbował takich działań w stosunku do pani przewodniczącej, radnej Wioletty Grzywacz. Dodatkowo informuję, o czym chyba wszyscy wiedzą, że pan radny Dawid Jaroszek jest aktualnie, równolegle z funkcją radnego pracownikiem miejskiej spółki PWKC Pionki i w moim przekonaniu sprawy, które porusza bardzo często nasza komisja dotyczą również też spółki i moim zdaniem jest tu konflikt interesów, ale głównie, podkreślę, głównie bardzo nieeleganckie zachowanie w stosunku do pani przewodniczącej. – odczytał wraz z uzasadnieniem swój wniosek radny, członek komisji, Wojciech Maślanek

 

Głos „za” wnioskiem przedstawiła przewodnicząca komisji Wioletta Grzywacz. Radna zarzuciła radnemu Jaroszkowi próbę wznawiania prac komisji podczas przerwy oraz inne sprawy, które miały miejsce, ale o nich nie poinformowała komisji.

 

Przeciwnego zdania, a zarazem głos przeciw wyraził członek komisji, radny Grzegorz Wąsik. – Pani przewodnicząca i pan wiceprzewodniczący w wielu sprawach się nie zgadzają, bo to jest rzecz w demokracji normalna. Ja to odczytuję, że odwołanie jest ze względu na poglądy w wielu sprawach.  Ja jestem przeciw, bo jak powiedziałem, nasza rada miasta jest myślę demokratyczna, powinna być pluralistyczna, są w niej różne poglądy i sadzę, że powinno być miejsce dla pani przewodniczącej ale również w niektórych kwestiach dla wiceprzewodniczącego, który ma w danej sprawie troszeczkę inny pogląd.  

 

Za odwołaniem radnego Dawida Jaroszka z funkcji wiceprzewodniczącego Komisji Gospodarki Gminy i Infrastruktury głosowali: Wojciech Maślanek, Tomasz Łyżwa, Wioletta Grzywacz.

Po zakończeniu głosowania głos zabrał odwołany radny, Dawid Jaroszek. – Jak rozumiem pani wniosek odczytał pan radny Maślanek. Pani przewodnicząca z mojej strony życzę tylko pani taki osób w swoim otoczeniu jakich mam ja.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content