21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[AUDIO] Enea Wytwarzanie i Policyjny Mikołaj przekazali prezenty dla pacjentów oddziału dziecięcego w kozienickim szpitalu

Popularne

spot_img

W poniedziałek, 6 grudnia, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, gdzie jeden z nich wcielił się w rolę Świętego Mikołaja wraz z przedstawicielami Enei Wytwarzanie przekazali prezenty dla dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym szpitala w Kozienicach.

To już niemal tradycja, kiedy w okresie mikołajkowym kozieniccy policjanci oraz wolontariusze Enei Wytwarzanie łączą siły, by sprawić radość najmłodszym, którzy szczególnie potrzebują w tym czasie miłości i ciepła. Ten rok, choć inny niż wszystkie, nie przeszkodził w obdarowaniu dzieci upominkami.

W związku z panującą pandemią, zorganizowano nieco inną formę przekazania prezentów dzieciom przebywającym na oddziale szpitalnym. Zamiast osobistych odwiedzin Świętego Mikołaja, paczki przekazane zostały na ręce ordynatora oddziału dziecięcego szpitala w Kozienicach – Czesława Czechyry, który sam z kolei podaruje prezenty małym pacjentom.

Jak podkreślał lekarz obdarowanie prezentami dzieci, które zmagają się z chorobami to bardzo wzruszający moment. Ten gest najczęściej spotyka się z dużym zaskoczeniem, a także wywołaniem radości i uśmiechu u dziecka, który jest najlepszym lekarstwem w chorobie. Zapytaliśmy także o aktualną sytuację jaka panuje na oddziale pediatrycznym kozienickiego szpitala:

Była to już kolejna akcja zorganizowana wspólnie przez policjantów i wolontariuszy Enei Wytwarzanie, dlatego jak podkreślała Justyna-Tkaczyk Kurek, koordynator ds. Wolontariatu w Enei Wytwarzanie, Enea pragnie kontynuować tę szlachetną inicjatywę bez względu na panujące okoliczności:

Upominki dla najmłodszych przekazywali policjanci z wydziału do spraw nieletnich w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach, tak zwani profilaktycy. Jak mówiła rzecznik prasowa komendy aspirant Ilona Tarczyńska, czas Mikołajek to okres pełen różnych inicjatyw realizowanych przez policjantów:

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content