10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

[AUDIO] Aleje Lipowe zmieniają wygląd. Poznaliśmy przybliżony termin zakończenia prac

Popularne

Nowy chodniki, ścieżka rowerowa, zatoki parkingowe.  Ulica Aleje Lipowe zmieniła swój wygląd, brakuje tylko asfaltu. Znamy przewidywany termin zakończenia prac.

Powoli dobiegają końca prace przy modernizacji ulicy Alei Lipowych w Pionkach. Po kilku miesiącach, dobiegają końca prace związane z jej przebudową.

Zadanie inwestycyjne przewidywało budowę jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6 metrów wraz z miejscem do zatrzymania autobusów. Wzdłuż ulicy wykonano 32 miejsca parkingowe oraz 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Zakres prac obejmował również wykonanie nowego oświetlenia ulicznego oraz wymianę oznakowania pionowego.

Myślę, że wygląda ona pięknie

Modernizowana ulica nabrała wglądu, zmieniło się otoczenie i co najważniejsze – drzewa pozostały. Z informacji uzyskanych od burmistrza Pionek, Roberta Kowalczyka wiemy, że prace powinny zakończyć się do końca listopada.

– Chcielibyśmy i rozmawiamy z wykonawcą i być uda się uda się zakończyć modernizację ulicy Aleje Lipowe do końca listopada. Myślę, że wygląda ona pięknie, szczególnie dlatego, że zmieniliśmy projekt, uratowaliśmy drzewa, które w poprzednim projekcie były do wycięcia. Bez tych drzew ta ulica wyglądałaby źle lub bardzo źle, natomiast obecnie wygląda bardzo dobrze. – mówi burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk – Tak naprawdę, to jeszcze nie koniec tej inwestycji, bo jeszcze będą chodniki przy tzw. hotelach 9 i 13, które są elementem modernizacji tych bloków. – dodaje burmistrz

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content