21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Akcja „PORUSZAMY POLSKĘ” – Edukacja zdrowotna w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Pionkach

Popularne

spot_img

Akcja społeczna „PORUSZAMY POLSKĘ”, zainicjowana przez Leszka Klimasa i Filipa Chajzera, ma na celu edukację młodych ludzi na temat zdrowego stylu życia. W czwartek Leszek Klimas wraz ze swoją drużyną odwiedził Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 w Pionkach, aby przeprowadzić warsztaty dotyczące zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Powitanie w szkole

Gości serdecznie powitała dyrektor szkoły, Magdalena Deszczka. Podkreśliła znaczenie tej wizyty, zaznaczając, że akcja została zainicjowana przez dwie sportsmenki, które nagrały filmik z pierwszoklasistami, zapraszając ekipę „Efektu Klimasa” do ich szkoły. Dyrektor wyraziła radość z przybycia Leszka Klimasa i jego zespołu, podkreślając wagę edukacji zdrowotnej już od najmłodszych lat.

– Moi drodzy, w październiku z inicjatywy dwóch naszych sportsmenek na występach gościnnych i wraz z dzieciaczkami klasy pierwszej nagrali filmik zapraszający ekipę Efektu Klimasa do naszej szkoły. Bardzo się cieszymy, że odpowiedzieli,  że przyjadą i mamy ich dzisiaj u nas. Witam serdecznie Pana Leszka oraz jego ekipę Efekt Klimasa.

– Moi kochani, wydarzenie dla nas bardzo ważne i bardzo potrzebne. Będziemy dzisiaj rozmawiać o zdrowiu, waszym zdrowiu, naszym zdrowiu, zdrowych nawykach i o tym byście byli świadomi już od najmłodszych lat i byście uświadamiali swoich rodziców. – dodała dyrektor Magdalena Deszczka

Leszek Klimas, inicjator projektu, podkreślił, że ich celem jest nie tylko motywowanie młodych ludzi, ale także uświadamianie ich o współczesnych zagrożeniach związanych z niewłaściwym odżywianiem. Zespół ekspertów „Efektu Klimasa”, w tym dietetyczki Justyna, Kasia i Sandra, które na co dzień pracują w centrum leczenia otyłości dzieci w Warszawie, przekazał uczniom cenną wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

– Dlaczego przyjechaliśmy? Uwielbiamy również małe szkoły, bo chcemy wam dać dzisiaj oprócz dawki motywacji dla was to również porozmawiamy sobie dzisiaj o dzisiejszym żywieniu, o tym jakie zagrożenia niesie ze sobą dzisiaj spożywanie wszechobecnego cukru i przetworzonego żywienia i o tym opowiedzą Wam moje dietetyczki – Justyna, Kasia i Sandra- dietetyczki kliniczne, które na co dzień pracują w Efekcie Klimasa, w centrum leczenia otyłości dzieci w Warszawie. – mówił Leszek Klimas

Warsztaty dietetyczne

Dietetyczki kliniczne przeprowadziły warsztaty, w trakcie których pokazały, jak dużo cukru zawierają popularne przekąski dzieci. Rozmawiały z uczniami na temat składów produktów spożywczych, które są często przez nich konsumowane, oraz omawiały negatywne skutki spożywania napojów energetycznych. Zwróciły również uwagę na znaczenie wspólnych posiłków przy jednym stole oraz rolę aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Zajęcia praktyczne

Po części teoretycznej uczniowie wraz z ekipą Klimasa przenieśli się na boisko szkolne, gdzie odbył się wspólny trening. Był to czas na aktywność fizyczną, która jest nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia. Dzieci wzięły również udział w występach artystycznych, co dodało wydarzeniu radości i integracji.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content