23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] “Światełko z serca”, które popłynęło do Emilki. 5-letniej mieszkanki Pionek. Za nami fotograficzny finał akcji charytatywnej!

Popularne

spot_img

W czwartek, 3 marca grupa Roztańczeni spotkała się w Miejskim Ośrodku Kultury na finale akcji #Światełko #z #serca#dla #Emilki #Małek. Akcja została zapoczątkowana na początku lutego, kiedy grupa Roztańczeni wraz z OSP Pionki oraz juniorską drużyną Proch Pionki U-13 zainicjowała na targowisku miejskim Manhattan challenge dla 5-letniej dziewczynki z naszego miasta polegający na zrobieniu zdjęcia ze światełkiem telefonu przy sercu, a następnie umieszczeniu go na profilu Facebook wraz z dokonaniem symbolicznej wpłaty. Jak już wiemy, akcja odbiła się szerokim echem wśród mieszkańców Pionek, a wczoraj byliśmy świadkami jej symbolicznego finału.

Następstwem akcji był poranny taniec roztańczonego teamu w porannym szczycie sobotnich zakupów na Pionkowskim Manhattanie, kiedy to tylko w ciągu nieco ponad godziny udało się zebrać kwotę ponad dwóch tysięcy złotych.

Fotograficzny finał

Wczoraj, a więc 3 marca odbył się finał tejże akcji. Roztańczonym towarzyszyła sama 5-letnia bohaterka, wraz z mamą i siostrą. Motywem przewodnim finału tej szczytnej inicjatywy był „najmniejszy pokaz świata dla Emilki”, którym w pierwotnym zamyśle miał być pokaz tańca dla małej bohaterki, niemniej z uwagi na okoliczności i wydarzenia na Ukrainie, zastąpiła go magiczna sesja dedykowana Emilce, której efekty możecie podziwiać w naszej galerii zdjęciowej.

Emilka wraz z mamą – Panią Agnieszką.

W akcję, która wsparła Emilkę zaangażowało się wiele osób. Z tego właśnie powodu mama dziewczynki, Pani Agnieszka oraz Grupa Roztańczeni dziękują wszystkim instytucjom i stowarzyszeniom, które oprócz organizatorów włączyły się czynnie i finansowo do akcji, a były to między innymi Warsztaty Terapii Zajęciowej WTZ Pionki, Środowiskowy Dom Samopomocy Pionki, Stowarzyszenie Złota Jesień, Stowarzyszenie Barwy Życie Razem, Uniwersytet III Wieku przy Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Podziękowania kierowali również wszystkim osobom prywatnym, które wsparły cały projekt, zarówno podczas tańca na miejskim targowisku, jak i indywidualnie.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni całą akcją, jak również jej niekonwencjonalnym finałem, podczas którego pierwszy raz mieliśmy okazję poznać dziewczynkę. Mamy nadzieję że w jakimś stopniu, poprzez nasz taniec, zbiórki, jak również co ważne w takich przypadkach rozpropagowanie jej historii, dołożyliśmy małą cegiełkę do tego aby choć w pewnym stopniu trochę jej pomóc – mówią zgodnie Roztańczeni.

Podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcje płynęły także prosto od mamy Emilki, Pani Agnieszki. – Z całego serca dziękuję za zorganizowanie akcji „światełko z serca” kierowanej dla Emilki. Jestem zaskoczona, a zarazem bardzo wdzięczna za pomoc i zaangażowanie wszystkich ludzi o dobrych serduszkach, którzy udzielili nam wsparcia finansowego. Pionki nie raz pokazały, że warto pomagać, a w grupie siła. Podczas tanecznej soboty na Manhattanie, ekipa Roztańczeni wykazała się dużym zaangażowaniem w akcje. Dziewczyny na czele z Kamilem Panufnikiem dały z siebie wszystko, dziękuję za tyle pozytywnej energii, która jest zaraźliwa i motywująca. Teraz wiem, że będziemy dalej walczyć o poprawę sprawności Emilki. W przyszłości planujemy różne zbiórki, z których środki będą pomocne w miarę łagodnym przejściu choroby, której nie da się powstrzymać, postępuje cały czas. Wszystkich chętnych zapraszam na grupę FB, w całości przeznaczonej dla Emilki – https://www.facebook.com/groups/451791179822196/?ref=share mówi mama Emilki, Pani Agnieszka Małek.

Jak można pomóc Emilce?

Wszelkie wpłaty można kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ” Ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 TYTUŁEM: 39473 MAŁEK EMILIA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Darowizny można też wpłacać ONLINE przez stronę: www.dzieciom.pl/podopieczni/39473

Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu CEL SZCZEGÓŁOWY: 39473 MAŁEK EMILIA

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content