2,7 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pionki pamiętały o powstańcach

Popularne

W niedzielę 31 lipca mieszkańcy Pionek uczcili pamięć poległych w powstańców. Był koncert oraz marszobieg.

W niedzielny wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości kulturalno-sportowe upamiętniające 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W pierwszej części wydarzenia najbardziej znane pieśni patriotyczne z tamtego okresu wykonało Stowarzyszenie Seniorów Kontrast Ireny Nalewajko ,przy akompaniamencie Marcina Alota. Mieszkańców Pionek i uczestników wydarzenia powitała zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska.

– Chciałabym żebyście choć na chwilę się zatrzymali i powspominali tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność. Na wschodzie nasi sąsiedzi dzisiaj przeżywają trudne chwile. My w Pionkach również przyłączamy się, włączamy się w ich historię, oby to co dzieje się na wschodzie nigdy więcej nie zadziało się ponownie w naszym kraju.  – mówiła wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska

Tuż po tym wydarzeniu odbył się już II Nocny Bieg Pamięci Powstania Warszawskiego, który podobnie jak w zeszłym roku prowadził poprzez okoliczne parki miejskie.

– Mimo niesprzyjającej pogody, która sprawiła że część tegorocznego wydarzenia musieliśmy przenieść z pleneru MOK do jego środka, jesteśmy w pozytywnym szoku, biorąc pod uwagę frekwencję jaka dopisała Nam podczas nocnego biegu ,jak i marszobiegu. Mimo późnej pory i wspomnianych warunków atmosferycznych na mecie stanęło ponad 70 biegaczy, w tym co cieszy chyba najbardziej ok. 20 dzieci w różnym przedziale wiekowym. Dzięki członkom Run Team Pionki mogliśmy gościć w tym roku także biegaczy oraz biegaczki z Radomia, Kozienic i Garbatki Letnisko. Jak co roku współpraca organizatorów wydarzenia pozwoliła w sposób bardzo podniosły, godny i niepowtarzalny uczcić rangę rocznicy tych wydarzeń – podsumowuje Kamil Panufnik, radny rady Miasta i współorganizator tegorocznego wydarzenia.

Uczestnicy biegu do pokonania mieli 5 km dla mężczyzn i 3 km dla kobiet, nocny marsz odbył się na dystansie 1944 metrów.

fot.Kamil Panufnik, Ireneusz Kędziora, Mariusz Grotkowski

 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content