-2,3 C
Pionki
piątek, 1 grudnia, 2023

[ZDJĘCIA] Po dwóch latach ponownie obejrzeliśmy prace seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kozienicach

Popularne

„Szkice z pracowni UTW” to tytuł wystawy, którą można już oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Autorami plac plastycznych prezentowanych na wystawie są słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Otwarcie wystawy odbyło się w środę, 12 stycznia, o godzinie 12.30.

Wystawa „Szkice z pracowni UTW” to podsumowanie tego, co w I semestrze roku akademickiego 2021/22 robili słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury, podczas zajęć „nauka podstaw rysunku i malarstwa”. Zajęcia te prowadzone są przez magistra sztuki Wojciecha Stachurskiego. Na ekspozycji zobaczyliśmy najlepsze spośród dziesiątek prac powstałych między październikiem, a grudniem 2021 roku. Ich tematem jest martwa natura.

To pierwsza od dwóch lat wystawa grupy plastycznej działającej w ramach zajęć fakultatywnych naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poprzednio prace tej grupy mieliśmy okazję oglądać w styczniu 2020 roku u nas, a następnie w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Ta długa przerwa nie była spowodowana oczywiście brakiem weny, ale koniecznością, ponieważ nastał czas pandemii, który zmusił Kozienicki Dom Kultury do zawieszenia zajęć między innymi z rysunku i malarstwa.

Środowy wernisaż otworzyli Anna Tomczyk-Anioł oraz Wojciech Stachurski.

 

Po wielu miesiącach zajęć on-line, w październiku 2021 roku uzdolnieni plastycznie seniorzy z kozienickiego UTW mogli ponownie spotkać się przy sztalugach ze swoim nauczycielem i znowu zacząć tworzyć.

Wernisaż wystawy odbył się 12 stycznia, o godzinie 12.30 (po środowym wykładzie UTW), w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. 

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 16 lutego 2022 roku.

Organizatorami wydarzenia były gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

„Szkice z pracowni UTW”

Autorzy wystawy: Joanna Bacho, Barbara Dąbrowska, Elżbieta Kwiatkowska, Elżbieta Majewska, Bogumiła Janina Rzepkowska, Alicja Spyra, Lucyna Stępień, Alicja Szeliga, Zuzanna Tarnawska, Halina Wolszczak. Dla wszystkich przewidziano symboliczne podziękowania i upominki, które wręczono podczas wernisażu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content