14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Postępują prace przy przebudowie drogi w Suskowoli. Kiedy będzie gotowa?

Popularne

Na początku listopada ubiegłego roku nastał moment, na który czekało wielu. Rozpoczęła się przebudowa drogi w Suskowoli, w gminie Pionki. Teraz pojawiliśmy się na placu budowy, aby podejrzeć postępy prowadzonych prac.

Przygotowania do modernizacji drogi wojewódzkiej 787 w Suskowoli trwały kilka lat, ale w końcu się udało. Za wykonanie robót odpowiedzialna jest firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ze Zwolenia, która wyceniła swoje usługi na 6 168 800,00 złotych. Dokumentację projektową wykonała gmina Pionki dzięki czemu możliwe było przyspieszenie postępu prac.

Samorząd gminy Pionki przez wiele lat zabiegał o to, by ten odcinek drogi powstał. Dla wielu miejscowych i nie tylko, jest to bardzo ważna droga, z uwagi na to, że łączy dwa powiaty, a mianowicie radomski i zwoleński.

Ponad 1,7 km odcinek drogi wojewódzkiej nr 787 przebiegający przez Suskowolę ma zostać planowo przebudowany w ciągu 12 miesięcy. Przypomnijmy, że pierwszą łopatę wbito na początku listopada ubiegłego roku. Inwestycja obejmuje między innymi poszerzenie i przebudowę nawierzchni, budowę chodników, wykonanie poboczy, zjazdów oraz kanalizacji deszczowe, a także aktualizację oznakowania pionowego i poziomego. Koszt przebudowy to ponad 6,1 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego.

Już od blisko dwudziestu lat temat tej drogi budził emocje zarówno u mieszkańców jak i u kierowców. Ku radości wielu, nowa droga zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. W chwili obecnej wyznaczono objazdy.

Poniżej galeria zdjęciowa z placu budowy.

 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

  1. ” Ku radości wielu, nowa droga zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku. W chwili obecnej wyznaczono objazdy.” A ku radości niewielu droga gminna, która właśnie stała się objazdem obecnie remontowanego odcinka stała się również ofiarą w/w inwestycji. Obecnie droga gminna wygląda tak samo jak plac budowy. Obłamane obrzeza jezdni, zapadnięte pobocza, wszechobecne błoto z poboczy i pochlapane ogrodzenia to słaby przykład dobrej organizacji objazdów. Kiedy inwestor będzie otwierał wyremontowany odcinek DW737, Radni Gminy Pionki będą szukać środków w budżecie na remont niedawno zbudowanej drogi.

    6
    5

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content