9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

30. Finał WOŚP w Kozienicach. Będzie koncert w Centrum Kulturalno-Artystycznym

Popularne

Przed nami jubileuszowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w Kozienicach odbędzie się koncert z tej okazji. W niedzielę, 30 stycznia, na scenie sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego zobaczymy reprezentantów Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka i Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Początek o godz. 18.30.

Kozienicki Dom Kultury gra z Wielką Orkiestrą Świąteczną Pomocy już od wielu lat, a działania w ramach 30. Finału rozpoczął już w grudniu. Przypomnijmy, że od 10 grudnia w siedzibie jednostki znajduje się skarbona stacjonarna akcji, gdzie datki będą zbierane aż do dnia finału.

Po raz kolejny zorganizowane zostały również aukcje internetowe kozienickiego sztabu WOŚP. Kozienicki Dom Kultury przekazał na ten cel dwa wyjątkowe zestawy gadżetów (w tym tych limitowanych). Ponadto swoje prace plastyczne wystawili też artyści z Grupy Twórczej „Vena” KDK: Maria Podsiadła, Eugenia Kuna, Jadwiga Bronisława Andrzejewska i Zbigniew Kurasiewicz. Aukcje dostępne są pod adresem: allegro.pl/uzytkownik/wospkozienice.

Muzyczny finał

Tradycją kozienickich finałów są koncerty. Te niegdyś odbywały się w starej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury, a od kilku lat organizowane są w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

– Bardzo się cieszę, że po przerwie związanej z pandemią i lockdownem, po raz kolejny możemy zagrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska i dodaje: – W trakcie koncertu usłyszymy uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach oraz uczniów Akademii Szerokich Horyzontów Kozienickiego Domu Kultury.

Koncert w sali kameralnej rozpocznie się o godz. 18.30. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Tuż po koncercie, o godz. 20.00, wszyscy wyjdziemy przed Centrum Kulturalno-Artystyczne, by wspólnie wysłać symboliczne „Światełko do nieba”. Warto tego wieczoru być z nami – dodaje Elwira Kozłowska.

Podczas 30. Finału WOŚP środki zbierane są na wsparcie diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Fundacja zapowiada zakup m.in. aparatury do leczenia siatkówczaka (nowotwór złośliwy gałki ocznej u dzieci), stołów operacyjnych czy sprzętu do tomografii dna oka. Szczegółowe cele finału opisane są na stronie wosp.org.pl.

Przypominamy, że kozienicki sztab 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content