14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

25 tysięcy złotych na remont strażnicy OSP w Suchej. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Popularne

Jednostka OSP w Suchej, w gminie Pionki, otrzymała dofinansowanie w wysokości 25 tysięcy złotych z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

Decyzją radnych województwa mazowieckiego 26 strażnic OSP, w tym w miejscowości Sucha w gminie Pionki przejdzie remont lub modernizację. Na ten cel władze Mazowsza zarezerwowały prawie 630 tys. zł. 

Jednostka OSP w Suchej planuje dzięki otrzymanemu wsparciu wykonać nową podłogę w garażu, która zastąpi dotychczasowy beton.

– Strażaków z Mazowsza wspieramy od lat – podkreśla marszałek Adam Struzik, dodając: – Dofinansowujemy nie tylko zakup specjalistycznego sprzętu czy samochodów, ale pomagamy też modernizować strażnice OSP. Tego typu inwestycje są bardzo potrzebne.

Na Mazowszu funkcjonuje obecnie prawie 2 tys. jednostek OSP, które tylko w ubiegłym roku brały udział w 55 tys. akcji, z czego 20 tys. dotyczyło gaszenia pożarów. Jak zauważa marszałek wiele budynków jest w złym stanie technicznym i wymaga remontów.

Niestety są one bardzo kosztowne i nie każda gmina  może sobie pozwolić na takie wydatki. Dlatego zawsze staramy się wygospodarować dodatkowe środki właśnie na takie wsparcie. Dla ochotników pomoc jest nieodzowna. Strażnice to nie tylko stacje wyczekiwania, ale też miejsca, w których przechowywany jest sprzęt strażacki i garażowane są auta. Utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie jest gwarancją niezawodności i wpływa na wzrost bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje marszałek.

– Ostatecznie dofinansowanie w wysokości blisko 5,5 mln zł trafi do 232 mazowieckich gmin i miast, w tym 26 z subregionu ciechanowskiego. Otrzymane wsparcie pozwoli na przeprowadzenie prac budowlanych, w tym m.in. remontów posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, czy instalacji elektrycznej – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

Jak zauważa radny województwa mazowieckiego Konrad Wojnarowski wsparcie na remonty strażnic udzielane jest od 2018. – W tym czasie dofinansowaliśmy blisko 550 inwestycji, przeznaczając na ten cel 10 mln zł – podsumowuje.

W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 25 tys. zł. Ponadto każda z nich mogła złożyć jeden wniosek na remont albo modernizację tylko jednej strażnicy OSP ze swojego terenu.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content