15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

25 lat Grupy Poetyckiej „Erato”. Będzie premiera tomiku i koncert

Popularne

spot_img

Grupa Poetycka „Erato” Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w tym roku obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy wieczór poezji, połączony z premierą nowego tomiku oraz koncertem duetu Magdalena Howorska i Gniewomir Tomczyk. Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 18 marca, na godz. 16.00, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Wstęp wolny.

– Początki Grupy Poetyckiej „Erato” sięgają 1998 roku i działalności Kozienickiego Klubu Twórców Kultury, który po kilku latach przekształcił się w dwie grupy: „Venę” oraz właśnie „Erato”. Od ćwierć wieku Kozienicki Dom Kultury skupia wokół siebie lokalnych poetów, organizuje wydarzenia z ich udziałem oraz promuje rodzimą twórczość – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Ciekawy program jubileuszu

Na jubileuszowy wieczór poezji zaplanowano szereg atrakcji. Wśród nich jest premiera najnowszego tomiku wierszy „Erato. Era to nowa”.

– W tej antologii znajdziemy teksty jedenaściorga autorów, zarówno te najnowsze, jak i takie, które mają już swoje lata, ale zajmują szczególne miejsce w twórczości naszych poetów. To ponad 100 stron, które z pewnością skłonią czytelników do niejednej refleksji – zaznacza Elwira Kozłowska.

Swoje wiersze prezentują: Iwona Bitner, Halina Markowska Budniak, Agnieszka Cichoń, Jelena Jasek, Kamil Koksa, Maria Komsta, Zofia Kucharska, Andrzej Opiłowki, Zbigniew Szumierz, Maciej Witkowski, a także opiekun grupy Adrian Szary.

Koncertowy akcent

Tradycją wieczorów poezji w Kozienickim Domu Kultury są towarzyszące im koncerty.

– Dla naszych widzów wystąpi duet Magdalena Howorska i Gniewomir Tomczyk. Artyści zawitają do Kozienic z programem „Ballady/Romanse – powrót do korzeni”, opartym o nieśmiertelne teksty Adama Mickiewicza – mówi Elwira Kozłowska.

Magdalena Howorska to aktorka, wokalistka, pianistka, autorka tekstów. Jest laureatką licznych nagród indywidualnych i wyróżnień w konkursach jazzowych i festiwalach wokalnych. Występowała z wybitnymi muzykami, takimi jak: Wojciech Karolak, Urszula Dudziak, Grażyna Auguścik, Andrzej Jagodziński czy Michał Urbaniak.

Z kolei Gniewomir Tomczyk to perkusista jazzowy, rozrywkowy, hybrydowy, organizator oraz producent wydarzeń artystycznych oraz pedagog. Na swoim koncie ma trzy solowe płyty, a także współpracę z zespołem XXANAXX, Mariką czy Patrycją Zarychtą.

Przy takim wspaniałym jubileuszu nie może zabraknąć także słodkiego tortu.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl. Na wieczór z poezją zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content