31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

2 stopień ostrzeżenia przed burzami z gradem. IMGW ponownie wydało komunikat

Popularne

spot_img

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) po raz kolejny wydał ostrzeżenia dotyczące niekorzystnych warunków pogodowych, które obejmują znaczną część kraju. Tym razem synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem oraz utrzymującymi się upałami w ciągu dnia. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje na terenie naszego powiatu do godziny 20:00.

Zgodnie z prognozami IMGW, na obszarze objętym ostrzeżeniem można spodziewać się burz, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu o intensywności od 35 mm do 45 mm oraz porywy wiatru osiągające prędkość do 100 km/h. Istnieje również ryzyko wystąpienia gradu.

Synoptycy podkreślają, że ze względu na dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, stopień ostrzeżenia może ulec zmianie. Aktualne prognozy wskazują na bardzo wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem, wynoszące aż 80%.

Zalecenia dla mieszkańców

W obliczu tak niekorzystnych warunków pogodowych, IMGW zaleca mieszkańcom regionu zachowanie szczególnej ostrożności. Przede wszystkim warto unikać przebywania na otwartym terenie w czasie burz oraz zabezpieczyć wszelkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz, które mogą zostać porwane przez silny wiatr.

Należy również pamiętać o zabezpieczeniu okien i drzwi oraz unikać parkowania samochodów pod drzewami, które mogą zostać uszkodzone przez porywisty wiatr lub grad. W miarę możliwości, warto pozostać w domu do momentu ustąpienia zagrożenia.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content