9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] To była już szesnasta edycja Tradycji Wielkanocnych w Pionkach. Za nami liczne występy oraz konkursy

Popularne

W środę, 6 kwietnia, już po raz szesnasty Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach zorganizowały Tradycje Wielkanocne. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Słowackiego świąteczne prace i przedstawienia zaprezentowali podopieczni WTZ, Środowiskowych Domów Samopomocy i szkół z oddziałami integracyjnymi z Pionek i okolic.

Głównym organizatorem tego wieloletniego przedsięwzięcia są Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach przy współudziale miasta Pionki, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Radomiu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1.

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć znamienitych gości. Obecni podczas Tradycji Wielkanocnych byli między innymi kierownik WTZ w Pionkach Renata Glimasińska, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska, wicestarosta radomski Krzysztof Kozera, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Halina Janiszek-Stajniak, jeden ze sponsorów WTZ w Pionkach Michał Seweryn z firmy Pirlo, a także dyrektorzy lokalnych instytucji, szkół, a także radni. Pojawili się także wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, którzy wspierali organizacyjnie wydarzenie.

Szesnastą edycję Tradycji Wielkanocnych w Pionkach uroczyście otworzyła kierownik miejscowego WTZ Renata Glimasińska.

Oprócz wymienionych wyżej placówek oraz osób na widowni pojawili się oczywiście mieszkańcy, a także podopieczni DPS Krzyżanowice, PSP nr 1 i 2 oraz Szkoły Specjalnej w Pionkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Pionkach oraz WTZ Do Celu Zakrzew.

Od godziny 10:00 na sali gimnastycznej przybyłe na to wyjątkowe wydarzenie placówki prezentowały występy artystyczne. Na „scenie” zaprezentowali się podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych w Pionkach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance, Domu Pomocy Społecznej w Jedlance, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym, Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej. Wszyscy, którzy pojawili się w PSP nr 1 mogli także kupić rękodzieła świąteczne – pisanki, palmy, stroiki i inne ozdoby.

Podczas Tradycji Wielkanocnych odbyły się także tradycyjne już konkursy na świąteczne ciasto, palmę i stroik. Jak co roku wszystkie prace i przedstawienia stały na wysokim poziomie.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content