Dzisiaj jest środa, 20 marca 2019 r., 79 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
W Zielonym godnie uczcili święto Żołnierzy Niezłomnych
Dodał: MaG, 05-03-2018 08:35, odsłon: 450

W dniach od 26. lutego do 02. marca 2018 roku po raz ósmy w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach odbyły się „żywe lekcje historii” zorganizowane z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych. Przez pięć dni uczniowie „Zielonego” na lekcjach historii, historii i społeczeństwa oraz wiedzy o społeczeństwie mieli okazję obejrzeć okolicznościową wystawę wykonaną przez uczennice klasy III EFP: Dominikę Kwaśnik, Julię Krajewską i Justynę Skibę.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Przygotowanie gazetki poświęconej bohaterom walczącym w obronie niepodległej Polski, było okazją do bliższego zapoznania się z powojenną historią naszego narodu. Tragiczne losy wielu wielkich ludzi – patriotów stanowią wspaniały przykład na to, jak należy rozumieć i obchodzić święto żołnierzy wyklętych - stwierdziły jednoznacznie twórczynie gazetki.


- Cieszymy się, iż nasza szkoła znalazła się wśród 250. szkół w Polsce, która otrzymała Paczkę Edukacyjną. Fundatorem i organizatorem tej ogólnopolskiej akcji jest Instytut Pamięć Narodowej w Warszawie. Dzięki bardzo ciekawym materiałom edukacyjnym mogłyśmy wzbogacić wystawę i poszerzyć swoją wiedzę historyczną- oceniły swoje zaangażowanie w obchody święta uczennice z klasy trzeciej.

 


W trakcie obchodów narodowego święta młodzież mogła obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów Zielonego z okazji VII edycji konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.


- Obchodzone w naszej szkole Narodowe Święto Żołnierzy Wyklętych staje się powoli tradycją i stanowi istotny element wychowania patriotycznego całej społeczności Zespołu Szkół, podsumował obchody święta Jacek Malicki.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook