Dzisiaj jest czwartek, 20 czerwca 2019 r., 171 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Młodzież z Zielonego bierze udział w ważnym trzyletnim projekcie, który zakończy się wielką debatą historyczną.
Dodał: KamZap, 10-10-2018 11:50, odsłon: 1179
Fot. ZS im. Śniadeckiego w Pionkach
Fot. ZS im. Śniadeckiego w Pionkach

Do 2021 roku uczniowie Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach będą brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ Klubów Debat Historycznych” zorganizowanego z okazji 100 – lecia Niepodległości. Zwieńczeniem trzyletniej pracy będzie wielka debata historyczna. Na początku października młodzież wzięła udział w pierwszym szkoleniu.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W dniach 2 – 3 października w Zespole Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach rozpoczęła się realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Klubów Debat Historycznych” zorganizowanego z okazji 100 – lecia Niepodległości. Organizatorami projektu są: Fundacja „Polska Debatuje”, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i szkoły ponadgimnazjalne z województwa mazowieckiego.

Projekt będzie realizowany przez najbliższe lata i zakończy się w 2021 roku wielką debatą Klubów Debat na Uniwersytecie Warszawskim. Zgodnie z założeniami projektu wszyscy jej uczestnicy biorą udział w szkoleniach przeprowadzanych przez edukatorów z Uniwersytetu Warszawskiego i pracowników Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Właśnie takie szkolenie odbył w Warszawie opiekun młodzieży Jacek Malicki, a w Zielonym sześć trzyosobowych zespołów z klas I – III technikum. Osobami, które przeprowadziły dwudniowe szkolenie byli: Adam Izdebski – student UW i edukator Fundacji „Polska Debatuje” i Mateusz Próchniak – student UW i finalista Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych.

 


Częścią projektu jest udział w szkoleniach przeprowadzanych przez edukatorów z Uniwersytetu Warszawskiego i pracowników Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

 

- Spotkanie z uczestnikami projektu edukacyjnego w ZS im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach okazało się dla nas bardzo ciekawe i pracowite, gdyż wszyscy biorący udział w szkoleniu wykazali się pracowitością, kreatywnością i wyjątkową ciekawością. Cieszymy się, iż drużyna z Zielonego będzie mogła skutecznie rywalizować z innymi drużynami podczas debaty 17 listopada w UW w Warszawie - ocenili udział w szkoleniu przedstawicieli nasze szkoły panowie edukatorzy.

Z kolei dyrektor Zielonego Agnieszka Stępień tak oceniła zaangażowanie jej uczniów w projekcie - Cieszę się, iż uczniowie naszej szkoły uczestniczą w kolejnym projekcie edukacyjnym, tym razem jest to przedsięwzięcie poświęcone historii. Mam nadzieję, iż uczniowie Zielonego poszerzą swoją wiedzę historyczną i umiejętności skutecznego uczestnictwa w debatach. Mam nadzieję, iż dzięki temu projektowi będą mogli z powodzeniem rywalizować z drużynami szkół ponadgimnazjalnych.

Projekt spotyka się również z wielkim entuzjazmem samych uczestników – Z niecierpliwością czekałam na szkolenie i było warto, ponieważ warsztaty okazały się bardzo ciekawe. Cieszy mnie, że z moimi koleżankami z klasy II FP Edytą Kiragą i Marceliną Mazurek stworzyliśmy najlepszą drużynę z Zielonego – mówiła Kornelia Brzostowska. - Przez najbliższe tygodnie będziemy spotykać się z naszym opiekunem p. Jackiem Malickim w celu przygotowania się do rywalizacji z innymi drużynami z województwa mazowieckiego – dodaje.


Zgodni co do wartości tej inicjatywy są nauczyciele Zielonego. -Udział projekcie edukacyjnym traktuje, jako ciekawe wyzwanie, mam nadzieję, iż wraz z moimi uczniami podniosę swoje umiejętności zawodowe i poszerzę swoją wiedzę dotyczącą okoliczności ponownych narodzin Polski w 1918 roku - stwierdził opiekun Klubu Debat Historycznych w Zielonym Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. - Cieszy mnie fakt, że tak liczna grupa uczniów odbyła szkolenie i mogę z nimi współpracować w celu skutecznego przygotowania się do „wielkiej debaty”. Mam nadzieję, ze po trudzie jaki wspólnie włożymy będziemy mogli skutecznie uczestniczyć w kolejnych debatach historycznych – dodaje nauczyciel.



  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
takie pytanie do pana Jacka Malickiego, członka PiS: Ta historia to będzie wg PiS? Bo w historii nowszej jest gumkowanie takich osób jak Wałęsa czy Geremek, przypisywanie swoim cudzych sukcesów, wywyższanie niskich braci.... itp. machlojki historią
10-10-2018, 12:09:09
+ 22
- 4
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook