Dzisiaj jest poniedziałek, 25 marca 2019 r., 84 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Alior Bank marzec
Miejsce na podium i wyróżnienie dla uczniów z Zielonego
Dodał: MaG, 15-05-2018 17:21, odsłon: 1823
fot.ZS
fot.ZS

Adrian Kuźlik z kl. IV EP zdobył III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zaś Edyta Kiraga z kl. I EP otrzymała wyróżnienie. Uczniowie z Zielonego na uroczystej gali z okazji podsumowania międzywojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego „Dziękuje Ci za Niepodległą. List do…”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

W poniedziałek 14 maja w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania międzywojewódzkiego konkursu historyczno – literackiego „Dziękuje Ci za Niepodległą. List do…”. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu był Andrzej Kryj, poseł do Sejmu RP, a także Katolickie Liceum im. Marcina Popiela w Ostrowcu Świętokrzyskim.


- Jestem mile zaskoczony faktem, iż konkurs wzbudził tak wielkie zainteresowanie. Miło mi, że wzięli w nim udział uczniowie ze szkół z czterech województw, łącznie 206 osób. Niech obchody 100 – lecia Niepodległości będą okazją do szerzenia postaw patriotycznych i spowodują wzrost zainteresowania historią - stwierdził w swoim wystąpieniu organizator konkursu Andrzej Kryj.


Konkurs został objęty Honorowym patronatem przez Jana Józefa Kasprzyka, szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i  Osób Represjonowanych. Wśród zaproszonych na uroczystą galę znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.


Adrian Kuźlik z kl. IV EP zdobył III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zaś Edyta Kiraga z kl. I EP otrzymała wyróżnienie. Podziękowania otrzymała Agnieszka Stępień, dyrektor ZS Pionki oraz opiekun laureatów konkursu, Jacek Malicki, nauczyciel historii.


- Osobiście jestem szczęśliwy z udziału w konkursie, który zakończył się zdobyciem III miejsca wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Moja praca skierowana była do gen.  Józefa Hallera, dowodzącego „Błękitną Armią”. Dokonania tak wybitnego wodza zawsze wzbudzały we mnie podziw i uznanie, dlatego pragnąłem uhonorować tę wybitną postać - ocenił swój udział w konkursie Adrian.


- Cieszę się z otrzymanego wyróżnienia w konkursie. Mój list skierowany był do Marszałka Józefa Piłsudskiego, który uważany jest za jednego z najważniejszy twórców odzyskania niepodległości przez Polaków – dodała Edyta Kiraga.  
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook