Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Kornelia i Jakub sprawdzili swoją wiedzę podczas Olimpiady z Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Dodał: MaG, 24-01-2018 07:31, odsłon: 2016
fot.ZSS
fot.ZSS

W sobotę 20 stycznia w siedzibie Wydziału Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach odbyły się zawody okręgowe LIX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym -„Demokracja – istota, idee, cele i ich realizacja”. Wzięli w niej udział przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach: Jakub Kaczkowski i Kornelia Brzostowska. Opiekunem uczniów był Jacek Malicki, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

- Cieszę się, że wraz z Kubą znaleźliśmy się w gronie najlepszych uczestników olimpiady na szczeblu okręgu mazowieckiego. Mogliśmy rywalizować z najlepszymi. Obecna edycja olimpiady była wyjątkowa trudna, a test wymagał precyzyjnych odpowiedzi – stwierdziła Kornelia, uczennica klas 1pt.

 

Olimpiadę uświetnił wykład prof. dr hab. Bogusława Liberadzkiego, wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego -  „ Unia Europejska w 2018 roku”. Na zaproszenie organizatorów do Siedlec przybył także dr Sławomir Kindziuk – laureat olimpiady z 1976 roku, który wygłosił prelekcję na temat „Czy udział w Olimpiadzie może być sposobem na sukces?”.

 

- Udział moich uczniów w eliminacjach olimpiady to interesująca lekcja wiedzy o Polsce i Europie. Na pewno zachęci młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczno–politycznym - podsumował pobyt w Siedlcach Jacek Malicki.

 

 

 

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook