Dzisiaj jest środa, 21 listopada 2018 r., 325 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Dziewczyny z Zielonego na Gali Finałowej w Zamku Królewskim
Dodał: MaG, 04-12-2017 08:15, odsłon: 2947
fot.ZS
fot.ZS

W sobotę 2 grudnia w sali koncertowej Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się Gala Finałowa I edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polskie Symbole Narodowe”.  Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele Zespołu Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego w Pionkach.

Organizatorami konkursu  i uroczystości była redakcja miesięcznika historycznego „Mówią Wieki” i Fundacja Historia i Kultura. Trzecie miejsce w Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za pracę „Powstańcza kotwica” zdobył zespół w składzie: Kornelia Brzostowska, Marcelina Mazurek i Oliwia Szewczyk, uczennice klasy I FP. Opiekunem zespołu z Zielonego jest  Jacek Malicki, nauczyciel historii.

 

- Gratuluję wszystkim nagrodzonym i zapraszam  na kolejną edycję konkursu. Warto organizować tego typu konkursy, gdy widzi się ich wspaniałe efekty -  kształtowanie w młodym pokoleniu wartości patriotycznych - stwierdził w swoich wystąpieniu Waldemar Michalski, Prezes Fundacji Historia i Kultura.

 

 

- Cieszymy się ze zdobycia III miejsca w skali ogólnopolskiej. Wizyta w Warszawie była dla nas ogromnym przeżyciem i ciekawą lekcją historii, podczas której miałyśmy okazję zwiedzić Zamek Królewski i inne historyczne miejsca znajdujące się przy Trakcie Królewskim - oceniły swój udział w konkursie laureatki konkursu, Kornelia i Marcelina.

 

- Gratuluję dziewczynom zdobycia III miejsca i cieszę się, iż ich praca znalazła uznanie w oczach jury konkursu -  stwierdził Jacek Malicki.Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook