Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 r., 155 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
CKZiU pnie się do góry. Wysoki awans w rankingu techników i liceów w Polsce
Dodał: MaG, 11-01-2018 14:53, odsłon: 3790
fot.internet
fot.internet

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła wyniki jubileuszowego, 20. rankingu techników i liceów w Polsce. Wśród tych pierwszych Technikum w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach – „Czerwone” zajęło 24 miejsce w województwie mazowieckim, 4 miejsce w regionie radomskim i 200 miejsce w Polsce.

 CKZiU znacznie poprawiło pozycję z roku ubiegłego (2017). Wówczas Czerwone było na 65 miejscu w województwie mazowieckim i  na 9 miejscu w regionie radomskim. Jeśli chodzi o kraj – powyżej 300 miejsca.

 

Przy tworzeniu rankingu brane są pod uwagę wyniki matury (z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych), osiągnięcia uczniów w olimpiadach oraz wyniki egzaminów zawodowych. W skład Kapituły Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 weszli przedstawiciele trzech środowisk: przewodniczący komitetów głównych olimpiad, dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

 

Link do wyników wojewódzkich : TUTAJ

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Brawo pionkowska młodzież!
Wyniki sondażu świadczą o tym, że coraz lepiej się uczycie, że - co bardzo ważne - chcecie się uczyć i poszerzać swoją wiedzę oraz że rozumnie korzystacie z tego, co wam mówią i pokazują wasi nauczyciele. To bardzo cieszy, gdyż w najbliższej przyszłości z pewnością będziecie w stanie swoją wiedzą i inteligencją pokazać pewnej grupie słabo myślących i odpornych na przekazywaną im wiedzę forumowiczów, że można i powinno się dokonywać w życiu trafnych i mądrych wyborów, m.in. po to, żeby później nie żałować, że się było mądrym dopiero po szkodzie. Dlatego nie zwracajcie uwagi na slogany, na celowo ukierunkowaną propagandę, na plotki, pomówienia i absurdy, tylko dokonujcie zawsze wyborów rozsądnych, logicznych, obiektywnych i sprawiedliwych, odrzucając plewy i brudy.
12-01-2018, 12:11:35
+ 26
- 23
odpowiedz
VIP
bibku, tym razem ja będę "adwokatem diabła" i dorzucę do beczki miodu łyżkę dziegciu.
Technikum "Czerwone" zostało wyprzedzone w rankingu przez tak znamienite szkoły jak min.

Technikum w Żelechowie-Żelechów – miasto we wschodniej Polsce, w województwie mazowieckim, w powiecie garwolińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Żelechów. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa siedleckiego. Według danych z 2007 roku, Żelechów miał 4087 mieszkańców.
Technikum w Przysusze-Przysucha – miasto w województwie mazowieckim, w powiecie przysuskim, położone na krańcu Wzniesień Południowomazowieckich, w pobliżu rzeki Radomki. Według danych z 31 marca 2011 roku, miasto miało 6304 mieszkańców
Technikum w Siennie-Sienno – dawne miasto, obecnie wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie lipskim, w gminie Sienno. Sienno liczy 955 mieszkańców
12-01-2018, 13:21:37
+ 30
- 13
odpowiedz
VIP
Czyli jest o co walczyć w kolejnych latach. Ale, co jest bezdyskusyjne, skok z 65 na 24 miejsce wśród techników w woj. mazowieckim to bardzo dobra progresja.
Tylko że ja, pewnie się domyślasz, w swoim wpisie próbowałem przemycić pewną myśl o wpływie nauki i osobiście nauczycieli na stan wiedzy i umysłu młodych ludzi. Skoro się coraz lepiej uczą i słuchają tego, co im przekazują ich nauczyciele i wychowawcy, to z pewnością za parę lat (tj. kiedy, oprócz wiedzy, nabędą jeszcze trochę doświadczenia życiowego i zawodowego) będą ludźmi o wiele bardziej podatnymi na kolejne przekazywane im treści od tych, z którymi na tym forum w żaden sposób nie można normalnie porozmawiać, bo oni już "swoje wiedzą", pozjadali wszsytkie rozumy, nikt ich nie przekona, a tych, którzy chcą im coś powiedzieć lub zwrócić uwagę na błędy w ich rozumowaniu, uważają za durniów, bufonów, mądrali itd.
A tak swoją drogą: szkoda, że nie ma prowadzonych badań, które w obiektywny sposób określałyby poziom wykształcenia, rozsądku, percepcji i ogólnej wiedzy odrębnie dla populacji lepszego i gorszego sortu, w tym wśród zwolenników i przeciwników obecnego burmistrza miasta Pionki.
12-01-2018, 15:28:11
+ 28
- 20
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook