Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 r., 155 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Święto Czerwonego. Dzień Otwarty w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie
Dodał: , 21-04-2016 12:33, odsłon: 5165

Oferta edukacyjna, warunki kształcenia, możliwość spędzania wolnego czasu, sukcesy uczniów - z tym wszystkim mogli zapoznać się uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy w czwartek odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Skłodowskiej-Curie w Pionkach. Okazją był Dzień Otwarty Czerwonego. 

TANIEC, DRINKI I WSPINACZKA NA ŚCIANCE

Młodzież CKZiU i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, żeby zaprezentować szkołę jak najlepiej. Pochwalili się swoją aktywnością, zdobytymi osiągnięciami i plusami nauki na wybranych profilach. Były występy muzyczne i taneczne, pokaz street workoutu i wspinaczki na ściance, a barmani serwowali drinki, bezalkoholowe oczywiście.

 

W czwartek nie brakowało chętnych, żeby zobaczyć, jak wygląda nauka w Czerwonym. W kilka godzin szkołę zwiedziło blisko 300 osób. Gimnazjaliści z Pionek, Suskowoli, Jedlni, Głowaczowa czy Garbatki oglądali sale lekcyjne, w których nauczyciele i uczniowie CKZiU opowiadali, dlaczego warto od września zacząć naukę w ich szkole. Atrakcji było sporo, bo właściwie w każdej klasie prezentowano inne oryginalne inicjatywy uczniów. Dla trzecioklasistów z gimnazjów był też słodki poczęstunek i pamiątkowe gadżety.

 

 

Mariusz Wrochna opowiadał o plusach nauki w klasie technik mechanik.

 

CZERWONE OFERUJE JEDENAŚCIE PROFILI

Od roku szkolnego 2016/2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oferuje jedenaście kierunków kształcenia. W technikum planowane jest otworzenie klas o profilach: technik mechanik, technik cyfrowych procesów graficznych, technik logistyk, technik hotelarstwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

 

 

Jedną z atrakcji Dnia Otwartego w Czerwonym był pokaz barmański.

 

Nowością jest wprowadzenie elementów ratownictwa medycznego w klasie mundurowej LO.

 

NOWOŚĆ W ZAWODÓWCE

Zupełnie nowym kierunkiem jest klasa w zawodówce operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Czerwone nawiązało współpracę z lokalną firmą QFG, w której to uczniowie będą mogli na bieżąco odbywać praktyki. W czwartek o przedsiębiorstwie opowiadał Ryszard Fałek, zastępca dyrektora operacyjnego w firmie QFG. CKZiU będzie prowadziło też nabór do Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilach ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kucharz i sprzedawca.

 

 

Uczniowie klasy drugiej, Kuba, Zuzanna i Malwina zachęcali gimnazjalistów do nauki w klasie technik cyfrowych procesów graficznych.

 

 

Czwartkowy Dzień Otwarty w CKZiU przyciągnął blisko 300 gimnazjalistów z Pionek i okolic. Wszystkich przywitała dyrektor szkoły, Magdalena Wiśniewska.

 

 

Ciekawie o fizyce opowiadał nauczyciel tego przedmiotu, Krzysztof Maj.

 

 

Gimnazjaliści zostali poczęstowani hot-dogami, które przygotowały uczennice Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz.


Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook