Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 r., 155 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w CKZiU. Gimnazjaliści byli pod wrażeniem
Dodał: JaW, 24-04-2017 12:31, odsłon: 15783
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Nasza szkoła jest najlepsza i tutaj dużo się dzieje – tak w poniedziałek mówili nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach. Czerwone zaprosiło gimnazjalistów na dzień otwarty. Były pokazy tańca, sztuk walki, akrobacji na drążku i barmańskie tricki, ale przede wszystkim prezentacja kierunków kształcenia i możliwość zobaczenia szkoły od środka.

Szkoły średnie w Pionkach wchodzą w gorący okres dni otwartych. Każda placówka chce się pokazać z jak najlepszej strony, bo dobra reklama może zadecydować o tym, że to właśnie w tej szkole będą kontynuować swoją edukację uczniowie obecnych klas trzecich w gimnazjach.

 

W poniedziałek dzień otwarty zorganizowało CZKiU. Było z humorem, ale i na poważnie. Trochę artystycznie, ale też i praktycznie. Wszystko po to, żeby jak najciekawiej zaprezentować to, co się dzieje w Czerwonym i dlaczego warto akurat wybrać tą szkołę.

 

Kierunki kształcenia prezentowali sami uczniowie w bardzo pomysłowych i rzucających się w oczy strojach. Budowlańcy wjeżdżali na taczkach, a kucharz na wielkiej tacy wprowadził przebranego za kurczaka kolegę.

 

 

O nowym profilu kształcenia - technik robót wykończeniowych w budownictwie - opowiadał Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU.

 

W roku szkolnym 2017/2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie prowadziło nabór na 6 kierunków technicznych i 3 kierunki w branżowej szkole zawodowej. Absolutną nowością ma być technik robót wykończeniowych w budownictwie. Nie będzie za to tworzonych klas w Liceum Ogólnokształcącym.

 

Dzień otwarty był też dobrą okazją do tego, żeby pokazać czym żyje społeczność Czerwonego w czasie wolnym od zajęć. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami wokalnymi, gimnastycznymi i tanecznymi.

 

Po zakończeniu części artystyczno-sportowej gimnazjaliści w grupach zwiedzali poszczególne pracownie, a zainteresowani mogli zajrzeć do internatu. Takich też nie brakowało, bo w poniedziałek CKZiU odwiedzili nie tylko uczniowie pionkowskich gimnazjów, ale też ich rówieśnicy z pobliskiej Brzózy czy znacznie odleglejszego Ciepielowa.

 

 

Uczniowie Czerwonego w ciekawy sposób prezentowali profile klas, do których ich szkoła będzie prowadziła nabór w roku szkolnym 2017/2018.

 

 

Podczas dnia otwartego były pokazy barmańskie...

 

 

...ale też i taneczne. Aleksandra Waluś zatańczyła sambę.


Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook