Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Dzień otwarty w CKZiU. Gimnazjaliści byli pod wrażeniem
Dodał: JaW, 24-04-2017 12:31, odsłon: 14498
Fot. Jakub Wojtaszewski
Fot. Jakub Wojtaszewski

Nasza szkoła jest najlepsza i tutaj dużo się dzieje – tak w poniedziałek mówili nauczyciele i uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pionkach. Czerwone zaprosiło gimnazjalistów na dzień otwarty. Były pokazy tańca, sztuk walki, akrobacji na drążku i barmańskie tricki, ale przede wszystkim prezentacja kierunków kształcenia i możliwość zobaczenia szkoły od środka.

Szkoły średnie w Pionkach wchodzą w gorący okres dni otwartych. Każda placówka chce się pokazać z jak najlepszej strony, bo dobra reklama może zadecydować o tym, że to właśnie w tej szkole będą kontynuować swoją edukację uczniowie obecnych klas trzecich w gimnazjach.

 

W poniedziałek dzień otwarty zorganizowało CZKiU. Było z humorem, ale i na poważnie. Trochę artystycznie, ale też i praktycznie. Wszystko po to, żeby jak najciekawiej zaprezentować to, co się dzieje w Czerwonym i dlaczego warto akurat wybrać tą szkołę.

 

Kierunki kształcenia prezentowali sami uczniowie w bardzo pomysłowych i rzucających się w oczy strojach. Budowlańcy wjeżdżali na taczkach, a kucharz na wielkiej tacy wprowadził przebranego za kurczaka kolegę.

 

 

O nowym profilu kształcenia - technik robót wykończeniowych w budownictwie - opowiadał Daniel Maciejewski, kierownik Kształcenia Praktycznego w CKZiU.

 

W roku szkolnym 2017/2018 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Marii Skłodowskiej-Curie będzie prowadziło nabór na 6 kierunków technicznych i 3 kierunki w branżowej szkole zawodowej. Absolutną nowością ma być technik robót wykończeniowych w budownictwie. Nie będzie za to tworzonych klas w Liceum Ogólnokształcącym.

 

Dzień otwarty był też dobrą okazją do tego, żeby pokazać czym żyje społeczność Czerwonego w czasie wolnym od zajęć. Uczniowie pochwalili się swoimi talentami wokalnymi, gimnastycznymi i tanecznymi.

 

Po zakończeniu części artystyczno-sportowej gimnazjaliści w grupach zwiedzali poszczególne pracownie, a zainteresowani mogli zajrzeć do internatu. Takich też nie brakowało, bo w poniedziałek CKZiU odwiedzili nie tylko uczniowie pionkowskich gimnazjów, ale też ich rówieśnicy z pobliskiej Brzózy czy znacznie odleglejszego Ciepielowa.

 

 

Uczniowie Czerwonego w ciekawy sposób prezentowali profile klas, do których ich szkoła będzie prowadziła nabór w roku szkolnym 2017/2018.

 

 

Podczas dnia otwartego były pokazy barmańskie...

 

 

...ale też i taneczne. Aleksandra Waluś zatańczyła sambę.


Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook