Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 r., 337 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
OOH MEDIA Orange2
W Pionki24 'Młodzi mają głos' i zachęcają: - Idźcie na wybory!
Dodał: JaW, 11-11-2014 06:59, odsłon: 4111

Dość etatowych radnych. Dajcie szansę młodym. Z takim apelem zwracają się do swoich wyborców. Prezentujemy sylwetki kolejnych najmłodszych kandydatów do Rady Miasta Pionki. Tym razem wyjątkowo tylko cztery osoby. Niestety nie udało nam się uzyskać odpowiedzi na nasze pytania od kilku innych kandydatów.

Jedynym kryterium doboru kandydatów w naszej akcji "Młodzi mają głos" jest wiek. Dlatego staraliśmy się wybierać ludzi z różnych okręgów i reprezentujących różne komitety wyborcze. Co tydzień (28 października, 4 listopada i 11 listopada) przedstawialiśmy po sześciu kandydatów. Chcemy pokazać mieszkańcom, że mają wybór i niekoniecznie muszą stawiać na „zgrane karty”.

 

Każdemu z naszych rozmówców zadaliśmy cztery identyczne pytania:

1. Kim jestem?

2. Dlaczego kandyduję?

3. Co chcę zrobić dla Pionek?

4. W czym będę lepszy od innych?

 

W tym tygodniu wyjątkowo tylko czterech potencjalnych radnych. Podobne pytania zadaliśmy jeszcze kilku osobom, ale niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi zwrotnej.

 

Patryk Wołoszyn, 22 lata – Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

1. Jestem absolwentem technikum informatycznego w Zespole Szkół im. Śniadeckiego w Pionkach, współzałożycielem oraz sekretarzem Stowarzyszenia Sportów Walki Sparta Pionki, działaczem społecznym oraz wolontariuszem z wieloletnim doświadczeniem.

2. Zdecydowałem się kandydować, żeby pokazać młodym, że my jako mniejszość w naszym mieście możemy mieć realny wpływ na to, co się tutaj dzieje. Trzeba tylko pójść do urn. Pamiętajcie, każdy głos się liczy. Idąc na wybory realnie wpływasz na stan rzeczy w Pionkach!

3. Potrzebny jest dalszy rozwój Pionek. Ściąganie inwestorów, którym trzeba przygotować przyjazny grunt do działań, po to, aby nie tylko ludzie młodzi, ale każdy bezrobotny obywatel mógł podjąć pracę bez potrzeby emigracji zarobkowej. Chciałbym również wspólnie z innymi radnymi zarządzać majątkiem naszego miasta poprzez wsłuchiwanie się w głos mieszkańców, ponieważ to on jest najważniejszy.

4. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką niesie za sobą pozycja radnego. Z otrzymywanej diety chciałbym opłacić wynajem lokalu, w którym co miesiąc organizowałbym zebrania z mieszkańcami, podczas których mogliby wygłaszać swoje opinie i sugestie odnośnie działań mających na celu uzdrowienie naszego miasta.


Krzysztof Bińkowski, 29 lat – Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

1. Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Pracuję jako fizjoterapeuta w SPZZOZ w Pionkach.

2. Kandyduję do Rady Miasta Pionki ponieważ nie jest mi obojętny los naszego podupadającego miasta. Uważam, że czas na zmiany. Posiadam wiele pomysłów i chcę działać na rzecz miasta i mojej dzielnicy.

3. Przede wszystkim będę reprezentował zarówno ludzi młodych, jak i starszych. Nie zamierzam składać wybujałych obietnic. Chcę pracować dla dobra miasta wspierając działania na rzecz jego rozwoju, pozyskiwania inwestorów, tworzenia nowych miejsc pracy oraz odpowiednich warunków dla rozwoju sportu w mieście i Klubu Sportowego Proch Pionki.

4. Będę autentycznie, rzetelnie i uczciwie zawsze pomagał mieszkańcom, uwzględniając ich potrzeby. Uważam, że jako młody człowiek spoza układów jestem w stanie wnieść wiele dobrego.


Krzysztof Bandyk, 32 lata - Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

1. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego, gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, trenerem piłki nożnej pracującym w Pionkach.

2. Mam pomysły, a do tego cechuje mnie kreatywność, uczciwość i konsekwencja. Posiadam predyspozycje do pełnienia takiej funkcji. Nikt nawet nie pomyślał o najmłodszych w naszym pionkowskim społeczeństwie, o ich prawidłowym rozwoju fizycznym.

3. Chcę stworzyć warunki dla przedszkolaków do rozwoju sprawności fizycznej poprzez odpowiednie środki działania. Jest to bardzo ważne ze względu na adaptację aktywności fizycznej przez organizm młodego człowieka na całe życie. Jest to profilaktyka zdrowotna, a także okazać się może początkiem przygody sportowej. Biorąc pod uwagę trudną sytuacje rodzin naszego miasta, postarałbym się o dostępność do infrastruktury sportowej dla wszystkich. Wiele osób twierdzi, że młodzi w Pionkach nie mają co robić, że nie ma dla nich atrakcji. Będę dążył do upowszechnienia modelu zdrowego spędzania wolnego czasu. Starałbym się również poprawić sytuację turystyczną i rekreacyjną, gdyż są tu możliwości, a brakuje działania. Te plany wiążą się ze stworzeniem nowych miejsc pracy, procentujących rozwojem i promocją miasta. Uważam, że pracę w Pionkach powinni mieć przede wszystkim mieszkańcy Pionek, co miałoby także wpływ na demografię naszego miasta. Chcę być łącznikiem pomiędzy mieszkańcami mojego okręgu, a urzędem i Radą Miasta. Być w bieżącym kontakcie z mieszkańcami i uważnie słuchać ich wskazówek.

4. W ambitnym podejściu do wypełniania swoich obowiązków, które wpłyną znacząco na jakość życia w Pionkach.


Michał Molenda, 35 lat – Platforma Obywatelska.

1. Jestem szczęśliwym tatą trzech córek w wieku przedszkolnym. Od urodzenia mieszkam w Pionkach i mam zamiar tutaj pozostać. Od blisko 16 lat jestem sędzią piłki nożnej i fanem sportu, co jest ściśle związane z pracą, którą wykonuję jako menadżer sportu w Miejskim Zarządzie Oświaty i Sportu. Ponadto od czterech lat jestem sędzią ławnikiem Sądu Okręgowego w Radomiu, a także członkiem kilku stowarzyszeń sportowych na terenie naszego miasta.

2. Kandyduję, bo radny powinien być głosem okręgu, który desygnował go do tej funkcji. Głosem problemów mieszkańców i jednocześnie osobą, która zrobi wszystko, żeby temu zaradzić.

3. Chodniki i ulice to populizm w czystej postaci, więc nie będę tego obiecywał. Chciałbym pracować w Komisji Kultury, Oświaty, Sportu i Turystyki, co jest ściśle związane z moja pracą. Nie może po raz kolejny dojść do sytuacji, gdzie radni związani z kulturą fizyczną, nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy podnoszą rękę za coraz mniejszymi nakładami w budżecie na sport. Tego nie rozumiem.

4. Odwiedzając mieszkańców obszedłem połowę osiedli Stara i Centralna Kolonia zbierając blisko 180 głosów poparcia i wszyscy mówili, że radni obecnej kadencji zupełnie zapomnieli o mieszkańcach, a tak być nie powinno. Nie może dochodzić do sytuacji, że etatowi radni ujawniają się tylko przed wyborami. Mam nadzieję, że z nową radą nie będzie lepszych i gorszych radnych, że wszyscy nowo wybrani będą dobrze służyć mieszkańcom bez względu na okręg i ugrupowanie.

MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Komentowanie zostało wyłączone dla tej treści.
Wasze komentarze
Głosujmy na Pana Łuczyxkiego. Przedstawił propozycje na debacie był fantastyczny. Mam jego ulotkę z Pania premier, wykształcony madry człowiek a takiego nam potrzeba. Studia podyplomowe z zarądzania i pisania projektów. Ma kontakty i mozliwosci. Opamietajcie się nie głosujecie na tego nieporadnego bezpłciowego Rybaka. Nic nie zrobi odda głosy Janeckowi jak zawsze i bedziemy płakać.
11-11-2014, 18:19:29
+ 5
- 12
odpowiedz
Adaś Guzal,wspaniały, młody człowiek-wzór,bohater- dał nam wskazówkę, jak mamy żyć. Przed śmiercią powiedział: NIECH POLSKA ŻYJE WASZYM SZLACHETNYM ŻYCIEM! 16 listopada wybierzmy człowieka, który będzie odpowiedzialny za nasze miasto. Postawmy na mądrość, uczciwość, kompetencję.Wybierzmy Pana Zawodnika.Pozdrawiam i wierzę w Waszą mądrość.
12-11-2014, 09:46:24
+ 6
- 13
odpowiedz
Nowicjusz
Nie życzę sobie wykorzystywania imion i godności bohaterów w kampanii wyborczej !!! nie porównuj swojego kandydata do bohaterstwa Adasia Guzala !!! To tak jak ostatnio jakiś tandetnie ubrany gej w programie kulinarnym założył moro i opaskę z symbolem Polski Walczącej. Na szczęście prowadzący kazał natychmiast ją zdjąć. Dzisiejsze społeczeństwo nie mogło by nawet wiązać butów dawnym bohaterom dzięki którym żyjemy w Wolnej Polsce !!!!! Admina proszę o usunięcie wpisu poprzedniczki bo zbiera się na wymioty …
12-11-2014, 11:57:48
+ 11
- 4
odpowiedz
Popieram,nie można wysługiwać się pamięcią o niezłomncych Żołnierzach do celów kampani wyborczej,bardzo nieładne zagranie.Cześć i chwała Bohaterom!

http://www.youtube.com/watch?v=BuSlU_qmoz0
12-11-2014, 12:47:39
+ 8
- 2
odpowiedz
Drodzy Wyborcy, mądrze wybierzcie- wybierając burmistrza, wybierzcie i zaplecze- radnych miasta i radnych powiatowych, aby nikt burmistrzowi nie rzucał kłód pod nogi. Autorytety są niezbędne w życiu każdego człowieka. Dla Nas Pionkowian autorytetem będzie zawsze Adaś Guzal i Papież Jan Paweł II. Dokonajcie mądrego wyboru, waży się los naszego miasta,los naszych przyszłych pokoleń. Nie zważajcie na głupie wpisy.Serdecznie Was pozdrawiam i wierzę,że los naszego miasta nie jest Wam obojętny...
12-11-2014, 13:11:38
+ 6
- 8
odpowiedz
Drodzy Wyborcy! Mając na uwadze naszego bohatera apeluję nie głosujcie na Czubka!!! Dokonajcie mądrego wyboru-on pewnie nie chciałby, aby ktoś taki rządził naszym miastem. Dokonajcie mądrego wyboru, waży się los naszego miasta,los naszych przyszłych pokoleń. Nie zważajcie na głupie wpisy.Serdecznie Was pozdrawiam i wierzę,że los naszego miasta nie jest Wam obojętny...
12-11-2014, 14:41:25
0
- 5
odpowiedz
Nowicjusz


Przepraszam bo nie bardzo łapię .... chcesz filozofio wynieść na jeden podest Adasia Guzala, Jana Pawła II i swojego kandydata ???????????? Boże chroń nasze miasto…. Ja już nie mam nic więcej do powiedzenia
12-11-2014, 15:00:24
+ 8
- 3
odpowiedz
Leszek M, tym razem nie zrobiłeś żadnego błędu, chyba wiesz dlaczego?...michał266 - sumienie nie daje Ci spokoju...masz jeszcze czas na podjęcie decyzji....Wcześniej, czy póżniej będziesz musiał spojrzeć Bogu prosto w oczy...
12-11-2014, 16:08:49
+ 2
- 7
odpowiedz
[size= small]" Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką niesie za sobą pozycja radnego. Z otrzymywanej diety chciałbym opłacić wynajem lokalu, w którym co miesiąc organizowałbym zebrania z mieszkańcami, podczas których mogliby wygłaszać swoje opinie i sugestie odnośnie działań mających na celu uzdrowienie naszego miasta"[/size]
[size= small] [/size]
[size= small]Głosujemy na Nową Prawice! Ich kandydat na burmistrza jeśli zwycieży chce oddać pół swoich pensji na leki dla emerytów i jeszcze do tego inny kandydat z KNP na radnego zadeklarował, że jeśli wygra to odda swoje diety na cele charytatywne! Widać, że Ci ludzie nie chcą się nachpać tylko zrobić porządek i coś dobrego! A niektórzy z obecnych radnych nawet składek dla parti nie płacą bo im szkoda, żenada![/size]
[size= small] [/size]
12-11-2014, 17:48:02
+ 3
- 5
odpowiedz
Tak wybierzmy i zagłosujmy na zaplecze. Mądry burmistrz będzie miał zaplecze. Przyjrzyjmy się. Tylko jeden kandydat na burmistrza nie kandyduje do rady powiatu (p. Łuczycki). Pozostali liczą , że jak nie na stanowisku burmistrza to w powiecie ale jakaś kasa będzie.
13-11-2014, 11:47:18
0
- 2
odpowiedz
[size= 9.0pt; font-family: Arial; color: #5f9ee5; background: snow]Mieszkańcy pionek i przyszli wyborcy ! Zastanówcie się poważnie nad swoimi wyborami. Żaden, powtarzam żaden burmistrz nie zrealizuje swoich planów jak nie będzie miał w kasie pieniędzy. Żeby zrealizować obietnice budowy ulic i chodników, basenów, stawów (reaktywacji górnego i może budowy dolnego), zatrzymać młodych ludzi w Pionkach, [/size]potrzebne są pieniądze. Żeby przyciągnąć inwestorów też potrzebne są pieniądze, choćby po to, żeby ich zachęcić zwalniając z podatku od nieruchomości. Żaden burmistrz - kolega nie da Wam pracy jak nie będzie miał pieniędzy na wynagrodzenie, a zamiana ludzi na stanowiskach to myślenie krótkowzroczne. Dlatego uważam , że powinniśmy kierować się pragmatyzmem, a nie ambicjami i koleżeńskimi układami. Te wybory to chyba ostatnia szansa dla Pionek jako miasta !!!! Wg mnie tylko jeden kandydat na burmistrza ma możliwości ściągnięcia do Pionek pieniędzy. Jest nim p. Andrzej Łuczycki.
13-11-2014, 11:48:57
+ 1
- 6
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W poniedziałek 22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu zabiegowego n...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 3 do 9 g...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. CKZiU
W poniedziałek, 22 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawi...
fot.PPL
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-R...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Jesteśmy w apogeum czwartej fali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ...
Fot. Marcin Kucewicz
Wystawę mieczysława Knuta będzie można podziwiać w Mazowieckim Centrum Sztuki Ws...
Fot. Pionki24/czytelnicy
Do kolizji doszło w sobotę 27 listopada, o godzinie 18 na skrzyżowaniu ulic Zwol...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992