Dzisiaj jest sobota, 04 grudnia 2021 r., 338 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
ENERGY szkoła językowa
Młodzi idą po władzę. Oddajemy im głos
Dodał: JaW, 04-11-2014 10:38, odsłon: 3737

Kim są, dlaczego kandydują, co chcą zrobić dla Pionek i w czym będą lepsi od innych? O to wszystko pytaliśmy najmłodszych kandydatów do Rady Miasta. Startują z różnych komitetów i w różnych okręgach. Jednym, co ich łączy jest młody wiek. To drugi odcinek akcji Pionki24 "Młodzi Mają Głos". W przyszły wtorek zaprezentujemy ostatnią szóstkę potencjalnych radnych.

Jedynym kryterium doboru kandydatów w naszej akcji "Młodzi Mają Głos" jest wiek. Dlatego staraliśmy się wybierać ludzi z różnych okręgów i reprezentujących różne komitety wyborcze. Co tydzień, począwszy od 28 października, 4 listopada i na koniec 11 listopada, będziemy przedstawiać po sześciu kandydatów. Chcemy pokazać mieszkańcom, że mają wybór i niekoniecznie muszą stawiać na "zgrane karty".

 

Każdemu z naszych rozmówców zadaliśmy cztery identyczne pytania:

1. Kim jestem?

2. Dlaczego kandyduję?

3. Co chcę zrobić dla Pionek?

4. W czym będę lepszy od innych?

 

Michał Marczyk, 24 lata – Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke.

1. Jestem członkiem organizacji społecznych i wieloletnim wolontariuszem. Prowadzę własną działalność gospodarczą.

2. Od jakiegoś czasu przyglądam się naszej scenie politycznej i wiem, że dzięki mojej osobie można wiele zmienić w naszym mieście.

3. Kandyduję, aby uświadomić urzędnikom, że mieszkańcom naszego miasta potrzebna jest praca, w dopiero w drugiej a nawet trzeciej kolejności fontanny.

4. Nie wiem, czy będę lepszy od innych radnych, ale zrobię wszystko, żeby zamiast stawiać baseny termalne i wydawać grube tysiące na kwiatki, skoncentrowano się na organizacji miejsc pracy dla mieszkańców naszego miasta.


Bartosz Szarpak, 18 lat – Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

1. Jestem uczniem IV klasy technikum informatycznego w Zespole Szkół im. Śniadeckiego w Pionkach. Działam społecznie na tle patriotycznym.

2. Uważam, że to najwyższy czas na zmiany na lepsze w naszym mieście. W Radzie Miasta powinny być osoby młode, pełne energii, kreatywne, dalekie od konfliktów politycznych.

3. Chciałbym ocieplić wizerunek Alei Lipowych. Spotykać się z ludźmi i wspólnie ustalać pomysły na zmianę Pionek.

4. Jestem spoza jakichkolwiek układów. Nie obiecuję gruszek na wierzbie. Moje plany są możliwe do zrealizowania. Dosyć tych, którzy ciągle tylko obiecują. Czas na młodych, którzy chcą zmieniać warunki bytu w Pionkach.


Szymon Skorupski, 29 lat – Zgoda Buduje.

1. Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Z zawodu nauczyciel. Współzałożyciel, trener i prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlik Pionki. Szkolę i wychowuję młodych sportowców w Pionkach.

2. Wychowałem się w Pionkach i jestem mocno przywiązany do tego miasta. Chciałbym, aby nasza miejscowość wykorzystywała w większym stopniu swój potencjał i bardziej się rozwijała.

3. Chciałbym przede wszystkim skupić się na pozyskiwaniu funduszy unijnych, środków zewnętrznych z programów regionalnych i ogólnopolskich dla mieszkańców Pionek.

4. Cechuje mnie uczciwość, czym większość polityków nie może się poszczycić. Jestem kreatywny, ambitny, wyznaczam sobie cele i dążę do ich realizacji.


Dawid Kaca, 30 lat – Wspólne Pionki.

1. Jestem pracownikiem firmy energetycznej, inżynierem ochrony środowiska, zapalonym wioślarzem, hobbystą fotografii, sportów wodnych i motocykli.

2. Chcę być mocnym wsparciem dla strategii rozwoju miasta mojego kandydata na burmistrza, który kipi pomysłami. Chcę wraz z nim współtworzyć programy, wnosić w nie swój wkład, będąc wyrazicielem nie tylko ludzi młodych i nie tylko najbliższych sąsiadów z mojej dzielnicy. Chcę mieć radość współuczestnictwa w rzeczach wielkich, które z dumą będę mógł - jako współautor - pokazywać swoim dzieciom.

3. Zabiegać o dobry poziom naszych szkół, większe szanse wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, pracę dla ich rodziców, piękniejsze miasto, lepsze warunki dla inwestycji i aktywności przedsiębiorców, uwolnienie terenów pod budownictwo, lepszą opiekę zdrowotną i radosną jesień dla seniorów. Brzmi jak frazesy, ale ja znam program, który je skutecznie konkretyzuje i chcę go wspierać.

4. Umiem słuchać – więc będę dobrym wyrazicielem swoich wyborców. Uprawiam sport, więc wiem jak należy rozkładać siły, by nie paść przed metą. Jako przyjaciel harcerstwa, uosabiam wysokie standardy służby publicznej.


Milena Pawłowicz - Michalska, lat 31 – Zgoda Buduje.

1. Zawodowo pracuję jako pracownik administracyjny w branży medycznej. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe, gdzie niezbędnym czynnikiem w mojej pracy zawsze jest człowiek. Tym samym mam dobre umiejętności interpersonalne. Uważam się za osobę pracowitą i energiczną. Wyznaję zasadę mniej mówić a więcej robić.

2. Kandyduję ponieważ w życiu ważne są wyzwania, którym następnie muszę sprostać w stu procentach. Od urodzenia jestem związana z Pionkami. Dlatego z uwagi na to, że zdecydowałam się zostać w rodzinnym mieście moim celem jest, aby w Pionkach była lepsza przyszłość dla wszystkich. Będę słuchać głosu mieszkańców i dążyć do realizacji wytyczonych celów.

3. Najważniejsze, aby dalej zmieniał się wizerunek miasta. Pionki muszą być miastem przyjaznym, rozwojowym dla mieszkańców, jak również przyjezdnych. Mieszkamy w sercu Puszczy Kozienickiej, więc należy wykorzystać te walory. Dla Pionek ważna jest estetyka, miejsca w których będzie można uprawiać rekreację, jak również więcej imprez kulturalnych.

4. Należy wyciągać wnioski z błędów i ich nie popełniać. Chcę słuchać głosu wyborców tak, aby ich godnie reprezentować. Jestem osobą sumienną, dlatego jeśli zostanę radną, to przede wszystkim po to, żebym później nie musiała się wstydzić przed mieszkańcami.


Jakub Krawczyk, 25 lat – Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.

1. Od urodzenia mieszkam i jestem związany z Pionkami. Ukończyłem studia na kierunku administracja. Nie należę do żadnej partii politycznej.

2. Kandyduję, ponieważ jako mieszkaniec tego miasta mam dość kłótni obecnych radnych. Jako człowiek bezpartyjny nie jestem obciążony układami czy osobistymi antypatiami. Uważam, że dla dobra wspólnego i dobra miasta radni oraz burmistrz muszą zacząć współpracować, a nie dzielić się ze względu na przynależność partyjną. Cały samorząd lokalny powinien być ukierunkowany na dobro mieszkańców, a nie na czerpanie korzyści tylko i wyłącznie dla siebie i własnych kieszeni.

3. Przed wszystkim nie zamierzam składać wybujałych obietnic, jak większość kandydatów. Jeśli uzyskam zaufanie mieszkańców chciałbym pracować dla dobra miasta by mogło się rozwijać, modernizować, ulepszać, stawać się bliższe mieszkańcom, gościom i otoczeniu innych miast. Zamierzam słuchać głosu mieszkańców i być ich odzwierciedleniem w samorządzie i podejmowanych działaniach.

4. Uważam, że jako młody człowiek mam inne spojrzenie na miasto i jego problemy niż obecni radni. Przez co jestem w stanie wnieść nowe pomysły i świeżość w działania Rady Miasta. Nie boję się wyrażać swojego zdania i ponosić odpowiedzialności za podjęte decyzję.

 

JEŻELI CHCECIE ODPOWIEDZIEĆ NA CZTERY NASZE PYTANIA I WZIĄĆ UDZIAŁ W AKCJI 'MŁODZI MAJĄ GŁOS', MACIE NIE WIĘCEJ NIŻ 35 LAT I STARTUJECIE W WYBORACH DO RADY MIASTA PIONKI - PISZCIE NA ADRES REDAKCJA@PIONKI24.PL

MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
18 lat to za mało. Zapewne mieszka z mamusią, która go jeszcze żywi. Miastu potrzebni ludzie wykształceni, z doświadczeniem, a nie tacy, którzy nie mają pracy.
04-11-2014, 18:10:19
+ 6
- 6
odpowiedz
Hm....... Pan Jakub Krawczyk mówi, że chce słuchac głosu mieszkanców, bardzo sie cieszę tylko jak , siedzącomu i przyjmujac tam interesantów. Mieszkam przy ulicy Mickiewicza i z tego co wiem ten Pan również jest z tej samej ulicy , ale ja go po prostu nie znam. Może należałoby wyjśc do ludzi i zaprezentowac się. Ze wszystkim startujących z tego okręgu tylko Pan Myśliwiec odwazył się przejść po mieszkaniach isie przedstawić. Wszyscy inni nie wiem nawet jak wyglądają.
Nie wiedziałem na kogo mam głosować , ale w związku z tym, ze tylko w/w się zaprezentował, to oddam na niego swój głos.
05-11-2014, 20:09:01
+ 3
- 3
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W poniedziałek 22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu zabiegowego n...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 3 do 9 g...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. CKZiU
W poniedziałek, 22 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawi...
fot.PPL
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-R...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Jesteśmy w apogeum czwartej fali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ...
Fot. Marcin Kucewicz
Wystawę mieczysława Knuta będzie można podziwiać w Mazowieckim Centrum Sztuki Ws...
Fot. Pionki24/czytelnicy
Do kolizji doszło w sobotę 27 listopada, o godzinie 18 na skrzyżowaniu ulic Zwol...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992