Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Radośnie, świątecznie i muzycznie, czyli Wigilia Miejska w Pionkach
Dodał: KamZap, 21-12-2017 19:57, odsłon: 3706

W czwartek 21 grudnia mieszkańcy Pionek po raz kolejny spotkali się na wigilii miejskiej tym zorganizowanej na terenie Ogrodu Jordanowskiego. Była żywa szopka, wspólna rozgrzewka i śpiewanie, a także koncert gościa specjalnego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

 

Na początku na scenie Ogrodu Jordanowskiego wystąpili wokaliści z Ogniska Muzycznego w Pionkach, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

W czasie wigilii momentami z nieba sypał śnieg, jednak instruktorka tańca Anna Pytka dobrze wiedziała jak rozgrzać przybyłych na wigilię. Ze sceny poprowadziła krótki trening w rytmach muzyki, który wprowadził wszystkich w jeszcze lepszy nastrój.

 

Następnie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą bombkę świąteczną. Nagrody i wyróżnienia wręczali dyrektor MOKu Anna Kostrzewa oraz Tomasz Wróblewski. Z kolei wyjątkowe jasełka zaprezentowali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Na wigilii pojawili się harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy z Zakopanego przywieźli ze sobą betlejemskie światło pokoju. W tym roku odebrali je od swoich słowackich kolegów. Betlejemskim światłem podzielili się z mieszkańcami, Burmistrzem Pionek Romualdem Zawodnikiem, a także z proboszczem parafii p.w. NMP Królowej Polski ks. Leonem Czerwińskim.

 

W ten wyjątkowy dzień do Pionek przyjechali również Trebunie Tutki, zespół grający góralską muzykę, a koncertujący na całym świecie. Mieszkańcy Pionek doskonale się bawili przy dźwiękach ich instrumentów.

Na wigilii nie zabrakło oczywiście życzeń dla mieszkańców i wspólnego dzielenia się opłatkiem. Spotkanie prowadziła Anna Lipska z Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

1

- Każdy z nas, szczególnie dorosły chowa w sercu niepokój o kolejny dzień, kolejny rok. Dlatego życzę Państwu aby w naszych sercach zapanował pokój i nadzieja. Ta nadzieja, z którą ludzie tysiące lat czekali na Zbawiciela, że kolejny dzień będzie czasem spotkania z innymi ludźmi, dniem który przyniesie miłość radość i szczęście – mówił Burmistrz Romuald Zawodnik.

 

2

 - Życzę w imieniu własnym i wszystkich kapłanów nie tylko radości i obecności naszych bliskich, ale tego by Jezus Chrystus ciągle pomagał nam zrozumieć jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni i jak wielkim jest człowiek. Syn Boży staje się człowiekiem i powierza się w ręce ludzi byśmy i my umieli być dla siebie tacy bliscy tacy i serdeczni. Żeby Jezus Chrystus mógł powiedzieć: „Po tym poznają, że jesteście moimi uczniami, jeśli miłość mieć będziecie jedni ku drugim”. Z całego serca tego wam życzę – powiedział proboszcz parafii p.w. NMP Królowej Polski ks. Leon Czerwiński.

 


Anna Pytka znalazła sposób na zimową aurę

 


W tym roku na konkursie na najpiękniejszą bomkę wpłynęła rekordowa liczba ponad 140 ozdób świątecznych

 

3

W czasie wigilii mieszkańcy Pionek bawili się razem z zespołem Trebunie Tutki


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
.[/b] Każdy z nas, szczególnie dorosły chowa w sercu niepokój o kolejny dzień, kolejny rok[/b].....kolejny dzień będzie czasem spotkania z innymi ludźmi, dniem który przyniesie miłość radość i szczęście[/b] – mówił Burmistrz Romuald Zawodnik.
Słowa, słowa, słowa. A gdzie czyny ?
Oby w przyszłym roku nikt w mieście nie musiał skladać do Prokuratury wniosków w sprawie doznania mobbingu ze strony pracodawcy bez względu kto by nim był.
21-12-2017, 22:16:55
+ 28
- 134
odpowiedz
VIP
Gdybyś poszedł tam i połamał się z panem burmistrzem opłatkiem, to by ci nie ubyło.

Dodane obrazki:
22-12-2017, 08:34:08
+ 41
- 25
odpowiedz
Byłem i się połamałem ale z tą postacią z foty nr 4. Przynajmniej był szczere życzenia.
22-12-2017, 09:03:31
+ 19
- 128
odpowiedz
VIP
Dobrze, że chociaż tyle.
22-12-2017, 11:03:01
+ 37
- 15
odpowiedz
Kompletna KLAPA, jaka promocja taka impreza. Mieszkańcy Miasta bardzo niską frakwencją pokazali Panu Zawodnikowi na jakie poparcie może liczyć w przyszłorocznych wyborach!
Natomiast co do Pańskich słów Panie Burmistrzu cytuję:"Dlatego życzę Państwu aby w naszych sercach zapanował pokój i nadzieja", jako Członek Stowarzyszenia mam jedno pytanie: czy Pańskie serce jest gotowe do odstąpienia od sądowego usunięcia Zarządu z biura Stowarzyszenia Tele-Pion? W końcu wypowiedziane publicznie - pokój i nadzieja - zobowiązują!

22-12-2017, 16:00:04
+ 15
- 127
odpowiedz

Ale Tusku1980 masz poczucie humoru. Chyba adresata pomyliłeś. Jeśli mówisz sercu, to zanuć sobie ten refren:

Serce to najpiękniejsze słowo świata. Serce to w życiu najcudniejszy skarb. Serce - miłości hymn co w słońce wzlata To baśń skrzydlata to szczęście i zaklęty czar
Poczekaj do wyborów i problem sam się rozwiąże.

„To baśń skrzydlata” …. aby do reelekcji doszło.


22-12-2017, 16:29:49
+ 6
- 127
odpowiedz
VIP
W różnych źródłach wyczytałem takie oto kwoty wydatków na "gwiazdy" zaszczycające różne imprezy:
- "Trebunie-Tutki" w Pionkach - 12.000 zł
- "Nie jest tajemnicą, że za prowadzenie.....spotkania opłatkowego najbardziej znani aktorzy czy prezenterzy telewizyjni pobierają gaże w wysokości nawet około 10 tys. zł" - cytat z artykułu "Podpity prezes zwymyślał gwiazdę tv. Potem było już tylko mordobicie" dzisiaj na Wirtualnej Polsce.
Impreza w Pionkach to parę zagranych i zaśpiewanych utworów (góra 30 minut) za sporą kasę, prowadzenie kilkugodzinnej imprezy w korporacji to parę godzin pracy za mniejszą kasę. Poza tym "Trebunie" to jednak inna liga niż taki Ibisz, Prokop, Młynarska czy Sykut-Jeżyna.
Sam nie wiem, jak ocenić ten pionkowski wydatek.
22-12-2017, 16:57:18
+ 44
- 19
odpowiedz
VIP
Tusk1980 - pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
Baner informujący wisiał nad ulicą k/ kościoła wystarczająco długo, aby informacja o terminie wigilii dotarła w tak małym mieście do każdego.
Moim zdaniem trochę niefartowny był termin. Gdyby ta impreza odbyła się w niedzielę, przyszłoby nieco więcej ludzi. Ale domyślam się, że organizatorzy zrobili ją pod wolny termin Trebuniów (a 17go grali w Jeleniej Górze). A tak , na tygodniu, ludzie byli już zajęci świąteczną krzątaniną.
I myślę że osoba burmistrza nie ma tu nic do rzeczy, bo taka jest też mentalność mieszkańców Pionek, którym nie chciało się wyjść na godzinę z domu na fajny, wczesno wieczorny spacer, napić się gorącej herbaty , posłuchać kolęd w fajnym wykonaniu i spróbować czegoś do jedzenia. Po prostu pobyć z ludźmi w sympatycznych świątecznych okolicznościach. [/b]
[/b]
Smutny obraz, smutnego i biednego miejsca gdzieś na mazowszu.[/b]

Dodane obrazki:
23-12-2017, 00:22:07
+ 43
- 13
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook