Dzisiaj jest piątek, 22 lutego 2019 r., 53 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Modernizacja basenu dobiega końca. Kiedy z niego skorzystamy?
Dodał: MarBas, 16-10-2017 14:32, odsłon: 20282
fot. Anita Grotkowska
fot. Anita Grotkowska

Zakończyła się główna część inwestycji na basenie, czyli modernizacja systemu uzdatniania wody. Powoli dobiegają końca roboty dodatkowe, które okazały się konieczne. Teraz przyjdzie pora na odbiór prac i badania wody przez sanepid. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z oczekiwaniami, z basenu będzie można korzystać już w pierwszych dniach listopada.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Modernizację basenu należy podzielić na dwa etapy. Główne zadanie to modernizacja systemu uzdatniania wody, której koszt to niespełna 320 tys. zł. W jego zakres wchodzą m.in.: wprowadzenie szeroko rozumianej automatyki na pionkowskiej pływalni (w tym pomiary, regulacje parametrów wody), zmodernizowanie sposobu zasilania i cyrkulacji basenowej (przepływ 4 razy zamiast 1,5 razu na dobę), zmiana instalacji basenowej czy wykonanie dodatkowych otworów, by woda wokół niecki nie cofała się do niej z powrotem. Filtr został już wykonany, a obecnie trwają prace porządkowe przy niecce basenowej.

 

W trakcie realizacji zadania wynikły dodatkowe roboty, które będą konieczne do zapewnienia odpowiedniej jakości dla użytkowników. Ich koszt to niemal 44 tys. zł, a składają się na nie trzy zadania. Najważniejsze z nich to wyremontowanie dwóch pomieszczeń i utworzenie magazynu chemii do uzdatniania wody, skąd środki będą pobierane automatycznie, a także małego zaplecza sanitarnego dla pracowników. Kolejny krok to wykonanie instalacji zasilającej brodziki ze studnią dozującą podchloryn wapnia, a ostatni to montaż nowych drabinek zejścia do wody ze stali nierdzewnej.

 

Kiedy skorzystamy z basenu?

 

31 października mija termin zakończenia robót przez firmę Transcom spółka z.o.o. Możliwe, że z basenu będzie można skorzystać już zaraz po Wszystkich Świętych.

 

- Jesteśmy przekonani, że uda się odebrać prace od wykonawcy jeszcze przed terminem. Mamy nadzieję, że do 31 października woda zostanie pobrana, przebadana i zaakceptowana przez sanepid. Kiedy otrzymamy decyzję, będziemy mogli udostępnić obiekt mieszkańcom i wszystkim odwiedzającym - mówi wiceburmistrz Jolanta Sarnecka-Buczek.

 

Możliwe jednak, że na wyniki badań trzeba będzie dłużej poczekać. Z basenu powinniśmy skorzystać jeszcze przed 10 listopada.


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MarBas
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook