0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
[FOTO, WIDEO] Burza, grzmoty i trzy punkty!
Dodał: MGs, 09-05-2018 20:52, odsłon: 1644

Piłkarze Prochu Pionki mocno się napracowali, ale wywalczyli komplet punktów z Szydłowianką Szydłowiec. Z powodu ulewy mecz przerwano w pierwszej połowie. Prochownia nie wykorzystała też rzutu karnego.

Proch Pionki - Szydłowianka Szydłowiec 2:0 (0:0).

Bramki: Barzyński 68, Kozicki 80 z karnego

Proch: Zawodnik - Kapusta, Jaroszek, Kowalkowski, Kisiel, Kołodziej, Barzyński (80 Cierzuch), Pryciak (46 Tkaczyk), Bańcerowski (46 Bańcerowski), Szczepański (46 Andile), Nsah (84 Mucha).

W 20 minucie ulewa przerwała to spotkanie i sędzia na kilkanaście minut przerwał mecz. Pojedynek co prawda wznowiowno, ale deszcz padał już do samego końca i zepsuł widowisko. Samo spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, ale w ostateczności gospodarze długo czekali na pierwszą bramkę.

Przed przerwą Proch miał momentami przygniatającą przewagę. Sędzia podyktował rzut karny dla biało - zialonych, ale Mateusz Szczepański nie wykorzystał "jedenastki". Jego strzał wyczuł golkiper Szydłowianki.

Chwilę wcześniej obrońcy Szydłowianki w ostatniej chwili wybili piłkę sprzed linii bramkowej.

Napór Prochu w drugiej połowie nie ustawał, ale trzeba przyznać, że w 57 minucie to goście mieli jedyną świetną okazję, ale bardzo dobrze zachował się w bramce Artur Zawodnik i wygrał pojedynek sam na sam.

Wreszcie przyszła 68 minuta. Trzy podania po ziemi wystarczyły, aby rozmontować defensywę z Szydłowca i Daniel Barzyński zza pola karnego uderzył po ziemi przy słupku i było 1:0.

Proch stwarzał sobie coraz więcej okazji do zdobycia bramki. W 79 minucie na pograniczu pola karnego faulowany był Barzyński i Bartek Kozicki wykorzystał rzu karny.

- Mieliśmy sporo sytuacji podbramkowych, ale zbyt duża nonszalancja i nerwowość sprawiały, że drużyna Szydłowianki była cały czas do samego końca w grze. O punkty wcale nie było nam tak łatwo jak niektórzy przypuszczali - powiedział po meczu trener Mariusz Sztobryn, szkoleniowiec Prochu.