Dzisiaj jest środa, 16 października 2019 r., 289 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Godnie upamiętnili pamięć Andrzeja Grosiaka
Dodał: , 12-08-2018 21:56, odsłon: 2621

W Pionkach już po raz 13 rozegrany został Memoriał Andrzeja "Dzidka" Grosiaka, byłego, zasłużonego zawodnika Klubu Sportowego Proch.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Pionkowski klub cyklicznie organizuje imprezę, aby upamiętnić  postać czołowego piłkarza Klubu Sportowego Proch lat ‘70. Grosiak razem z drużyną "biało-zielonych" w sezonie 1972/73 został mistrzem okręgu kieleckiego po pasjonującej rywalizacji z Naprzodem Jędrzejów. Dla rodziny, przyjaciół i kolegów z boiska bardziej znany i pamiętany jako "Dzidek". Zmarł w 1988 roku.


Na boisku rywalizowały zespoły z rocznika 2004 i młodsi. Pierwotnie miało grać cztery ekipy, ale na turniej nie dotarła drużyna Energii. Zwyciężyli gospodarze, młodzi piłkarze Prochu przed Królewskimi Jedlnia i Legionem Suskowola. Legion przegrał z Królewskimi dopiero po rzutach karnych. Emocji było bardzo dużo. Trzeba pochwalić zespół z Suskowoli, bo była to najmłodsza drużyna w tych zawodach.

 

Najlepszym strzelcem został Jakub Drab (Proch).

 

W dwóch meczach zdobył dziesięć bramek. Nagrodę specjalną otrzymał otrzymał Dawid Tysiak. Jakub Procki z Prochu został najlepszm bramkarzem. Zaś zawodnik Królewskich Jedlnia, Jakub Cybulski został najlepszym zawodnikie.

Jednak nie o wyniki turnieju chodziło przede wszystkim w tych zawofdach. Nie mogło zabraknąć małżonki Andrzeja Grosiaka, Pani Maryli Grosiak. To ona wespół z Mirosławem Lepą prezesem Prochu, wręczała nagrody młodym piłkarzom.


- Cały czas staramy się kultywować pamięć o naszych wybitnych piłkarzy i trenerów. Zapraszamy za rok - zapowiedział prezes Mirosław Lepa.

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu:
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook