Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 r., 337 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO] Dobra ocena działalności spółek miejskich i dyskusja w sprawie budowy kotłowni gazowych na terenie miasta
Dodał: MaG, 14-09-2021 11:40, odsłon: 1648

Jak funkcjonują, ile osób zatrudniają, plan „A” i „B” w sprawie budowy 5 ciepłowni gazowych wraz z sieciami. W czwartek 9 września prezesi dwóch spółek miejskich ekoPionki (Piotr Pasek), PWKC (Robert Pyryt, Michał Golbert), członkowie rad nadzorczych spotkali się z radnymi oraz burmistrzem Pionek. Dla naszych czytelników mamy zapis wideo z tego spotkania.

Spotkanie przedstawicieli władz spółek miejskich z radnymi oraz burmistrzem miało charakter zamknięty. W sali Miejskiego Ośrodka Kultury sprawozdanie z działalności spółki ekoPionki przedstawił prezes Piotr Pasek. O poczynionych inwestycjach, etapach modernizacji systemu ciepłowniczego w Pionkach mówił prezes Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjno-Ciepłowniczego Robert Pyryt oraz drugi członek zarządu Michał Golbert.

 

Z informacji przedstawionej przez prezesa ekoPionki Piotra Paska wynika, że spółka zatrudnia na dzień dzisiejszy 45 osób na umowę o pracę i 12 na umowę zlecenie, w przeliczeniu na etaty 55 etatów. Spóła ma trzy podstawowe działy OOM, ODiZ, OGM. W ramach Oddziału Oczyszczania Miasta spółka zajmuje się zbiórką i wywozem nieczystości stałych, administracją targowiskami oraz świadczeniem usług transportowych w ramach komunikacji miejskiej.  Tylko w 2020 roku odebranych zostało 4263 tony odpadów mieszkańców, a blisko 400 ton z działalności komercyjnej. Przy gospodarce oczyszczania miasta zatrudnionych jest 4 kierowców i 7 ładowaczy.

 

W ramach swojej działalności ekoPionki zajmuje się również administrowaniem wspólnotami mieszkaniowymi, prowadzeniem przeglądów technicznych budynków zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, usuwaniem awarii i ich skutków na wspólnotach i zasobach komunalnych, współpracą ze wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie rozliczeń opłat eksploatacyjnych oraz z tytułu udziału w kosztach utrzymania nieruchomości wspólnej oraz nadzorem nad oświetleniem ulicznym. Spółka  na dzień dzisiejszy administruje 81 wspólnot mieszkaniowych, sprząta 41 budynków.

 

Prezes Pasek szczegółowo omówił również kolejne gałęzie działalności jakimi zajmuje się spółka, a która obejmuje m.in. sprzątanie terenów miasta, odśnieżanie, posypywanie mieszanką  ulic oraz chodników miejskich, pielęgnacja i utrzymanie zieleni miejskiej na terenach będących własnością Gminy Miasta Pionki czy prowadzenie przytuliska dla psów.

 

W trakcie spotkania przedstawione zostały również przychody spółki za  rok 2018, 2019, 2020 oraz część 2021. Poniżej prezentujemy zestawienie za poszczególne lata.  

Przychody na przestrzeni lat:

2018 r.  3.278.540

2019 r.  4.606.870

2020 r.  5.912.502

2021 r.  5.496.644

 

Wyniki finansowe za poszczególne lata

2018 r.  strata  918.749,87

2019 r.  strata   530.605,29

2020 r.  strata   316.790,89.

2021 r. zysk za 7 miesięcy 67.604

 

- Każdego roku w koszty pozostałej działalności operacyjnej księgowana jest amortyzacja dodatniej wartości firmy w wysokości 581.815,24 zł., dlatego też jest to główna przyczyna ujemnego wyniku finansowego spółki. Amortyzacja dodatniej wartości firmy jest 5-cio letnia (20%), w związku z czym zakończy się w marcu 2023 roku. – wyjaśnił prezes ekoPionki Piotr Pasek

 

Wiceprezes Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjno-Ciepłowniczego Michał Golbert przedstawił zebranym stan realizacji zadań jakie wykonała spółka w ramach modernizacji działu gospodarki wodno-ściekowej. W ich ramach wykonano modernizację i porządkowanie sieci wodociągowych w rejonie ulicy Fabrycznej i Ośrodka Stawu Górnego. Uporządkowano również sieć wodociągową przy remontowanej obecnie ulicy Słowackiego. Zmodernizowano również wodociąg znajdujący się przy ulicy Kozienickiej.

 

Jedną z ważniejszych informacji jaką przedstawiła spółka, był stan realizacji etapów modernizacji systemu ciepłowniczego w Pionkach. Według założeń spółka planuje budowę 5 kotłowni gazowych wraz z sieciami. Prezes Robert Pyryt dość dokładnie omówił stan przygotowań i realizacji tego zadania, które jak się okazuje nie jest łatwe.

 

 

Jako jeden z pierwszych głos w dyskusji zabrał przewodniczący Komisji Budżetowej Rady Miasta Pionki Piotr Nowak. Przewodniczący zwrócił uwagę na brak obecności większej ilości radnych, którzy dzięki spotkaniu mogli zapoznać się z funkcjonowaniem spółek miejskich.

 

- Pierwsze takie na gorąco spostrzeżenie. Jestem zdziwiony, że jest nas tylko tyle radnych zainteresowanych dzisiejszym spotkaniem, bo to są tematy ważne, poruszane. Jak państwo widzą jest nas tylko cztery osoby. Funkcjonowanie spółek miejskich zawsze budziło kontrowersje. – mówił przewodniczący KB Piotr Nowak.

 

Głos w dyskusji zabrał również radny Grzegorz Wąsik oraz Dawid Jaroszek. Radni prócz oceny działalności obu spółek, które ocenili bardzo dobrze, skupili się głównie na omówieniu problemu budowy kotłowni gazowych przez PWKC oraz zbliżających się podwyżek cen za centralne ogrzewania.

 


 

 

 

MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W poniedziałek 22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu zabiegowego n...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 3 do 9 g...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. CKZiU
W poniedziałek, 22 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawi...
fot.PPL
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-R...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Jesteśmy w apogeum czwartej fali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ...
Fot. Marcin Kucewicz
Wystawę mieczysława Knuta będzie można podziwiać w Mazowieckim Centrum Sztuki Ws...
Fot. Pionki24/czytelnicy
Do kolizji doszło w sobotę 27 listopada, o godzinie 18 na skrzyżowaniu ulic Zwol...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992