Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
MODI PLUS
[FOTO/WIDEO] Uroczyste otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia
Dodał: DL, 03-09-2019 21:54, odsłon: 2729
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

We wtorek, 3 września o godzinie 18.00 miało miejsce oficjalne otwarcie Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, władze miasta, dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice.

Wydarzenie rozpoczęło się od części oficjalnej, w której kierownik Wydziału Zarządzania Oświatą Barbara Siek przywitała wszystkich przybyłych gości i tym samym zapoczątkowała uroczystość otwarcia.

 

- Życzę wszystkim uczniom Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach, aby odnaleźli w swej duszy ciszę i malowali dźwiękiem nasze lokalne otoczenie. Ta właśnie edukacja, przyczyni się w pełni do kształtowania pozytywnych cech charakteru, wrażliwości młodego pokolenia na piękno i drugiego człowieka, wsparcia rozwoju inteligencji i pozytywnych zachowań społecznych. Zaszczepienie w młodych ludziach pasji do muzykowania będzie stanowić trzon artystyczny w mieście Pionki i przyczyni się do rozwoju właściwie pojmowanej kultury, a także wzbogaci ofertę edukacyjną w naszym mieście – mówiła Barbara Siek.

 

Następnie głos zabrał burmistrz Robert Kowalczyk, który podkreślał jak ważna jest pasja i zainteresowania w życiu młodego człowieka, a także wspomniał o muzycznej tradycji naszego miasta.

 

– Wiemy jak ważne są pasja, a także zainteresowania. To między innymi dlatego, dzisiaj w Pionkach otwieramy szkołę muzyczną. Szkołę muzyczną, która ma pokazać, że Pionki stoją tradycją muzyczną – mówił burmistrz.

 

Poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak pogratulował rodzicom oraz organom samorządowym za trud włożony przy powstaniu tejże szkoły. W swojej wypowiedzi wyraził również ogromny szacunek i uznanie dla nowego dyrektora placówki w Pionkach, Zdzisława Włodarskiego. - Niezmiernie gratuluję wam wspólnego, dobrego pomysłu, przede wszystkim samorządowego. Muszę pogratulować promotorom tego projektu determinacji. Realizacja pasji życiowych u każdego człowieka jest bardzo ważna. To pasja decyduje o tym, co robimy, jak się rozwijamy i w którą stronę pójdziemy. Panie dyrektorze, chylę przed Panem czoła, bo jest Pan człowiekiem, który może być wzorem dla większości z nas – mówił Andrzej Kosztowniak.

 

 - Dla mnie zawsze istotne było to, aby tego typu szkolnictwo było mocno

obecne na ziemi radomskiej - dodał poseł Kosztowniak

 

Kolejno burmistrz Robert Kowalczyk, wraz z zastępcą Kamilą Kaczorowską oraz przewodniczącym rady miasta Wojciechem Maślankiem wręczyli dyrektorowi Zdzisławowi Włodarskiemu statut i akt nominacji związany z objętą funkcją. Wojciech Maślanek odczytał uchwałę rady miasta, po czym wręczył ją dyrektorowi. Burmistrz Robert Kowalczyk w ręce Zdzisława Włodarskiego złożył akt założycielski i statut szkoły. Zastępca burmistrza Kamila Kaczorowska wręczyła porozumienie nowemu dyrektorowi pionkowskiej szkoły.

 


 Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach zapewniał, że uczyni wszystko, aby szkoła funkcjonowała prawidłowo, aby w jej murach objawiali się utalentowani młodzi muzycy - Będę pragnął uczynić wszystko, aby szkoła w Pionkach rozwijała się we właściwym kierunku. Udało nam się skompletować kadrę pedagogiczną. Mamy dzieci, mamy młodzież, a także wspaniałych rodziców, czego dowodem jest ta sala koncertowa, którą przez kilka dni przygotowywali. Jesteśmy świadkami historycznego dzieła. Od dzisiaj na mapie Polski pojawia się nowa placówka kulturalna, Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach – mówił dyrektor szkoły Zdzisław Włodarski.

 

Istotną część tego wydarzenia stanowiło uroczyste przecięcie wstęgi symbolizujące otwarcie placówki.

 


Wstęgę w akompaniamencie fanfar przecięli, poseł na Sejm RP Andrzej Kosztowniak, burmistrz Robert Kowalczyk, dyrektor Zdzisław Włodarski, przewodniczący rady miasta Wojciech Maślanek oraz przedstawicielka rodziców Dagmara Borek, wraz z uczennicą Hanną Mąkosą.

 

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Zaprezentowali się między innymi nauczyciele, w tym utalentowana skrzypaczka Marta Konecka i pianistka Teresa Makowiecka Hanke, które zagrały kompozycje słynnego polskiego kompozytora Henryka Wieniawskiego. Na scenie pojawił się również zespół akordeonowy pod przewodnictwem Artura Miedzińskiego. Koncert dla publiczności zagrały również Kozienickie Smyczki.

 


Podczas koncertu swoje umiejętności zaprezentował  zespół Kozienickie Smyczki

pod kierownictwem Adriana Hanke.

 

Wśród występujących muzyków znaczna część  pochodziła z Pionek. Widzowie mogli również rozkoszować się dźwiękami fletów, które zagrał tercet składający się z uczennic. Pojawił się także występ solowy wokalistki z Pionek. Wszyscy artyści brali udział w tegorocznych Letnich Warsztatach Muzycznych w Mikoszewie. Po uroczystościach na sali koncertowej przyszedł czas na tort.

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Sukces niebywały! Nie minął jeszcze rok, a już od postaw zorganizowano Szkole Muzyczna w Pionkach. A wcześniej zupelnie nic nie było, niezaorany ugór, tak szanowna redakcjo?
04-09-2019, 04:29:52
+ 8
- 4
odpowiedz
Był oddział zamiejscowy szkoły muzycznej w Kozienicach.
04-09-2019, 07:24:25
+ 3
- 10
odpowiedz
Trzeba było tej nimocie Kosztowniakowi załączyć instrukcje obsługi nożyczek. Ciekaw jestem czy przy okazji nie kupił jakiś działek po okazyjnych cenach
04-09-2019, 09:07:24
+ 9
- 8
odpowiedz
Jak to jest, że przeciwnicy szkoły nagle wypływają jako jej wielbiciele. A zwłaszcza ten człowiek w czerwonym krawacie, wieczny przeciwnik. Nagle role się odwróciły...
04-09-2019, 09:10:26
+ 11
- 2
odpowiedz
Ta grubaska co to prowadzi to powinna najpierw nauczyć się poprawnie mówić po polsku, a dopiero ..
Ko ją do tego dopuścił?
05-09-2019, 09:17:37
+ 6
0
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook