Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielony
Region. [FOTO] Już po raz XVII najlepsi pływacy z całej Polski sprawdzają się na basenie w Kozienicach
Dodał: KamZap, 23-02-2019 23:35, odsłon: 1218
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

W sobotę 23 lutego w wodzie zmierzyło się ponad 200 zawodników. Frekwencja była zatem większa niż rok temu, ale daleko było jej do tej rekordowej z 2016. Mimo to emocje i tak były ogromne, a walka tak samo zacięta. Sprawdzamy jak wyglądał pierwszy dzień Areny Grand Prix - Pucharu Polski w Kozienicach. Patronat medialny nad imprezą sprawują Pionki24.pl

Tegoroczne Grand Prix w Kozienicach przyciągnęło 221 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Zawody w Kozienicach w tym roku odbywają się już po raz siedemnasty i podobnie jak w latach poprzednich rywalizacja została rozłożona na dwa dni. Pierwsi pływacy wskoczyli do wody w sobotę o godz. 9:00 w ramach pierwszego bloku zawodów. Blok drugi rozpoczął się o godz. 17:00 zaraz po oficjalnym otwarciu turnieju którego dokonali: kierownik wydziału administracyjnego  Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu Edyta Pataj, wiceburmistrz gminy Kozienice ds. społecznych Dorota Stępień, przedstawiciel Enei Wytwarzanie Mateusz Pułkowski i prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński.

 


- Liczę na to, że pobyt na terenie naszej gminy będzie dla wszystkich bardzo przyjemny, a dla zawodników stanie się ona miejscem gdzie pobiją swoje życiowe rekordy  – mówiła Dorota Stępień.

 


 

- Życzę wszystkim zawodnikom i trenerom, żeby wyjechali stąd zadowoleni, a pobyt tu wniósł do ich treningów powiew świeżości - mówił podczas otwarcia Paweł Słomiński prezes PZP.

 

Jeszcze przed oficjalnym otwarciem minutą ciszy uczczono pamięć Dariusza Rudzkiego, wieloletniego przewodniczącego kolegium sędziów w Kozienicach, który zmarł w zeszłym roku. Było to osoba z pewnością zasłużona dla kozienickiego pływania.

 

W niedzielę pływacy będą rywalizowali od godz. 9:00. Uroczyste zakończenie Grand Prix, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się około godz. 11:30.

 

Zawody w Kozienicach są ostatnimi z cyklu Grand Prix Polski, ale pierwszymi w kalendarzu imprez Polskiego Związku Pływackiego w bardzo ważnym dla wszystkich sportowców roku, bo ostatnim przed Olimpiadą 2020.

 

Aktualna tabela wyników znajduje się TUTAJ.

 

Organizatorem wydarzenia są: Polski Związek Pływacki oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a współorganizatorem: Gmina Kozienice.

 

Patronat nad imprezą obięli: Burmistrz Gminy Kozienice – Piotr Kozłowski oraz Starosta Powiatu Kozienickiego - Andrzej Jung.

 

Sponsorem XVII Areny Grand Prix Polski w Pływaniu jest Enea Wytwarzanie.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook