Dzisiaj jest wtorek, 07 kwietnia 2020 r., 98 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Ponad 200 osób w IX Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. Na podium znalazł się również reprezentant PWKC
Dodał: MaG, 03-06-2019 16:13, odsłon: 1195
fot.Kamil Zapora/Kozienice24
fot.Kamil Zapora/Kozienice24

Marcin Głodek z Dęblina na dystansie 5 kilometrów i Łukasz Więckowski z Warki na 10 km – to zwycięzcy rozegranego w sobotę IX Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. W tegorocznej edycji wystartowało 112 osób. Miejsce na "pudle" zajął również przedstawiciel pionkowskiej spółki PWKC. Patronem medialnym imprezy była nasza redakcja.

Tradycyjnie zawodnicy rozpoczęli swoją przeprawę z bramy Ośrodka Rekreacji i Turystyki. Bieg odbył się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa wiodła od Jeziora Kozienickiego, przez ulicę Jeziorną, Maciejowicką, Parkową, do parku i z powrotem. Na dłuższym dystansie sportowcy musieli pokonać dwie pętle. Chętnych do tego nie brakowało. Dłuższą trasę pokonało 101 osób, krótszą – 111.

Byli najszybsi
Na pokonanie krótszej trasy wystarczyło niecałe 17,5 minuty. W tym roku całe podium na tym dystansie się wymieniło. Pierwszy na mecie zameldował się Marcin Głodek (17:29), za nim Łukasz Pochylski (17:48) z Radomia i Olek Artur (18:14) z Ryk. Zawodnikiem z Kozienic, który najszybciej przebiegł 5 km był Kamil Gmiński, który pokonał tę odległość w 18 minut i 47 sekund. W zeszłym roku zdobył drugie miejsce, a w tym uplasował się na 6.

 


W biegu na 10 km pierwszy na mecie zameldował się Łukasz Więckowski po 34 minutach i 56 sekundach od startu.

 

Najlepsza z pań, Oliwia Petrykowska (22:16) była 20 w ogóle. Kolejne były Aneta Przychodzień (28 - 23:27) z BBL Kozienice i Amelia Słomka (37 – 24:30).


W porównaniu do zeszłego roku na podium dłuższego dystansu też nastąpiły zmiany.  Triumfował Łukasz Więckowski z Warki (34:56) przed Pawłem Grochmalem (35:39) z Lublina i Rafałem Osińskim (36:01) z Radomia

 

 


Dzień był gorący, dlatego przed bramą Ośrodka Rekreacji i Turystyki rozstawiono kurtynę wodną gdzie można było się schłodzić po wyczerpującym biegu.

 
Pionkowski akcent
Kolejny raz Pionki miały swojego reprezentanta podczas biegu. Dariusz Dolega pracownik reprezentujący miejską spółkę PWKC zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej i 24 w klasyfikacji generalnej.


- Jako reprezentant PWKC Pionki ze względu na kontuzję zmierzyłem się z tym krótszym. W swojej kategorii udało mi się wskoczyć „na pudło” bowiem zająłem II miejsce, a w klasyfikacji ogólnej uplasowałem się na 24. Dla statystyki podam, że zwyciężył Marcin Głodek (17:29), za nim Łukasz Pochylski (17:48) z Radomia i Olek Artur (18:14) z Ryk. - opowiada Dariusz Dolega

 


Pomimo, że tego dnia dominującą dyscypliną były biegi to znalazło się również coś dla tych, którzy wolą bardziej statyczne dyscypliny. Na terenie ośrodka znajdował się bowiem kącik szachowy gdzie można było zagrać w królewską grę z Henrykiem Motyką. Na chętnych czekały upominki.


Na mecie zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i wodę. Po posiłku spotkali się w amfiteatrze, gdzie najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook