Dzisiaj jest czwartek, 19 września 2019 r., 262 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Grabowski
[WIDEO, FOTO] I Otwarte Mistrzostwa Steel Darts 501 o Puchar Burmistrza Pionek
Dodał: MaG, 11-08-2019 13:05, odsłon: 1767
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

I Otwarte Mistrzostwa Steel Darts 501 Double Out stały się faktem. Swoje niebywałe umiejętności w tej wyjątkowej dyscyplinie sportowej zaprezentowali zawodnicy z Pionek, Puław, Kielc, Lublina, Zamościa, Mińska Mazowieckiego oraz Radomia. Pionki24 były partnerem medialnym imprezy, która odbyła się pod patronatem burmistrza Pionek. Obszerna fotorelacja i  wideo z niezwykle emocjonującej rundy finałowej tylko w Pionki24.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Turniej rozpoczął się o godzinie 11.00. W rozgrywkach brali udział udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w systemie rozgrywkowym 501 Double Out, podzieleni na grupy wraz z single KO, gdzie eliminacja następuje już po pierwszej przegranej i dąży do wybrania najlepszego w danym dniu czy starciu. Sobotni turniej objęty był patronatem honorowym przez burmistrza miasta Pionki. Sponsorami zawodów byli również Urząd Miasta Pionki, Bar Mak, Centrum Budowlane Bud-Max, sklep motoryzacjny Waldi, agencja reklamowa Arpass, szkoła jazdy Al-Car oraz firma Premnex.

 

- Bardzo się cieszę z tych zawodów. Tym bardziej, że jest to inicjatywa mieszkańców, którzy sami wyszli z taką propozycją, a ja bardzo chętnie patronuję takim przedsięwzięciom. Cieszę się, że dzisiejsze zawody zgromadziły tak licznych zawodników i to z wielu, czasem nawet odległych miejscowości. Mam nadzieję, że wszyscy będą się dobrze bawić i zapamiętają Pionki z dobrej strony - mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 

Miejscem, w którym zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności w tej niezwykle emocjonującej i technicznej grze był pionkowski Bar Mak, który tego dnia pękał w szwach. W tym dniu do Pionek przybyli gracze z całej Polski.

 

- Spotkaliśmy się w tak licznym gronie na pierwszych otwartych mistrzostwach w steel darcie w formule 501 double out. Gra w turnieju toczyła się o Puchar Burmistrza Pionek. To jest nasza pierwsza tak duża impreza. Jesteśmy zaskoczeni, ponieważ gościmy dzisiaj 42 zawodników, w tym 5 kobiet, którzy przyjechali do nas z całej Polski. Stworzyliśmy pionkowsą grupę Dart Pionki. Niektórzy nasi zawodnicy grają od wielu lat i jeżdżą na turnieje w całej Polsce. Chcieliśmy zapromować ten sport w Pionkach - powiedział Jacek Wilk, organizator turnieju i właściciel baru Mak.

 


 Burmistrz Robert Kowalczyk uroczystym rzutem do tarczy rozpoczął wczorajszy turniej.

 

Po oficjalnym rozpoczęciu turnieju przyszła kolej na to, na co wszyscy w tym dniu czekali. Nastąpiła zaciekła sportowa rywalizacja. Zawodnicy w pełnej koncentracji oddawali kolejne rzuty, które pozwalały im się wspinać po szczeblach turniejowej drabinki.

 

We wczorajszym turnieju udział wzięło 5 kobiet. Miejsce piąte zajęła Aleksandra Nyćman. Trzecie miejsce zdobyła reprezentantka z Radomia Małgorzata Nowak. To samo zaszczytne miejsce trafiło Edyty Rogalskiej, która była jedyną reprezentantką Pionek w tych zawodach. Drugie miejsce w całym turnieju w kategorii kobiet zdobyła Katarzyna Drążek. Na najwyższym miejscu na podium stanęła reprezentantka Radomia Justyna Warda, która okazała się w tym dniu bezkonkurencyjna.

 


Do finału doszedł reprezentant ekipy Dart Pionki - Tomasz Janik. W tym dniu niestety przegrał z rywalem pochodzącym z Kielc, Witoldem Lewandowskim. Niemniej jednak rywalizacja była bardzo zaciekła.


W kategorii mężczyzn miejsca piąte zajęli Łukasz Rubaszka wraz z Maciejem Zaborskim. Kolejne piąte miejsce zdobyli reprezentanci Radomia Tomasz Jakubczyk oraz Konrad Małek. Na podium, na trzecim miejscu stanął Artur Rogalski z ekipy Dart Pionki wraz z Konradem Babulą. Zaszczytne drugie miejsce zajął Tomasz Janik, który również jest członkiem Dart Pionki. Po niezwykle emocjonującym i wycieńczającym półfinale w pełni zasłużenie znalazł się w gronie dwóch najlepszych zawodników wczorajszego turnieju.

 


Justyna Warda z Radomia wraz z Witoldem Lewandowskim z Kielc byli niekwestionowanymi mistrzami I Otwartych Mistrzostw Steel Darts 501 o Puchar Burmistrza Miasta Pionki.

 


 

 


 

 


Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY
Ireneusz Sitarski - Blok wyborczy
Zobacz więcej

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook