Dzisiaj jest piątek, 03 kwietnia 2020 r., 94 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego
Dodał: MW, 27-02-2010 12:55, odsłon: 4483

Ponad dwudziestu sportowców i trenerów z terenu miasta i gminy Pionki wzięło udział w uroczystej gali, która odbyła się w piątek w Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego w Radomiu.

 

Była to pierwsza gala, której organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Radomiu. Swoją szansę pokazania się na scenie w błysku fleszy mieli sportowcy z tych nieco mniejszych miejscowości. Przekrój dyscyplin był olbrzymi. Poprzez judo, strzelectwo, zapasy, piłkę nożną po tenis stołowy. Już teraz wśród wyróżnionych było wielu uczestników mistrzostw Polski. Jak podkreśliła Erwina Ryś-Ferens, czterokrotna olimpijka w łyżwiarstwie szybkim, takie imprezy, to bardzo potrzebna inicjatywa. – Przecież na tej sali, może siedzą wśród nas przyszli olimpijczycy. To właśnie w małych miejscowościach zaczyna się ten prawdziwy sport, który warto i trzeba wspierać – powiedziała.

Początek gali zdecydowanie należał do Pionek. Najpierw na scenie świetny pokaz dali tancerze z klubu tańca boogie-woogie KICK a chwilę potem swoje sukcesy i dyscyplinę, którą uprawia przybliżył Marek Łagoda. Od wielu lat trener pionkowskiego klubu sztuk walki Tang Soo Do.

 

Jako pierwszy wśród wyróżnionych znalazł się Jan Lepa, wieloletni kierownik sekcji piłki nożnej KS Proch Pionki. Za swoje zasługi otrzymał medal „Zasłużony dla Powiatu Radomskiego”. Niestety ze względu na kłopoty zdrowotne nie mógł odebrać go osobiście. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

 

Nagrody i wyróżnienia wręczane były w dwóch kategoriach wiekowych. Urodzeni w 1994 roku i młodsi oraz urodzeni w 1993 roku i starsi.

 

W młodszej kategorii wyróżnieni zostali Marcel Grabowski (piłka nożna) a z terenu gminy Marlena Płachta (unihokej). Nagrody wręczał burmistrz Pionek Marek Janeczek. Pierwsze miejsce w plebiscycie zajęła Beata Malinowska z Jedlińska (rzut dyskiem, pchnięcie kulą).

 

W starszej grupie wiekowej wyróżniono Bartka Traczewskiego (UMKS Junior Pionki) a 3 miejsce w plebiscycie zajął Mateusz Kurek (Tang Soo Do), który reprezentował gminę Pionki. Najlepszy okazał się zapaśnik z Wierzbicy, Jakub Rywacki.

 

- Była to moja pierwsza gala. Miło, że ciężka praca została doceniona przez komisję. Była to Pierwsza Gala Sportu Powiatu Radomskiego, więc w jakimś stopniu zapisałem się wraz z innymi zawodnikami i trenerami w historię tej imprezy – powiedział nam Bartek Traczewski.

 

Doceniono również trenerów-wychowawców. W tym gronie Marka Łagodę (Tang Soo Do) i Dariusza Czyżewskiego (unihokej). Obu panom nagrody wręczała wielokrotna mistrzyni Polski, uczestniczka IO, Erwina Ryś-Ferens. Statuetki i nagrody wręczał również czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju, kolarz szosowy Ryszard Szurkowski.

 

Oprócz tych, którzy zostali wyróżnieni i zaprezentowali się na scenie, warto jeszcze dodać listę osób nominowanych.

 

Urodzeni w 1994 i młodsi: Aleksandra Zając, Piotr Gonciarz, Karolina Jaroszek, Michał Kisiel (wszyscy gmina Pionki) oraz Jakub Lockstaedt, Jan Warchoł, Magda Kołodziejczyk, Katarzyna Wasilewski (miasto Pionki).

 

Urodzeni w 1993 i starsi: Katarzyna Zając, Anna Świątek, Paulina Woźniak, Karol Gębczyk (gmina Pionki), Mateusz Lesiak, Anna Pindakiewicz, Szymon Glimasiński, Mateusz Szczepański (miasto Pionki). 
Skontaktuj się z autorem tekstu: MW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook