Dzisiaj jest piątek, 03 grudnia 2021 r., 337 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Za nami V Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym. Było wiele emocji i rekordów!
Dodał: DL, 05-08-2021 08:45, odsłon: 2070
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki
Fot. Zuzanna Drela/KS Patex Pionki

Od wtorku 24 lipca do poniedziałku 2 sierpnia rozgrywane były V Mistrzostwa Pionek w tenisie ziemnym.

WB Medyczne

Kategorie młodzieżowe

 

W Piątek 30 lipca rozegrane zostały finały kategorii młodzieżowych! W kategoriach czerwonej oraz pomarańczowej mecze rozgrywane na zasadzie supertibreaka do 10 punktów, kategoria zielona seta od 2/2 bez przewag, kategoria open młodzików do dwóch wygranych setów od 2/2 bez przewag. W finale kategorii open młodzików decydował jeden set od 0/0 bez przewag.

 

Kategoria Czerwona:

Półfinały:

Amelia BLICHARSKA 10/7 Michał KACZOR

Lena CIBOR 10/6 Jakub ROJEK

 

FINAŁ

Amelia BLICHARSKA 10/4 Lena CIBOR

 

Kategoria Pomarańczowa:

Półfinały:

Piotr POLAK 14/12 Aleksander GOLBERT

Róża GRZYWACZ 10/6 Mateusz PASTUSZKA

 


 

FINAŁ

Piotr POLAK 11/9 Róża GRZYWACZ

 

Kategoria Zielona:

Pólfinały:

Miłosz MAJ 6/2 Kacper DĄBROWSKI

Tomasz JARZYŃSKI 6/4 Oliwia MAJ

 

FINAŁ:

Tomasz JARZYŃSKI 6/4 Miłosz MAJ

 


 

Kategoria Open

Półfinały:

Alicja JEMIOŁ 4/6 7/6(5) 10/8 Mateusz RYBKOWSKI

Natalia DRELA 6/4 6/4 Kacper WRÓBEL

 

FINAŁ

Natalia DRELA 6/4 Alicja JEMIOŁ

 


 

Finały rozpoczęły się o godzinie 19 od kategorii czerwonej. Kategorie wygrała Amelia Blicharska pokonując w finale najmłodszą uczestniczkę finałów 6 letnią Lenę Cibor.

W kategorii pomarańczowej zwyciężył Piotr Polak, który wykazał się ogromną odpornością psychiczną. W półfinale z Aleksandrem obronił 5 piłek meczowych i awansował do finału w którym Róża również miała dwie piłki meczowe.

 


 

Kategorie zieloną pewnie wygrał Tomasz Jarzyński, który przez cały turniej nie zaznał goryczy porażki. Finał dostarczył sporo emocji gdyż Miłosz wyszedł na prowadzenie 4/3, lecz Tomek zaczął grać solidny tenis i nie dał przeciwnikowi więcej szans na zdobycie gema.

 

- Kategoria Open dostarczyła najwięcej emocji. Młodzież rozpoczęła zmagania w tej kategorii około godziny 20.45, a zakończyli finał o 23.30! Półfinały bardzo wyrównane, wiele złotych piłek i bardzo długich wymian, zgromadzona publiczność mimo późnej pory dzielnie kibicowała i podziwiała wysoki poziom młodych tenisistów. Finał pomiędzy Natalią i Alicją został skrócony do jednego seta ponieważ obie zawodniczki rozegrały bardzo wyczerpujące półfinały, oraz tego samego dnia rano rozegrały eliminacje turnieju. W finale dużo zwrotów akcji, prowadzenie Natalki 3/0, następnie powrót Alicji. Końcówka bardzo emocjonująca, którą na swoją korzyść ostatecznie rozstrzygnęła Natalia – mówi trener i czynny zawodnik KS Patex Pionki Jakub Wrona.

 


 

Puchary i nagrody rzeczowe uczestnikom finałów wręczali burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk, dyrektor Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzej Iwanowski oraz prezes KS PATEX Pionki Sylwester Drela.

 

We wszystkich kategoriach młodzieżowych wzięło udział 73 osoby co stanowi rekord mistrzostw. Wysoki poziom, w każdej z kategorii nowy mistrz.

 


 

- Wielkie brawa dla wszystkich uczestników za postawę fair play, ambicje i walkę o każdy punkt i nie schodzący z twarzy uśmiech. Dziękujemy bardzo za udział i zapraszamy do udziału w turnieju deblowym! - mówi Jakub Wrona.

 


 

Kategorie open mężczyzn, 40+, 60+, 30+ kobiet

 

KATEGORIA OPEN MĘŻCZYZN

 

Na starcie kategorii open stanęło 12 zawodników. Rozlosowani zostali do czterech grup po 3 osoby. Awans do ćwierćfinału uzyskiwały osoby z miejsc pierwszego oraz drugiego. Mecze fazy grupowej oraz ćwierćfinały były rozgrywane od 2/2 bez przewag do dwóch wygranych setów.

 


 

GRUPA A

1. Karol KUSIO 2/0

2. Damian CHABROWSKI 1/1

3. Zuzia DRELA 0/2

 

GRUPA B

1. Grzegorz JANECZEK 2/0

2. Bartosz BARTOSIŃSKI 1/1

3. Kamil KOZAKIEWICZ 0/2

 


 

GRUPA C

1. Jakub WRONA 2/0

2. Stanisław DYNA 1/1

3. Bartosz ŻUCHOWSKI 0/2

 

GRUPA D

1. Michał SŁOKA 2/0

2. Mieczysław DYNA 1/1

3. Mateusz LIS 0/2

 

ĆWIERĆFINAŁY:

Mieczysław DYNA 6/3 6/2 Jakub WRONA

Bartosz BARTOSIŃSKI 6/2 4/6 10/2 Karol KUSIO

Grzegorz JANECZEK 6/3 6/3 Damian CHABROWSKI

Michał SŁOKA 6/3 6/3 Stanisław DYNA

 


 

Mecze grupowe oraz ćwierćfinały były rozgrywane w sobotę od godziny czternastej, ostatni mecz ćwierćfinałowy zakończył się po pierwszej w nocy. Półfinały oraz finał rozgrywane w niedziele na dystansie dwóch setów od 0/0 bez przewag.

 

Półfinały:

Michał SŁOKA 6/4 6/1 Grzegorz JANECZEK

Bartosz BARTOSIŃSKI 4/6 6/2 10/4 Mieczysław DYNA

FINAŁ:

Michał SŁOKA 6/1 6/4 Bartosz BARTOSIŃSKI

 

Bardzo wysoki poziom w tej kategorii. Turniej amatorski, a na starcie zawodnicy z czołówki rankingu SiA PZT.

 


 

Na starcie oprócz gospodarzy stanęli zawodnicy z Radomia i Lublina. Brawa dla Zuzi, która stanęła do walki z mężczyznami. Obrońca tytułu Karol Kusio, po pasjonującym, blisko dwu godzinnym meczu uległ Bartoszowi Bartosińskiemu. Turniej zwyciężył Michał Słoka, który zaprezentował Hiszpański styl tenisa, wysokie topspiny, mało własnych błędów i świetne przygotowanie fizyczne.

 

KATEGORIA 40+ MĘŻCZYZN

 

Kategoria 40+ przyciągnęła na start dwunastu zawodników. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy po trzy osoby.

 

Mecze grupowe oraz ćwierćfinały od stanu 2/2 do dwóch wygranych setów.

 

GRUPA A

1. Jarosław KOBYLAS 2/0

2. Krzysztof SKIERNIEWSKI 1/1

3. Tomasz PARTYKA 0/2

 

GRUPA B

1. Grzegorz NOWAK 2/0

2. Sebastian MIĘKUS 1/1

3. Robert BALCEREK 0/2

 

GRUPA C

1. Krzysztof LAPCZYŃSKI 2/0

2. Leon ULIASZ 1/1

3. Sylwester DRELA 0/2

 

GRUPA D

1. Mariusz OSTROWSKI 2/0

2. Tomasz PIETRUS 1/1

3. Sławomir MICHALSKI 0/2

 


 

ĆWIERĆFINAŁY:

Krzysztof LAPCZYŃSKI 6/3 6/3 Tomasz PIETRUS

Sebastian MIĘKUS 6/4 6/3 Jarosław KOBYLAS

Grzegorz NOWAK 6/2 6/2 Krzysztof SKIERNIEWSKI

Mariusz OSTROWSKI 6/3 6/7 10/5 Leon ULIASZ

 

PÓŁFINAŁY

Krzysztof LAPCZYŃSKI 6/1 6/1 Sebastian MIĘKUS

Grzegorz NOWAK 6/2 6/2 Mariusz OSTROWSKI

 

FINAŁ

Grzegorz NOWAK 5/5kr Krzysztof LAPCZYŃSKI

 

W kategorii 40+ mieliśmy zawodników z Radomia, Warszawy czy Zwolenia. Turniej o bardzo wysokim poziomie o czym świadczy fakt, że zwycięzcy z poprzednich lat odpadli w ćwierćfinale.

 

W finale zmierzyli się zdecydowanie najlepsi zawodnicy reprezentujący Zwoleń. Finał przerwany poprzez kontuzje Krzysztofa Lapczyńskiego przy stanaie 5/5. Wielka szkoda, ponieważ panowie prezentowali bardzo wysoki poziom, różne style gry.

Grzegorz rotacyjny, kierunkowy natomiast Krzysztof mocne płaskie piłki. Finał do momentu przerwania obfitował w wiele akcji zakończonych winnerami.

 

KATEGORIA 60+ MĘŻCZYZN

 

W kategorii 60+ mięliśmy sześciu zawodników. Panowie zmierzyli się w jednej grupie systemem każdy z każdym. Mecze rozgrywane do jednego wygranego seta od 0/0 bez przewag.

 

WYNIKI:

1. Ryszard IWAŃSKI 5-0

2. Krzysztof WROCHNA 4-1

3. Czesław GĘBCZYK 3-2

4. Marek JANECZEK 1-4 (10-9) +1

5. Stanisław GIERASIŃSKI 1-4 (9-9) 0

6. Włodzimierz BZIKOT 1-4 (9-10) -1

 


 

Kategorie zdominował reprezentant Radomia Ryszard Iwański, który pewnie wygrał wszystkie mecze. Niespodzianke sprawił Krzysztof Wrochna, który zajął drugie miejsce wygrywając niespodziewanie z Czesławem Gębczykiem 7/6. Ostatni mecz w tej kategorii był jednocześnie finałem, który decydował o pierwszym miejscu.

 

Ryszard i Krzysztof wyrównany mecz toczyli do stanu 3/3, wtedy Ryszard pokazał doświadczenie, zdobył przewagę przełamania i wygrał mecz 6/3.

 

Ostatnie miejsce premiowane pucharem zajął Marek Janeczek, który pierwsze zwycięstwo odniósł na zakończenie turnieju. Pokonał 6/3 Stanisława Gierasińskiego i po podliczeniu bilansu spotkań bezpośrednich okazało się, że dało mu to przeskok z szóstej na czwartą pozycje.

 

Wielkie brawa dla uczestników. Sami zdecydowali, że chcą grać każdy z każdym, mimo że była propozycja skróceniu zawodów do dwóch grup. Szacunek za wytrzymałość i ambicje, dwanaście godzin spędzonych na kortach. Wielkie brawa!

 


 

KATEGORIA 30+ KOBIET

 

W poniedziałkowy wieczór na zakończenie Mistrzostw, do rywalizacji stanęły Panie w kategorii 30+.

 

Uczestniczki grały systemem grupowym, każdy z każdym na zasadzie supertibreaka.

 

WYNIKI:

1. Sylwia NOWAK 4-0

2. Agata CIBOR 3-1

3. Monika JEMIOŁ 2-2

4. Ewa KACZOR 1-3

5. Iwona HUZARÓW 0-4

 

Mały finał rozegrał się już na początku tej kategorii, drogą losowania w pierwszym meczu zmierzyły się Sylwia z Agatą, które ostatecznie zajęły dwa pierwsze miejsca.

 

Mecz pewnie rozpoczęła Sylwia prowadząc 6/1, lecz Agata zaczęła trafiać i doprowadziła do piłki meczowej przy stanie 9/8. Wielkie emocje w tym meczu, ostatecznie górą Sylwia 12/10.

 

Dla wszystkich uczestniczek był to pierwszy turniej w życiu, rozegrany w rodzinnej atmosferze, wielkie dzięki za postawę , kibicowanie sobie na wzajem i uśmiechy podczas rozgrywania zawodów. Panowie obserwujący zmagania podziwiali kondycje i poziom osiągnięty przez Panie w tak krótkim okresie trenowania.

 

Podsumowanie V MISTRZOSTW PIONEK w TENISIE ZIEMNYM (singlowych)

 

- Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w zawodach. Łączna ilość osób, które wzięły udział w ośmiu kategoriach wyniosła 108 ! Przeszło to moje oraz trenera Grzegorza Janeczka oczekiwania. Cieszymy się, że z roku na rok coraz więcej osób bierze udział w zmaganiach oraz to, że turniej przyciąga coraz mocniejszych zawodników. Fakt, że zawodnicy, którzy raz tu zagrają chcą wracać świadczy o wspaniałej atmosferze panującej na turnieju Od wtorku 24 lipca do poniedziałku 2 sierpnia, spędziliśmy z wami 53 wspaniałe godziny na korcie. Z przyjemnością sędziowaliśmy młodzieży oraz obserwowaliśmy poziom reprezentowany przez dorosłych. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom, życzymy powodzenia na dalszej drodze tenisowej i liczymy, że w przyszłym roku spróbujecie obronić tytuł w Pionkach. Ogromne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym turniej mógł się odbyć. Miastu Pionki i Panu Burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi oraz Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za ufundowanie pucharów i nagród, Sklepowi Tenisowemu STREFA TENISA za ufundowanie nagród dla dzieci i młodzieży, Dyrekcji PSP nr 5 w Pionkach za wszelką pomoc przy organizacji turnieju i udostępnienie obiektów. Wielkie ukłony dla Prezesa KS PATEX Sylwestra Dreli za zaangażowanie i wszelką pomoc przy organizacji zawodów. Zuzi Dreli za fotorelacje z zawodów. Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju deblowym we wrześniu, natomiast rywalizacja w VI singlowych mistrzostwach już za rok na przełomie Lipca i Sierpnia - mówi Jakub Wrona.


MAZDA MX -30
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozie...
Fot. www.lasy.gov.pl
Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic W...
fot.PPL
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, kt&o...
Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze informuje, że w związku z awar...
Fot/wideo: czytelnicy, OSP Pionki/Facebook
W Pionkach, na jednej z działek mieszczących się przy ulicy Aleje Lipowe spalił ...
Fot. archiwum
W poniedziałek, 6 grudnia w krwiobusie na parkingu pod budynkiem Miejskiego Ośro...
fot/wideo:czytelnik
Pożarem została dotknięta jedna z działek, które znajdują się przy ulicy ...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Protest, który wystosował radny Zbigniew Belowski, a w następstwie słowa ...
Fot. czytelnik
Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 27 listopada na terenie gminy Pionk...
Fot. czytelnik
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza ...
Fot. esesja.tv
W piątek, 26 listopada odbyła się Sesja Rady Powiatu Radomskiego. Jednym z jej p...
Fot. www.rozpn.pl
5 grudnia w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach odbędzie się X Memoriał Władysła...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W poniedziałek 22 listopada odbyło się uroczyste otwarcie pawilonu zabiegowego n...
Prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na okres od 3 do 9 g...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Spośród 231 zgłoszeń do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pozytywną ocenę o...
Fot. CKZiU
W poniedziałek, 22 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawi...
fot.PPL
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-R...
Fot. Ministerstwo Zdrowia/Twitter
Jesteśmy w apogeum czwartej fali - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski ...
Fot. Marcin Kucewicz
Wystawę mieczysława Knuta będzie można podziwiać w Mazowieckim Centrum Sztuki Ws...
Fot. Pionki24/czytelnicy
Do kolizji doszło w sobotę 27 listopada, o godzinie 18 na skrzyżowaniu ulic Zwol...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...
Industrialne loftowe wnętrze i nowoczesny design budynku okraszony zielonym terenem rekreacyjno-wypoczynkowym. Tak w skr...
- Takie słowa pokazują, jak polski obszar biznesowy jest traktowany, jeśli coś nie jest wykonywane wedle wyobrażeń niekt...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
Dziewit Meble
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE 52M, PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze...
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
MATEMATYKA DLA ÓSMOKLASISTY I LICEALISTY
Chcesz mieć lepsze oceny, uważasz, że matematyka to trudny przedmiot? To nie jest problem, pomogę Ci zrozumieć bieżący materiał, nadrobić nawet kilkuletnie zaległości. Mam wieloletnią praktykę, solidnie przygotowuję do sprawdzianu, egzaminu, matury poprawk...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ
nr 60/67. Powierzchnia działki 1896 m 2 ( 25x76m) można podzielić na dwie działki o pow. 950 m2. Działka znajduje się przy nowo budowanej drodze Aleja Jagielońska w Pionkach. Telelefon kontaktowy 601 264 900.
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
SPRZEDAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE PIONKI UL H. SIENKIEWICZA
DZIEŃ DOBRY, Zapraszam, Do sprzedania mieszkanie własnościowe, w bloku( tzw, wielka płyta), usytuowane w spokojniej okolicy. Na osiedlu znajduję się parking. Mieszkanie znajduję się na 3 pietrze. Jest to 52 m2, 2 pokoje z kuchnia, hol, łazienka i oddz...
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992