STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Dodał: MaG, 26-08-2019 10:42, odsłon: 1159

W pojedynku dwóch beniaminków czwartej ligi, Proch Pionki zremisował z Józefovią Józefów. Szkoda straconych punktów, zwłaszcza u siebie.

Proch Pionki - Józefovia Józefów 1:1 (1:0)
Bramki: Wnuk 34 - Dukalski 88
Proch: Maik - Janiszewski, Pachlerski (46 Łukaszuk), Jaroszek, Nowocień, Szczepański (79 Siwahla), Kisiel, Wnuk (86 Trzos), Denkiewicz (71 Kapusta), Bartosiak,Tata Nsah (85 Ząbkowski).

Józefovia w dwóch poprzednich meczach nie zdobyła jeszcze punktu. Z kolei Proch Pionki na inaugurację sezonu przegrał z Pilicą Białobrzegi, ale w drugiej kolejce pokonał Wilgę Garwolin. Wydawało się, że to właśnie gospodarze są faworytem tego pojedynku.

Początek spotkania był senny. Dość długo kibice czekali na groźne akcje i strzały. Dopiero w 34 minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą groźną sytuację, którą potrafili zamienić na bramkę. Kacper Wnuk dostał podanie w pole karne i doświadczony zawodnik potrafił skorzystać z gapiostwa obrońców, którzy nie zdążyli zablokować piłki.

Po przerwie Proch był aktywniejszy, częściej zagrażał przeciwnikowi, ale w 65 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jakub Maik uratował drużynę przed stratą gola.
Wydawało się, że już nic groźnego nie może się wydarzyć, ale w 88 minucie piłka po rozegraniu rzutu rożnego, po strzale głową odbiła się od poprzeczki pionkowskiej bramki, spadła pod nogi Dominika Dukalskiego i ten pozostawiony bez opieki trafił do siatki.

- Moim zdaniem byliśmy drużyną lepszą z przebiegu spotkania, bardzo szkoda straconych punktów. Mogliśmy podwyższyć wynik na 2:0 i w kilku sytuacjach pod bramką rywala powinniśmy podjąć lepsze decyzje. Niestety kolejny raz przeciwnik obnażył nasz najsłabszy punkt czyli stałe fragmenty gry w defensywie i straciliśmy bramkę po rzucie rożnym w końcówce spotkania. Mimo to uważam, że zagraliśmy dobry mecz. To dopiero trzecia kolejka, jako beniaminek szanujemy każdą zdobycz i oby tych punktów w końcowym rozrachunku nam nie zabrakło - mówił Kacper Wnuk zdobywca gola dla pionkowskiej ekipy.

Jak wyliczyła oficjalna strona Prochu, nasz zespół nie wygrał już piątego kolejnego meczu u siebie. Stadion w Pionkach, który do niedawna był twierdzą nie do zdobycia, stał się niestety gościnnym obiektem.

- Szkoda straconych punktów, bo kolejną bramkę straciliśmy po stałym fragmencie. W końcówce zabrakło koncentracji - zaznaczył trener Prochu, Robert Rogala.

W sobotę o godz. 11 piłkarze Prochu zagrają w Piasecznie z tamtejszym MKS. To jeden z faworytów ligi, który słabo zaczął rozgrywki.