Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2019 r., 200 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
Region. Konkurs z wiedzy o Janie Pawle II rozstrzygnięty
Dodał: MaG, 14-03-2018 16:02, odsłon: 2360
fot.Gmina Gózd
fot.Gmina Gózd

W środę, 7 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Kuczkach-Kolonii odbył się II Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II – patronie placówki. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu od początku jego istnienia (przez dwa lata był to konkurs szkolny, a od zeszłego roku jest to konkurs gminny) jest ks. Mariusz Morawski.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Gózd. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna.


Konkurs był podzielony na cztery rundy. Pytania dotyczyły życiorysu patrona szkoły od jego narodzin aż do kanonizacji oraz Listu do Dzieci napisanego przez papieża Jana Pawła II w 1994 roku. Trudność pytań wzrastała wraz z rozpoczynającymi się kolejnymi rundami. Uczniowie byli jednak doskonale przygotowani i odpowiadali na niemal wszystkie pytania, czym zaskakiwali publiczność, jury, jak również prowadzącego konkurs ks. Mariusza.


Po czterech rundach został wyłoniony zwycięzca. Okazała się nim drużyna reprezentująca szkołę w Klwatce Królewskiej. Drugie miejsce zajęli gospodarze, trzecie miejsce przypadło drużynie z Gozdu.

 


Za nieprzeciętną wiedzę wyróżniono uczniów reprezentujących szkołę w Kłonówku-Kolonii, Małęczynie i Podgórze,Nagrody ufundował Urząd Gminy w Goździe oraz parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Kuczkach-Kolonii.


W jury zasiedli: proboszcz parafii w Kuczkach ks. Wiesław Kudła – przewodniczący jury, Wójt Gminy Gózd pan Paweł Dziewit, Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Goździe Józef Drab, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kuczkach-Kolonii, Dorota Rogala oraz przedstawiciele poszczególnych szkół biorących udział w konkursie: pani Dorota Łakota, pani Anna Karasińska, pani Marta Jasik, ks. Marek Relidzyński i ks. Sylwester Jończyk.   
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook