„Osłoda” to hasło przewodnie wystawy prac Kamili Stefanii Tkaczyk, która zostanie zaprezentowana w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 5 marca. Początek wydarzenia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00. Szczególnie warto pojawić się na wernisażu, bo wśród jego uczestników zostanie rozlosowana jedna z prac artystki.
Już w najbliższą niedzielę, 28 lutego, na scenie wystąpią uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach. Koncert będzie można śledzić za pomocą mediów społecznościowych oraz lokalnej telewizji.
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka przywitał w piątkowy wieczór (19 lutego) przybyłych gości na finisażu wystawy prac Honoraty Drążyk zatytułowanej „Cyrk i dziewczyna”. Obrazy już od jakiegoś czasu były prezentowane w Centrum Kulturalno-Artystycznym, jednakże dzisiaj była szczególna okazja, ponieważ można było osobiście spotkać autorkę wspaniałych portretów. Wystawę można oglądać jeszcze do 28 lutego.
Jesteśmy kilkanaście dni po premierze książki „O perspektywach rozwoju małych miasteczek”, autorstwa Małgorzaty Boryczki, pisarki pochodzącej z Kozienic. Porusza w niej tematy, które dotyczą życia codziennego mieszkańców tytułowych "małych miasteczek", takich jak Pionki, czy Kozienice. Już niedługo odbędzie się spotkanie online z autorką, na które serdecznie zapraszamy.
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na pierwszy po przerwie wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Wyjazd zaplanowano na 13 marca, a widzowie obejrzą spektakl pt. „Upiór w kuchni” w Teatrze Kamienica w Warszawie.
Zgodnie z ogłoszeniem premiera Mateusza Morawieckiego kina i teatry mogły się otworzyć od dnia 12 lutego. Instytucje kultury muszą jednak działać w narzuconym reżimie sanitarnym. Tym samym kino w Kozienicach wznowiło swoją działalność, a nasza redakcja sprawdziła jakie było zainteresowanie miejscowym kinem podczas pierwszego tygodnia działalności.
Zgodnie z najnowszymi decyzjami rządu, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka otwiera się na widzów. Już w najbliższy piątek, 12 lutego, w Kinie KDK wystartuje nowy repertuar. Na rozkładzie aż sześć produkcji, w tym pokazy przedpremierowe. Jeżeli „odmrożenie kultury” się utrzyma, to wkrótce można spodziewać się również koncertów i wernisaży.
Jesteśmy świeżo po premierze książki „O perspektywach rozwoju małych miasteczek”, autorstwa Małgorzaty Boryczki, pisarki pochodzącej z Kozienic. W rozmowie z naszą redakcją autorka zbioru opowiadań opowiedziała o swoich pisarskich początkach, czerpaniu inspiracji oraz o samej pracy nad powieścią.
29. Finał WOŚP zbliża się coraz większymi krokami. Tradycyjnie, tak jak w latach ubiegłych Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza na koncerty. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, koncerty zostały przeniesione do przestrzeni wirtualnej. 31 stycznia zapraszamy na transmisję w Telewizji Lokalnej Kurier Pionkowski oraz na profilach Facebook Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach i naszego serwisu Pionki24.
W piątek 22 stycznia o godz. 18:00 odbył się wernisaż online malarstwa Pani Agnieszki Hernik w Galerii Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach.
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza do udziału w walentynkowym konkursie fotograficznym „Miłość jest wszędzie”
Galeria Hall Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach zaprasza na wernisaż online wystawy malarstwa Agnieszki Hernik, która odbędzie się 22 stycznia 2021 r. (piątek) o godz. 18:00.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza do oglądania nowego cyklu pt. „Sztuczki, sztuki TV”, przeznaczonego dla najmłodszych widzów.
Przed nami ferie, czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Ze względu na pandemię, wszystkie działania Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach będą w tym roku odbywały się w przestrzeni wirtualnej.
Zgodnie z planem, przed świętami odbyła się premiera filmu dokumentalnego, który przedstawia historię założonej w latach 60-tych Tłoczni Płyt Winylowych – Pronit. Film ukazał się na nośniku DVD i można go odebrać w Urzędzie Miasta Pionki.
Listopadowa sesja Rady Powiatu Radomskiego była prowadzona zdalnie, a wszystkie głosowania odbywały się korespondencyjnie. Radni powołali nową samorządową instytucję kultury pod nazwą Powiatowy Instytut Kultury. Ma on przejąć zadania biblioteki powiatowej, rozwijać działalność kulturalną oraz wspierać organizacje pozarządowe.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu pozostanie zamknięte dla zwiedzających do końca 2020 roku, ale całą dokumentację fotograficzną z aktualnej wystawy, można oglądać na stronie www.mcswelektrownia.pl. Dokumentację przygotował Marcin Kucewicz.
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach ogłosił coroczny konkurs na najpiękniejszą bombkę bożonarodzeniową, w którym udział mogą wziąć dzieci oraz młodzież ze szkół podstawowych.
12 marca weszła w życie decyzja o tymczasowym zamknięciu kin, teatrów, muzeów, bibliotek i innych ośrodków kultury. Była to nowa sytuacja, z którą musiały zmierzyć się instytucje kultury także w naszym mieście. Powodem był rozprzestrzeniający się koronawirus. Teraz stan epidemii wymusił nowe zarządzenie, ale tym razem był czas na to, aby przygotować się na niezwykle trudną sytuację, podczas której większość wydarzeń musi przenieść się do sieci. Co ma do zaoferowania Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach i jak sobie radzi z tą sytuacją? Sprawdźmy.
Koło Gospodyń Wiejskich „rękoDZIELNE Babki” powstało w 2019 roku. Jego członkami są panie i panowie z Kamyka oraz Zalesia. Odkąd powstali nie ustają w działaniach. Uprzątnęli teren pod plac zabaw, rozpisali i wygrali jeszcze trzy inne projekty. Aktualnie zakończyły się warsztaty online, które Koło z Zalesia realizowało w ramach projektu grantowego "Moje Miejsce na Ziemi", który był sfinansowany ze środków Fundacji Orlen.
Było ich ponad dwudziestu. Lokalni artyści, malarze, fotograficy, pracownicy lokalnych instytucji i zwykli twórcy. W piątek 16października w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wyjątkowy wernisaż wystawy “Formatowanie 20”. Wyjątkowy między innymi z tego względu, że niezwykle interesujące prace ze względu na aktualnie panującą w kraju sytuację można podziwiać w formie online. Zapraszamy do podziwiania prac!
Studiujesz na uczelni artystycznej? Twoim hobby jest film, literatura, taniec lub muzyka? Pasjonuje Cię tworzenie instalacji artystycznych? A może fotografia, malarstwo albo rzeźba pochłaniają Cię bez reszty? Zgłoś się do programu stypendiów wojewódzkich realizowanego przez samorząd Mazowsza. Na najlepszych czeka 10 stypendiów po 6,3 tys. zł. Nie czekaj! Nabór trwa do 31 października 2020 roku.
Kolejny koncert na tarasie Elektrowni w ramach Strefy Komfortu, odbędzie się 14 sierpnia, godz. 20.30. Zobaczymy bydgosko-toruński zespół ALAMEDA 5. Koncert ten zamknie wakacyjny cykl muzycznych wydarzeń na tarasie Elektrowni.
W piątek 14 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się otwarcie wystawy „Tu rodziła się Solidarność". Prace przywędrują do nas prosto z Kozienic, gdzie jeszcze do czwartku można podziwiać ujęte na fotografiach historyczne chwile dla naszej Ojczyzny.
Koncert zespołu Nene Heroine to kolejna muzyczna propozycja w ramach Strefy Komfortu. Muzycy zagrają na tarasie Elektrowni w Radomiu już w piątek, 7 sierpnia, o godzinie 20.30.
Ekspozycja zostanie udostępniona gościom Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu od godz.17.00 do 20.00, w tym przedziale czasowym będzie możliwość obejrzenia wystawy razem z artystą. Otwarciu wystawy będzie towarzyszył performance muzyczny Grupy Rdzeń o godzinie 20. Wystawa będzie czynna do 21 sierpnia.
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu serdecznie zapraszamy od piątku, 12 czerwca na wystawę Pawła Nowaka pt. „Stan napięcia. Tego dnia w godzinach od 12.00 do 15.00, artysta będzie dostępny dla przybyłych gości i będzie można razem razem z nim obejrzeć jego wystawę.
![]() Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&... |