W dniach od 25 do 28 marca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" będzie można obejrzeć kilkunastometrowy obraz Franciszka Starowieyskiego "Przeciw Beckettowi".
Dzieło powstało w 1995 roku w ramach jego "Teatrów Rysowania". Otwarcie wystawy odbędzie się w czwartek 25 marca o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy.
W sezonie 2009/2010 Teatr Powszechny im. J. Kochanowskiego w Radomiu otwiera się specjalnie dla Studentów.
Chcielibyśmy bardzo, żeby środowisko akademickie naszego miasta brało jak najpełniejszy udział w życiu Teatru. Już 25 kwietnia zapraszamy na pierwszą premierę studencką - "Królowe Brytanii" Przemysława Wojcieszka.
Mamy nadzieję, że nowa inicjatywa, zrodzona we współpracy z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Politechniki Radomskiej, stanie się dla radomskich Studentów impulsem do częstego odwiedzania naszego Teatru (nie tylko przy okazji spektakli), a także do dyskusji, rozmowy, wymiany zdań...
Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu zaprasza na sztukę Nicky Silver „Piękne dziecko”.
To kolejna część z cyklu pod nazwą „Czytanie świata”, w którym prezentowane są dość kontrowersyjne teksty, mające skłonić do dyskusji. Poruszane są tematy dotykające większość z nas, niejednoznaczne w ocenie.
19 lutego b.r. o godzinie 18.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu odbędzie się otwarcie wystawy Tomasz Dobiszewskiego Shadowplay. Wystawa potrwa do 15 marca.
Tomasz Dobiszewski jest absolwentem ASP w Poznaniu, zajmuje się fotografią, wideo, instalacją. Specjalnie dla Elektrowni przygotował projekt Shadowplay będący rodzajem rozbudowanej instalacji wykorzystującej zastany układ pomieszczeń, zwanych „górnym labiryntem”.
W cyklu "CZYTANIE ŚWIATA" Edna Mazya "ZABAWY NA PODWÓRKU" poniedziałek 15 lutego godz. 18.00 – sala baletowa
Co powoduje, że uznajemy kogoś za winnego lub nie? Czy istnieje wina obiektywna? W teatrze obowiązkiem aktorów i reżysera jest znajdowanie tzw. imperatywu pozytywnego. Obrona postaci.
Fot.www.teatr.radom.plDo majątku ziemskiego na głuchej prowincji niespodziewanie przyjeżdża profesor Sieriebriakow wraz ze swą młodą, świeżo poślubioną żoną Heleną.
Przybycie właściciela dworku burzy bezpieczną rutynę codziennych obowiązków jego mieszkańców – córki naukowca Soni, jej wuja Iwana Wojnickiego, babki Marii...
Każdy z domowników, żyjąc z dnia na dzień w swoim małym zamkniętym świecie, żywi się mrzonkami i czeka na cudowną odmianę losu, która da mu upragnione szczęście. Czy te marzenia się ziszczą?
"Nie szata zdobi człowieka" - podobno. Jednak strój determinuje i określa to, kim jesteśmy i jak widzą nas inni. Jest kulturową etykietą, pozwalającą zakwalifikować nas do określonej płci, grupy społecznej, korporacji zawodowej. Czasami to, jak wyglądamy, staje się ważniejsze od tego, kim jesteśmy.
![]() Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&... |