Dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
Polska po zmianach w pigułce. W środę w Elektrowni spotkanie z Filipem Springerem
Dodał: JaW, 21-03-2017 11:07, odsłon: 3174

Jak żyje się w miastach, które w 1999 roku utraciły status województwa? Będzie się można tego dowiedzieć w środę (22.03) o godzinie 18.00 podczas spotkania z reporterem i fotografem, Filipem Springerem. Na spotkanie zaprasza Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu.

Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce Filipa Springera pod tytułem "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast."

 

Filip Springer przejechał cały kraj od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów, nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. [z noty od Wydawcy]

 

Filip Springer (ur. 1982) – reporter i fotograf. Autor książek poświęconych przestrzeni I architekturze. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Jego książki są tłumaczone na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

 

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Elektrowni przy ulicy Kopernika 1 w Radomiu. Istnieje możliwość zakupu książek autora i uzyskania autografu. Wstęp wolny.

 

Spotkanie w ramach akcji promujących zasoby dziedzictwa kulturowego Elektrowni oraz upowszechniające wiedzę o kulturze i tradycji regionu.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Byłem i ja na tym spotkaniu, bo lubię pisaninę i felietony tego chłopaka a i książka którą promował też niezła.

Takoż pod koniec, gdy przyszedł czas na zadawanie pytań, podniósł się pewien starszy jegomość i do Pana Filipa w te słowa : "a czy w Kozienicach i Pionkach był ? A jeśli nie to przyjechać należy i Kozienice oraz Pionki w osobnej książce ładnie opisać trzeba !" Jaja jak berety
Oczywiście autor, zaprawiony w spotkaniach z publicznością, kurtuazyjnie odparł, że miejscowości nie zna, ale chętnie przyjedzie, jak go zaproszą.


Generalnie sympatyczne spotkanie, na które przyszła jak to zwykle bywa, garstka osób.

Dodane obrazki:
30-03-2017, 08:38:48
+ 22
- 4
odpowiedz
VIP
Brawo za połknięcie bakcyla wiedzy !
Ja byłam na koncercie Anny Marii Jopek i Gonzalo Rubalcaba - " Minione" . Piękna uczta dla duszy i ucha. Były tłumy i owacje na stojąco .
Dodane obrazki:
30-03-2017, 14:27:15
+ 12
- 12
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook