Dzisiaj jest poniedziałek, 18 marca 2019 r., 77 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
[WIDEO, FOTO] Na tydzień pozbawiono dzieci zabawek. Przedszkolaki z Kolorowego Pudełka postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce!
Dodał: MaG, 06-04-2018 09:25, odsłon: 3722
fot.Kolorowe Pudełko
fot.Kolorowe Pudełko

Rozwijanie dziecięcej wyobraźni, pokonanie nudy, integracja dzieci i nauka nawiązywania relacji, nauka szacunku, zwiększenie sprawności manualnej. To główne założenia pilotażowej akcji „tydzień bez zabawek” prowadzonej w niepublicznym przedszkolu „Kolorowe Pudełko”.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Dla przedszkolaków zabawa to podstawowa forma aktywności. Dzięki niej dzieci poznają świat, nabywają doświadczeń, rozwijają wyobraźnie i różnorodne umiejętności. Na co dzień maluchy korzystają w przedszkolach  z pomocy naukowych oraz przedszkolnych zabawek. W Kolorowym Pudełku na chwilę postanowiono to zmienić.

Od niemal tygodnia, dzieci z grupy Biedronki pozbawione zostały tradycyjnych zabawek miejsce, których zastąpiły m.in. kartony, pudełka, bibuła i farby. To właśnie z tych podstawowych przedmiotów najmłodsi musieli sami stworzyć własne zabawki.

- Dzieci zostały pozbawione wszystkich zabawek. W naszym przedszkolu zorganizowana została akcja „tydzień kreatywności” czyli tydzień bez zabawek. Dzieci pracują na przykładzie butelek, kartonów i wszystkiego co ludzie najczęściej wyrzucają – mówi Kinga Zawadzak nauczycielka z Kolorowego Pudełka

 

Własnoręcznie wykonane lalki od razu objęte zostały staranną opieką

 


Tydzień bez zabawek to ciekawy sposób na urozmaicenie zajęć w przedszkolu. Zdecydowana większość maluchów jest przyzwyczajona do korzystania z takich przedmiotów na co dzień. W niektórych przypadkach można uznać to nawet za swojego rodzaju uzależnienie. Taka postawa również spotyka się zwykle z aprobatą rodziców, którzy dzięki zabawkom mogą mieć „z głowy” problem z nudzącym się dzieckiem.

Propozycja tworzenia własnych zabawek z przedmiotów, które każdy posiada we własnym domu zdecydowanie lepiej rozwija zdolności manualne dziecka, ale również uczy szacunku i w zdecydowanej większości pokonuje nudę.

 

Przy tworzeniu toru wyścigowego wspólnie uczestniczyły

dziewczynki oraz chłopcy z grupy Biedronki


LALKI I TOR WYŚCIGOWY

Akcja „tydzień bez zabawek” została przyjęta z wielkim entuzjazmem przez dzieci i rodziców. Chętnie dostarczyli niezbędne materiały, które posłużyły do budowy toru wyścigowego, kuchni, ręcznie wykonanych instrumentów czy lalek. Nie zabrakło również bardziej okazałych budowli jak np. statek piratów. Podopieczni Kolorowego Pudełka wykazali się również wyjątkowymi zdolnościami malarskimi tworząc wspólny plakat oraz malując na foli ulubione przedmioty.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Piękna inicjatywa. Jak za dawnych lat. Zimą jeździliśmy na nartach zrobionych ze sztachet.

Panie Redaktorze, w materiale filmowym ładnie się Pan przedstawił, ale chyba zapomniał Pan o przedstawieniu nam uroczej rozmówczyni.
06-04-2018, 16:12:58
+ 22
- 8
odpowiedz
VIP
Pomysł z telewizji śniadaniowej , ale dobre warto powielać . Fajne dzieciaki .
Dodane obrazki:
07-04-2018, 07:15:01
+ 60
- 152
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook