Dzisiaj jest poniedziałek, 29 maja 2017 r., 149 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY | FORUM
[WIDEO] Premier Beata Szydło w Goździe. Otworzyła Urząd Pocztowy
Dodał: JaW, 07-12-2016 14:01, odsłon: 1781
Fot. Urząd Gminy Gózd
Fot. Urząd Gminy Gózd

1 grudnia oficjalnie przywrócono funkcjonowanie Urzędu Pocztowego w Goździe z pełnym zakresem usług. Otworzono go w obecności premier Beaty Szydło, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, prezesa Poczty Polskiej Przemysława Sypniewskiego, członków Zarządu Poczty Polskiej Grzegorza Kurdziela i Pawła Skoworotko, wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza oraz kierownika Radomskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Murawskiego.

Urząd Pocztowy funkcjonował w gminie Gózd od kilkudziesięciu lat. Obsługiwał petentów przez pięć dni w tygodniu 8 godzin dziennie, przyjmował i wydawał przesyłki oraz dawał pracę kilku listonoszom. Wszystkie czynności związane z przyjmowaniem przesyłek i rozdzielaniem ich pomiędzy listonoszy odbywały się w miejscowej placówce.

 

W 2011 roku w wyniku reorganizacji Poczty Polskiej zlikwidowano placówkę w Goździe, tworząc Filie Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisko. Jednocześnie zmniejszono zatrudnienie oraz godziny otwarcia, a listonoszy przesłano do Urzędu Pocztowego w Jedlni-Letnisko. Listonosze musieli jeździć po przesyłki najpierw tam, potem dopiero rozwozili je mieszkańcom Gozdu i okolic. Nie wszystkie sprawy można było też załatwić w filii, bo godziny pracy były ograniczone. Takie rozwiązanie było bardzo niekorzystne dla petentów i pracowników poczty.

 

 

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej w towarzystwie wójta gminy Gózd, Pawła Dziewita.

 

Symbolicznego otwarcia placówki dokonano dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu. Jak zaznaczyła premier Beata Szydło, lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że ich instytucje są blisko ich domów.

 


Obecny na otwarciu minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk powiedział, że kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś były zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, będzie reaktywowanych dzięki współpracy rządu z samorządami.

 

Zgromadzeni przed Urzędem Gminy w Goździe mieszkańcy brawami i dobrym słowem podziękowali premier za przybycie do gminy. - Przywrócenie Urzędu Pocztowego to być może i drobna sprawa, ale nasze życie składa się z drobnych spraw – podsumowała jedna z mieszkanek Gozdu.

 

 

Urząd Pocztowy w Goździe został przywrócony po pięciu latach.

 

Mazda 6
Skontaktuj się z autorem tekstu: JaW
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Beata spadaj
01-01-2017, 18:54:04
+ 8
- 2
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:WYDARZENIA-IMPREZY
ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
SUPER OKAZJA! DOM DO SPRZEDANIA!
Dom położony jest na bardzo atrakcyjnej dzielnicy domków jednorodzinnych. Tuż za płotem rozciąga się Puszcza Kozienicka. Do centrum miasta jest ok.2 km, ...
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
SPRZEDAM DZIAŁKĘ BUDOWLANĄ NA PŁACHTACH
Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 2100m2 Płachty k/Pionek Cena 30 zł m2, możliwość negocjacji Działka uzbrojona tel. kont. 792-943-062tel. kont. +353 868...
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
SPRZEDAM MIESZKANIE NA ALEJACH LIPOWYCH
Sprzedam mieszkanie na Alejach Lipowych 11/24 o powierzchni 55,8 metra kwadratowego, 1 piętro, 2 pokoje z kuchnią, łazienka i WC osobno, centralne ogrzewanie, m...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook