Dzisiaj jest czwartek, 02 kwietnia 2020 r., 93 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
SamOnline
[WIDEO] Musicie to zobaczyć. W Garbatce-Letnisko powstał wyjątkowy film promocyjny
Dodał: MaG, 12-03-2019 10:16, odsłon: 4333
fot.Sławomir Wąsik
fot.Sławomir Wąsik

Jak postrzegamy drzewa, lasy na które patrzymy? Czy mamy świadomość, że Ziemia w skali ogólnej i przyroda obok nas to jedno?  Sławomir Wąsik znany pionkowski przyrodnik oraz Garbackie stowarzyszenie Aktywni 50 przygotowało film promocyjny, który jest opowieścią o pięknych krainach, będących darem i wartością, tym co ukochaliśmy i chcielibyśmy żeby trwało.

Film promocyjny Gminy Garbatki-Letnisko a raczej otaczającej jej przyrody został przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywni 50 plus, który został wsparty ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka”. Koszt tej wyjątkowej produkcji wyniósł 45 tysięcy, który w całości został pokryty z funduszy unijnych.

 

Czy dzika przyroda z całym swoim bogactwem i pięknem ma dla nas jakąkolwiek wartość? Film „Effata” nie jest odpowiedzią na te pytania, on te pytania raczej zadaje.

 

Zdjęcie do filmu realizowane były w głównej mierze na terenie Gminy Garbatka-Letnisko i wykonane zostały przez znanego w Pionkach podróżnika, fotografa przyrody Sławomira Wąsika.  Premiera filmu odbyła się 25 stycznia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Zapraszamy do oglądania.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Piękny film, jak piękna jest przyroda w okół Nas.
Gorzej z powietrzem w Naszym Mieście...Okien wieczorem nie da się otworzyć, smog z palonych plastików w starych piecach zatruwa Nasze Miasto. Wystarczy spojrzeć na dane
z czujników Airly...
Dziś w CAL o godzinie 17.30 organizowane jest spotkanie informcyjne specjalnie [b]dla Mieszkańców Naszego Miasta
z przedstawiecielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na temat rządowego programu "Czyste Powietrze". [/b]

Szansa na zmniejszenie smogu w naszym Mieście i uzyskanie dofinansowania na ten cel, to chyba temat "społecznie ważny" dla Wszystkich Mieszkańców Pionek...?
12-03-2019, 11:05:15
+ 12
- 457
odpowiedz
VIP
A czy widzieli Państwo ten nowy, brzydki, metalowo-drewniany giga pomost na tym zalewie w Garbatce ?

Ręce mi opadły jak to zobaczyłem.
Dodane obrazki:
12-03-2019, 12:24:39
+ 42
- 10
odpowiedz
VIP
Pan Kosztowniak zasłynął jako " twórca " radomskiego "lotniska" . Jeszcze wątpliwej urody fontanny . Myślę , że będzie to spotkanie wyborcze . O ochronie środowiska w wykonaniu PiS , mam swoje zdanie .
Dodane obrazki:
12-03-2019, 12:56:09
+ 152
- 436
odpowiedz
Z tego co się orientuję, to pan Kosztowniak raczej nie startuje do Europarlamentu, ale jest posłem z Ziemi Radomskiej i to chyba dobrze, że stara się, by jak największa liczba ludzi dowiedziała się jak skorzystać
z tego Programu i otrzymać dofinansowanie.

Należałoby wspierać takie incijatywy, a nie hejtować, ponieważ służą one dobru i poprawie jakości powietrza dla Wszystkich Mieszkańców Pionek.

P.S. Kampanię robił tu Pan Cimoszewicz 1.03.19, który startuje w wyborach do Europarlamentu.


Wybory Parlamentarne dopiero jesienią..


12-03-2019, 13:56:25
+ 13
- 454
odpowiedz
VIP
Kopciuchy są tam , gdzie jest bieda . Nie znam zamożnego człowieka , który opala węglem lub drewnem . Dobrobyt daje komfort . Wnioskuję , że Pan z PiS-u ? Wystarczy dać ludziom żyć i godnie zarabiać , a kopciuchy przejdą do historii . PiS nie poparł nawet emerytury bez podatku . W Pionkach jest ok. 1400 domków . Głównie emeryci . Mają zamarznąć , czy spalić śmieci ?
Dodane obrazki:
12-03-2019, 14:25:42
+ 138
- 434
odpowiedz
Panie Bucu
Jeśli jest Pan obrażony na Rząd, proszę nie iść na spotkanie, ale proszę także nie odmawiać prawa do informacji i możliwości modernizacji domów i bloków z dofinansowaniem pozostałym Mieszkańcom Pionek.
Nie wiem czy to kwestia wyłącznie biedy czy także niezdrowych przyzwyczajeń i myślenia, że przyroda czy powietrze nie jest naszym dobrem wspólnym.
Pana teza, że akurat PiS "nie daje ludziom żyć i zarabiać" przy obecnej polityce prorodzinnej, wspieraniu także Emerytów nie broni się...
To chyba akurat dobrze, że Rząd zabezpiecza obywateli przed podwyżkami cen m.in. ogrzewania, po wejściu Dyrektywy Unijnej w 2021 roku.
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX: 52018AP0009&from=EN
Ale oczywiście można obrazić się na rząd i na złość płacić potem ogromne rachunki za ogrzewanie, ponieważ podwyżki będą nieuniknione i akurat polski rząd, niezależnie czy liberalny, prawicowy, czy lewicowy ich nie zatrzymają.
12-03-2019, 15:31:16
+ 13
- 446
odpowiedz
VIP
Wprost przeciwnie . Namawiam . Wszyscy do CAL u .
Co do polityki prorodzinnej i jałmużny dla emerytów mam inne zdanie . Jeszcze mogę ?
Dodane obrazki:
12-03-2019, 15:51:06
+ 125
- 434
odpowiedz
"Myśle"-....hmmm.. Naprawdę?
12-03-2019, 16:05:17
+ 116
- 4
odpowiedz
Mam pytanie, czy opodatkowanie emerytur, płacenie VATu i "innych podatków" do wymysł tego rządu? Kiedy były ostatnie rewaloryzacje emerytur dla emrytów? skąd ten hejt? Podatek Belki od dochodów kapitąłowych wprowadził socjalistyczny Rząd pana Millera!
Choć jestem za pomocą biedniejszym raczej w formie wędki niż ryb, ale należy docenić ruchy tego rządu na rzecz rodzin i starszych.
12-03-2019, 16:12:24
+ 14
- 458
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook