Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2019 r., 115 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO

Koncert organowy i uroczysta msza święta. Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk oraz proboszcz parafii N.M.P Królowej Polski zapraszają 3 maja na wyjątkowy koncert organowy Roberta Grudnia.



kategoria: Aktualności,odsłon: 75

Pełna przygód i humoru bajka dla najmłodszych. Kolorowa i rozśpiewana opowieść opierająca się na interakcji z dziećmi, które biorą czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. 5 maja Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza wszystkie dzieci na spektakl teatralny. Cena biletu 6 zł.



W piątek 25 kwietnia startuje Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka, którego honorowym patronatem Andrzej Piaseczny. Przesłuchania konkursowe odbędą się już jutro w CAL.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 107
kadr z filmu

Kino działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na Dyskusyjny Klub Filmowy. Projekcja dramatu biograficznego „Dowłatow” odbędzie się w poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 20.15.



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 37
kadr z filmu

Od piątku 26 kwietnia w repertuarze Kina KDK dwa filmy, w tym premiera ogólnopolska superprodukcji Avengers: Koniec gry”. Oprócz tego w ramach „Poranków filmowych dla dzieci” wyświetlona zostanie „Basia 2”.



kategoria: Aktualności,odsłon: 49
- Ostatnich 15 lat to najlepszy okres dla obszaru kultury w całej pewnie historii Polski - powiedział marszałek Adam Struzik. ©Fot. Tadeusz Klocek

Samodzielność muzeów we Wsoli oraz w Czarnolesie, a także powstanie nowej placówki muzealnej w Pionkach - to pomysły, które chce wdrożyć w życie zarząd województwa mazowieckiego.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 1169
fot. Lasy Państowe

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju. Leśnicy przygotowali co najmniej 100 tys. sadzonek.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 348
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/archiwum

W niedzielę odbędą się uroczystości patriotyczno-religijne w 75. rocznicę egzekucji dziesięciu partyzantów Armii Krajowej rozstrzelanych przez okupantów hitlerowskich w kwietniu 1944 roku.



kategoria: Aktualności,odsłon: 578

„Mama”, „Porwanie”, „Kler”, „Bracia Sisters”, „Vox Lux”, „Carmen”, „Dowłatow”, „Cała Prawda O Szekspirze”, a także „Ogród Rodzinny. Dezerter” - to filmy, które będzie można zobaczyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni w kinie studyjnym Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 79

Radomscy policjanci podsumowali działania „Wielkanoc 2019” prowadzone od 19 do 22 kwietnia. Na terenie całego powiatu nie odnotowano zdarzeń kryminalnych, doszło do siedmiu wypadków i 44 kolizji. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.



kategoria: Aktualności,Kronika, odsłon: 1023

Nabór dla kreatywnych i innowacyjnych przedsiębiorców z Mazowsza rozpoczęty. Samorząd województwa mazowieckiego już po raz drugi inspiruje młode firmy wspierając mazowieckie startupy. Jeśli masz ciekawe rozwiązanie technologiczne, rozwijasz swój startup i możesz pochwalić się innowacyjnymi produktami i usługami, zawalcz o nagrody finansowe o łącznej wartości 60 tys. zł. Nabór trwa do 31 maja br.



kategoria: Aktualności,odsłon: 299
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

TFL - Thunderstrike Fight League 17 w Pionkach pod nazwą "Noc Prawdy" zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy odsłaniają kolejne karty i wiemy już, że podczas tej imprezy nie zabraknie zawodników MMA z regionu radomskiego.



kategoria: Aktualności,Sport, Top, odsłon: 1776

W szlagierowym meczu ligi okręgowej, Proch Pionki przegrał na wyjeździe z KS Warka. Rywale byli lepsi, a trzeba mieć nadzieję, że ten zimny prysznic wyjdzie na dobre biało - zielonym.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 686
źródło: Nadleśnictwo Kozienice

Na terenie Nadleśnictwa Kozienice utrzymuje się wysokie zagrożenie pożarowe.



kategoria: Aktualności,odsłon: 689
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/archiwum

Święta wielkanocne w wykonaniu pionkowskiego Prochu zapowiadają się bardzo smacznie. Drużyna w sobotę o godz. 14 zagra na wyjeździe z Klubem Sportowym Warka. W przypadku zwycięstwa, Proch zrobi  milowy krok w stronę awansu do czwartej ligi.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 537
fot.Kamil Zapora

Od poniedziałku przeżywamy Wielki Tydzień. Dziś katolicy upamiętniają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu. Jednak już w niedzielę we wszystkich kościołach rozbrzmi wesołe Alleluja!



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 1192
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Zakończyła się modernizacja zbiornika wodnego i jego najbliższego otoczenia na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego POLANKA w Garbatce-Letnisku.



kategoria: Aktualności,Garbatka-Letnisko, odsłon: 1800

Natalia Drela trenująca pod okiem trenera Jakuba Wrony na kortach przy PSP 5 w PST Challenge na przełomie marca i kwietnia triumfowała w dwóch mocno obsadzonych turniejach PZT  Tenis10 w kategorii pomarańczowej ( rocznik 2010 i młodsi).



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 1017
fot.ZS

17 kwietnia 2019 roku w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach została zainaugurowana Akademia Niepodległości IPN. Prace Akademii Niepodległości rozpoczęły się wykładem dr hab. Sebastiana Piątkowskiego z Delegatury IPN w Radomiu.



kategoria: Aktualności,Zespół Szkół , odsłon: 601

Ośrodek Legii Warszawa w Pionkach w marcu obchodził rocznicę działalności.  Zapytaliśmy Koordynatora Sebastiana Strusia o krótkie podsumowanie tego okresu.

 

- To już rok kiedy jesteśmy na mapie ośrodków partnerskich Legii. Obecnie w zajęciach uczestniczy ok 30 przedszkolaków w wieku 3-7 lat. Trenują oni w 3 grupach wiekowych. Zajęcia są dedykowane dla takich maluchów. W takim młodym wieku zwracamy dużą uwagę na koordynacje i współpracę podczas zajęć – informuje Sebastian Struś



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 819

W dniach 13-14 kwietnia w Częstochowie odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwondo PUT. W zawodach wystąpiło 658 uczestników z 33 klubów. Prócz zawodników z naszego kraju wystąpili też reprezentanci Mołdawii, Litwy i Czech.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 439

Drugi tydzień z rzędu, Kino KDK zaprasza najmłodszych widzów na animację „Manu. Bądź sobą!”, natomiast starszych na najnowszy film Władysława Pasikowskiego "Kurier". Ponadto, na specjalne życzenie widzów, do bieżącego repertuaru powrócił obraz „Miłość i Miłosierdzie”.



kategoria: Aktualności,odsłon: 276
fot. Szpital w Pionkach/archiwum

Na najbliższym posiedzeniu rady powiatu radomskiego radni zdecydują o nowym składzie osobowym Rady Społecznej działającej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach. Nowym członkiem rady ma zostać m.in. były burmistrz Pionek Marek Janeczek, senator Adam Bielan oraz nauczyciel Zespołu Szkół w Pionkach Jacek Malicki.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 2931
fot.6MBOT

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z 12 Brygadą Zmechanizowaną prowadzili współdziałania w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.



kategoria: Aktualności,odsłon: 391

Od poniedziałku przed siedzibą Biblioteki Pedagogicznej i Kozienickiego Parku Krajobrazowego rośnie dąb „Bartek”. To jedna z dwustu sadzonek jakie zostały posadzone w całym kraju.



kategoria: Aktualności,odsłon: 825
fot.WM

Blisko 30 tysięcy kibiców na trybunach, wyjątkowa atmosfera i wygrana Legii Warszawa. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach dopingowali zwycięską drużynę.



kategoria: Aktualności,Sport, odsłon: 641
Fot. Kamil Zapora

We wtorek 16 kwietnia w Kozienicach odbył się Konwent Wójtów, Burmistrzów i Prezydenta Ziemi Radomskiej z udziałem parlamentarzystów z naszego regionu. Rozmawiano na wiele tematów, a w dyskusji pojawiały się nawiązania do zbliżających się wyborów do europarlamentu, a także tych jesiennych do sejmu i senatu. - Teraz tym bardziej potrzebujemy jedności, współpracy i jednolitego działania - mówił podczas spotkania burmistrz Pionek Robert Kowalczyk



kategoria: Top,Aktualności, odsłon: 1615

Ponad 420 worków śmieci, sprzęt elektroniczny, elementy sanitariatów oraz meble. To wszystko zostało uprzątnięte i wywiezione na składowisko odpadów podczas akcji wycinki spróchniałych i niebezpiecznych drzew w rejonie ulicy Dębowej i Kozienickiej. Przedstawiciele Lasów Państwowych oraz Parku Krajobrazowego apelują o rozsądek i dbanie o czystość w lesie.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 1952
Fot. MCSW Elektrownia

Dlaczego trudno się gra w komedii romantycznej, o swoim związku z Radomiem i dlaczego nie została dentystką – te i inne ciekawostki zdradziła w piątkowy wieczór w Elektrowni aktorka Agnieszka Więdłocha.



kategoria: Aktualności,CSNElektrownia, odsłon: 599
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/ Arkadiusz Molenda

Szczypta adrenaliny, trochę luzu i mnóstwo dobrej zabawy – czyli „Motocyklowa Pogoń za Wiosną” . W minioną sobotę 13 kwietnia br. już po raz VII, na terenie Siedliska „ Gnysiówka”, znajdującego się w Garbatce-Zbyczyn odbył się niesamowity rajd motocyklowy.



kategoria: Aktualności,Top, odsłon: 890

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook