Dzisiaj jest piątek, 05 czerwca 2020 r., 157 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Wyjątkowy rajd z okazji Pierwszego Dnia Pszczoły w Bartnym Kącie
Dodał: MaG, 07-08-2018 16:34, odsłon: 3646
fot.GR/UGP
fot.GR/UGP

Trasa prowadziła z Pionek przez Jedlnię, gdzie grupa z Pionek połączyła się z tamtejszymi rowerzystami. Wspólnie ruszyli  do Puszczy Kozienickiej. W niedzielę 5 sierpnia odbył się Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie.

Impreza rozpoczęła się rajdem rowerowym. Droga przez Stoki doprowadziła uczestników do nowej kapliczki św. Tekli, którą uroczyście poświęcił ks. Janusz Smerda. Kilka słów o historii św.Tekli opowiedział  Marcin Stańczuk z Muzeum Wsi Radomskiej.

Rajd ruszył dalej do Kapliczki św. Franciszka. Przy kaplicy posadzony został dąb „Józef”, który ma upamiętnić 100-lecie Niepodległości Polski. Dąb sadzili najmłodsi uczestnicy rajdu,  szarfę z pamiątkowego kamienia  zdjął Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Piotr Kacprzak z-ca dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

 

 

Uczestnicy Rajdu dotarli do Bartnego Kąta, gdzie po chwili odpoczynku rozpoczęła się polowa msza święta celebrowana przez Ks. Janusza Smerdę i ks. Tomasz Pastuszka. Mszę św. uświetniła gra sygnalistów myśliwskich.


Na koniec  mszy św. Nadleśniczy Tomasz Sot podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy w Bartnym Kącie. Zaprosił uczestników do obejrzenia przygotowanych stoisk wystawowych, ekspozycji uli i  ekspozycji roślin. Na każdego czekał gorący posiłek, można było  spróbować  miodów pochodzących z okolicznych pasiek, na scenie wystąpiły ,,Folklaski" z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. w Pionkach.  Opiekunem grupy jest Monika Płachta - Ruba. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli też o ich działaniach w lasach, w tym o projekcie dotyczącym Leśnych Gospodarstw Węglowych.

 

Organizatorzy chcąc upamiętnić Pierwszy Pionkowski Dzień Pszczoły w Bartnym Kącie  wsadzili LIPĘ.

 

Uroczystego wkopania młodego drzewka dokonał nadleśniczy Tomasz Sot, wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek oraz pezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej Piotr Smolarczyk.

 


Organizatorami imprezy byli: Nadleśnictwo Kozienice, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Miasto Pionki, Gmina Pionki wraz z Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Domem Kultury w Pionkach, Towarzystwem Rowerowym - Pionki, Kozienickim Parkiem Krajobrazowym, Muzeum Regionalnym w Kozienicach, parafią w Jedlni i Cecylówce oraz PTTK Kozienice.Impreza była objęta patronatem Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Andrzeja Matysiaka.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook