Dzisiaj jest środa, 03 czerwca 2020 r., 155 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Wyjątkowy Koncert Patriotyczny z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Pionkach
Dodał: MaG, 17-11-2018 10:10, odsłon: 2058
fot.DL
fot.DL

W dniu 16 listopada jako zwieńczenie okrągłych, setnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Pionkach odbył się Koncert Patriotyczny. Widowisko było otwarte dla każdego, a można je było oglądać na głównej sali w Centrum Aktywności Lokalnej.

Twórcami przedstawienia były Zofia Rinas, Ewa Sterczewska, a także Anna Góralska. W wieczornicy brały udział szkoły ponadgimnazjalne z Pionek. W tym gronie znalazły się Zespół Szkół im. Jędrzeja Śniadeckiego, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz Liceum Ogólnokształcące. Swój udział w całym spektaklu mieli również uczniowie szkół podstawowych.


Występujący zabrali nas w historyczną podróż naszej Ojczyzny. Począwszy od trudów z jakimi Polska musiała zmierzyć się w walce o niepodległość, aż po czasy Solidarności. Spektakl był muzyczno-recytatorskim, a także i tanecznym widowiskiem. Była to świetnie przygotowana kompilacja różnych stylów przedstawianych na scenie, które razem tworzyły jedną spójną całość. Tło muzyczne stanowiły patriotyczne pieśni śpiewane przez chór.

 


Prezenterzy zaprosili licznie zgromadzonych gości na widowisko, które zaczęło się dumnym akcentem odśpiewania przez występujących na scenie pieśni legionów ,,My Pierwsza Brygada”. W sali CALu zapadła podniosła atmosfera, która nie opuszczała nas, aż do samego końca. Można było także usłyszeć wiersze patriotyczne recytowane w akompaniamencie grającej w tle muzyki, która jako drugoplanowe tło budowała klimat całego przedstawienia.

 


Podczas trwania spektaklu kilkukrotnie przybywali do sali kolejni uczniowie, którzy maszerując tuż obok widzów wchodzili na scenę, po czym odgrywali tam swoje role. Poruszona została historia Katynia, czy także Żołnierzy Wyklętych. Koncert ukazywał między innymi losy zniszczonej doszczętnie Warszawy. Zaprezentowano piękny Paryż i Londyn z roku 1945, przy których uczniowie szkół występujący na scenie urządzili radosną fiestę. Następnie, bezpośrednio po tym pokazie skonfrontowano z nimi zniszczoną przez wojnę Warszawę. Na sali nastała ciemność i cisza. Wzbudziło to u widzów wielkie poruszenie. Całość artystyczną zamykały wyświetlane sylwetki wybitnych postaci. W tym gronie znaleźli się między innymi Jan Paweł II, ks. Jerzy Popiełuszko czy także Witold Pilecki.


Koncert zakończył się owacjami na stojąco. Wszyscy widzowie wstali ze swych krzeseł, aby podziękować uczniom i twórcom za wspaniałe widowisko. Po gromkich brawach nastąpiło oficjalne podziękowanie za przygotowany spektakl. Dyrekcja szkół, które brały udział w koncercie osobiście pogratulowała jego twórczyniom.


- Ja dziękuję za te piękne przeżycia i tą ogromną pracę jaką włożyliście w to widowisko. Dziękuje raz jeszcze, brawo. – dodała na zakończenie Barbara Glimasińska

 

 

 

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook