Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin

Wygrał konkurs na dyrektora PSP1. Do dziś nie otrzymał powołania
Dodał: MaG, 27-07-2018 17:50, odsłon: 5941
fot.archiwum
fot.archiwum

Już ponad miesiąc mija od momentu wygrania konkursu na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Pionkach przez obecnego wicedyrektora tej placówki Wiktora Grzegorza Sieka. Wicedyrektor w procedurze konkursowej zdobył bezwzględną liczbę głosów członków komisji (7:5) pokonując w tej rywalizacji radnego Rady Miasta Pionki oraz nauczyciela Jacka Kustrę. Mimo wygranej Wiktor Siek nie otrzymał powołania na stanowisko dyrektora do dnia dzisiejszego.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Jak informuje burmistrz Pionek Romuald Zawodnik w sprawie konkursu wpłynęły na jego ręce zastrzeżenia dotyczące prawidłowości przeprowadzonego konkursu. Jakie? Tej informacji burmistrz nie ujawnia twierdząc, iż korespondencja, która wpłynęła drogą oficjalną do urzędu jest korespondencją prywatną.

Prywatna korespondencja

Kilka dni po konkursie zapytaliśmy radnego Jacka Kustrę czy w ramach przysługujących mu praw oraz w odpowiednim terminie (7 dni)  złożył na ręce burmistrza pismo (protest, skargę, odwołanie lub zażalenie – przyp.red.) w sprawie rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora PSP1. - Nie jest mi nic wiadomo. Proszę pytać w sekretariacie. Protestu nie składałem – odpowiedział radny (kandydat) Jacek Kustra

W związku z tym, że odwołanie na procedurę konkursową przysługuje zainteresowanej stronie (kandydatowi) nasza redakcja zwróciła się do burmistrza Pionek o udostępnienie w trybie dostępu do Informacji Publicznej kserokopii ewentualnych pism (skargi, odwołanie, wnioski, zastrzeżenia itp.) jakie wpłynęły do Urzędu Miasta Pionki w sprawie przeprowadzonego konkursu na funkcję dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, który odbył się 19 czerwca 2018 roku. W odpowiedzi otrzymaliśmy pismo (nie decyzję administracyjną odmowy udzielenia odpowiedzi w trybie DDIP)  informujące, że objęte naszym wnioskiem kserokopie nie stanowią informacji publicznej a są jedynie korespondencją prywatną, które podmiot prywatny kieruje do organu administracji publicznej.

 


Na zakończenie roku szkolnego kwiaty i gratulacje wędrowały do obecnego zastępcy dyrektora Wiktora Grzegorza Sieka, który od września miał objąć funkcję dyrektora szkoły. Czy tak się stanie-to zależy już od decyzji burmistrza Romualda ZawodnikaMimo wyłonienia w ramach konkursu przez komisję konkursową zwycięzcy, burmistrz Romuald Zawodnik nie zdecydował się na powierzenie funkcji dyrektora PSP 1 Wiktorowi Siekowi. Wszczął natomiast tzw. procedurę sprawdzającą dotyczącą prawidłowość przeprowadzonego konkursu. W piśmie skierowanym do naszej redakcji burmistrz przyznał, że wpłynęły do niego jako organu prowadzącego zastrzeżenia dotyczące prawidłowości przeprowadzonego konkursu. W odpowiedzi nie wskazał jednak czy jest to korespondencja prywatna czy oficjalna.

- Została wszczęta procedura sprawdzająca, po zakończeniu której, w oparciu o zebrane wnioski zostanie wydane zarządzenie o powołaniu na stanowisko dyrektora wyłonionego kandydata, bądź o unieważnieniu konkursu. Termin zakończenia procedury sprawdzającej zgłoszone zastrzeżenia zależy od tempa i precyzji przesyłanych odpowiedzi i dokumentów na prośbę organu przez strony postępowania - czytamy w piśmie jakie skierował do naszej redakcji burmistrz Pionek Romuald Zawodnik

Rada Rodziców na dywanik

W ramach procedury burmistrz zwrócił się m.in. do Rady Rodziców działającej przy PSP1  o złożenie pisemnych wyjaśnień związanych m.in. z okolicznościami związanymi z delegowaniem przedstawicieli Rady Rodziców do udziału w składzie komisji konkursowej. To jednak nie jedyne pytanie jakie skierował burmistrz do rodziców. Burmistrz dodatkowo wniósł o przekazanie protokołu z posiedzenia w trakcie, którego wyłoniono przedstawicieli do komisji konkursowej oraz regulaminu Rady Rodziców.

Burmistrz Romuald Zawodnik mimo że nie ma żadnego przełożenia na rodziców zażyczył sobie, by wszystkie udostępnione dokumenty zostały potwierdzone za zgodność z oryginałem. W piśmie zawarł szereg pytań, które zdaniem części członków Rady Rodziców bardziej przypominają przesłuchanie niż zapytanie. Mimo tych okoliczności (by nie przedłużać procedury powołania nowego dyrektora – przyp. red.) prezydium rady zdecydowało o przekazaniu dokumentacji o jaką wnosił burmistrz.

W podobnym tonie z żądaniem udzielenia odpowiedzi na szereg pytań burmistrz Zawodnik skierował pismo m.in. do jednego z członków przedstawiciela Rady Rodziców biorącego udział w  pracy komisji konkursowej. W tym przypadku burmistrz otrzymał pisemną odmowę.

Kiedy powołanie

W sprawie konkursu i jego ewentualnego rozstrzygnięcia na ręce burmistrza stosowne pismo złożył również sam zainteresowany dotychczasowy zastępca dyrektora PSP 1 i jednocześnie wyłoniony w konkursie zwycięzca Wiktor Grzegorz Siek.

- Potwierdzam, że złożyłem pismo w tej sprawie pytając o powody niezatwierdzenia do dnia dzisiejszego wyniku konkursu oraz braku powierzenia mojej osobie funkcji dyrektora PSP 1 po jego wygraniu – poinformował dyrektor Wiktor Siek. Dyrektor Siek odmówił jednocześnie dalszego komentarza w tej sprawie.

O informację związaną z rozstrzygnięciem konkursu wystąpił również przewodniczący Rady Miasta Pionki Zbigniew Belowski. Ten również otrzymał informację zwrotną mówiącą jedynie o trwającej procedurze sprawdzającej.

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Tego rozumem nie ogarniesz ! Wice była najważniejsza w tej komisji konkursowej . Skargę na jej ręce, złożyły podobno 3 osoby z ekipy burmistrza/ tak wieść gminna niesie / . Swój ma pretensje do swojego , że coś poszło nie tak , jak sobie wymyślili ?
Dodane obrazki:
28-07-2018, 14:01:22
+ 209
- 147
odpowiedz
VIP
To kto jest na dzień dzisiejszy dyrektorem-Zawodnik, Gałkowski, czy Siek
29-07-2018, 03:18:41
+ 37
- 44
odpowiedz
Amator
Brawo , panie Redaktorze . Fragment o Radzie Rodziców daje do myślenia . Brawa dla Rodzica z kręgosłupem ! Nie każdy za forsę sprzeda twarz .
Dodane obrazki:
29-07-2018, 08:12:19
+ 203
- 149
odpowiedz
No jak to kto? Przecież wypowiadane wcześniej słowa kluczowe, cytuję: "moje miasto, mój gabinet ..." a teraz świeże "prywatna korespondencja czyli moja ..." bezsprzecznie świadczą, że głowa z wysokich chmur nadaje się już tylko do specjalistycznej placówki w Radomiu!

Panie Dyrektorze Siek, w listopadzie br. NOWY Burmistrz powoła Pana na wygrane stanowisko dodam stanowisko na które Pan zasługuje bo tak naprawdę to nie miał Pan doświadczonych i merytorycznych kontrkandydatów.
29-07-2018, 10:23:53
+ 195
- 149
odpowiedz
Na dzień dzisiejsz dyrektorem PSP1 nadal jest obecny dyrektor Andrzej Gałkowski. Jego kadencja trwa do 31 sierpnia 2018
30-07-2018, 08:40:14
+ 56
- 13
odpowiedz
Ludzie nie chodzi o to czy sie popiera dana opcje burmistrza chodzi o rzetelne przeprowadzenie konkursu, a to jest normale ze konkurs przygotowuje osoba głównego zainteresowanego to wypada taki uklad jest ok zona i maz rządzą oswiata
01-08-2018, 10:38:17
+ 35
- 126
odpowiedz
W głowie się nie mieści, jak takie coś jest mozliwe. Jeśli ten pożal się Boze burmistrz ma coś do konkursu niech to zgłosi, a nie torturuje ludzi.
Już wyobrażam sobie, co musi czuć p. Siek, gdy pomimo wygrania konkursu jakiś mały człowieczek nie chce powołać go na stanowisko. Jakiś paragraf by się na to przydał. Oby do wyborów!
08-08-2018, 11:48:43
+ 104
- 111
odpowiedz
Amator
Sprawiedliwości nie ma . Paragrafy ? W Polsce ?
Dodane obrazki:
09-08-2018, 08:05:48
+ 130
- 96
odpowiedz
Amator
Psycholu ! Postawiłeś w czasie kilku godzin po kilkaset ( - ) Wielu piszącym . Bawisz się w Boga forum . Redakcja miała dobry pomysł , ale nie przewidziała , że osoba z zaburzeniami nie leczonymi , to wypaczy . Chcesz zwrócić na siebie uwagę ? Niedokołysany jesteś ? Może ubierz się i wyjdź w plener . Propozycja poniżej .
Dodane obrazki:
09-08-2018, 22:04:46
+ 116
- 91
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook