Dzisiaj jest czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 234 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Współdziałanie Terytorialsów z „Błękitną” Brygadą
Dodał: MaG, 17-04-2019 09:17, odsłon: 651
fot.6MBOT
fot.6MBOT

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wraz z 12 Brygadą Zmechanizowaną prowadzili współdziałania w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

Na ośrodku zurbanizowanym w OSPWL w Wędrzynie połączone siły 61 batalionu lekkiej piechoty z Grójca i 65 blp z Pomiechówka prowadziły współdziałanie z 2 batalionem zmotoryzowanym im. 14 pułku Ułanów Jałowieckich 12 Brygady Zmechanizowanej im. gen. broni Józefa Hallera.

 

- Dzięki współpracy z żołnierzami z 2 pułku rozpoznawczego Teytorialsi mogli nabyć cenne wskazówki, które wykorzystają podczas kolejnych szkoleń.- informuje ppor. Jolanta Maciaszek oficer prasowy 6MBOT

 

- Było to bardzo dobre doświadczenie dla naszych żołnierzy, którzy uczą się współdziałania z elementami podsystemu militarnego. Dowódca 12 BZ był pod wrażeniem przygotowania naszych żołnierzy ochotników – powiedział dowódca zgrupowania podpułkownik Janusz Ostrowski - dowódca 61 blp.

 

 

Udział w wielowarstwowym, złożonym szkoleniu wymagał od Terytorialsów skrupulatnego przygotowania, jednak dzięki dotychczasowym szkoleniom, ale także dużemu zaangażowaniu i gotowości do podejmowania wyzwań żołnierze 6MBOT kolejny raz zmierzyli się z trudnymi i niecodziennymi sprawdzianami, tym razem przy współpracy wojsk operacyjnych. Było to pierwsze współdziałanie 6 MBOT z 12 BZ podczas szkolenia zintegrowanego.

 

Mazowieccy Terytorialsi szkolą się w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie od 6 do 19 kwietnia. Głównym celem jest weryfikacja umiejętności, które żołnierze OT nabywali w czasie, trwającego od kwietnia 2018 roku, szkolenia indywidualnego. Pętla taktyczna będzie ostatnim punktem programu w trakcie 14-dniowego szkolenia zintegrowanego. 
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook