Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
REMAX Sp. z o.o.
Wcześniej dyrektorka, teraz radni z "Porozumienia". Redakcja Pionki24 straszona kolejnymi pozwami
Dodał: MaG, 06-03-2019 17:25, odsłon: 4406

Gorąca V sesja Rady Miasta Pionki transmitowana na żywo na łamach naszego serwisu staje się okazją do ataków na działania redakcji Pionki24. Radni żądają publikacji sprostowań własnych decyzji i faktów, a w przypadku ich braku kierowaniem kolejnych pozwów na drogę sądową.

W ciągu ostatnich dwóch dni do redakcji Pionki24 wpłynęły pisma od radnej Wioletty Grzywacz oraz ósemki radnych z „Porozumienia dla Pionek” (radny Wojciech Maślanek, Piotr Nowak, Wioletta Grzywacz, Grzegorz Wąsik, Paweł Abramowicz, Paweł Kobylas, Tomasz Łyżwa, Dawid Jaroszek) z żądaniem zamieszczenie na łamach naszego serwisu sprostowań wydarzeń jakie miały miejsce podczas V sesji Rady Miasta Pionki i opublikowanych w relacji na żywo w materiale prasowym „ Pracownicy ekoPionki bez wypłaty. Nie będzie również pieniędzy na modernizację PSP2 „ . Radni grożąc redakcji skierowaniem spraw na drogę sądową oczekują, że będziemy publikowali treść ich sprostowań, które w sposób oczywisty nie odnoszą się do faktów zawartych w publikacji prasowej.

Redakcja Pionki24 od dekady relacjonowała, publikowała, cytowała wystąpienia radnych, burmistrzów, lokalnych polityków zabierających głos podczas sesji czy w okresach kampanii wyborczych. Obecna napięta sytuacja na linii burmistrz – radni  z „Porozumienia dla Pionek” sprawia, że w "lokalną wojnę" polityczną zostaje wciągnięta również nasza redakcja. Próba straszenia sądami i dostarczania żądań publikacji sprostowań w trybie zgodności z Prawem Prasowym, naszym zdaniem nie jest niczym innym jak tylko zwykłą próbą zastraszenia i zaniechania ze strony redakcji relacjonowania życia publicznego naszego miasta.

Radni zgodnie z prawem, na które się powołują otrzymali lub otrzymają stosowne odpowiedzi na dostarczone pisma. Redakcja Pionki24 spodziewa się, że odpowiedzi w nich zawarte mogą spowodować, iż  w najbliższym czasie przyjdzie nam stanąć przed Sądem broniąc swoich racji, stanowiska oraz zachowania prawa do przekazywania informacji dla mieszkańców Pionek – co jest dla nas wartością nadrzędną.

Radni powinni być świadomi, że przyjmując mandat radnego podejmują się pełnić służbę publiczną na rzecz mieszkańców. Podlegają publicznej krytyce i ocenie wyborców. Jeśli tego nie chcą lub nie potrafią zrozumieć powinni złożyć mandat dając tym samym szansę kolejnym mieszkańcom, którzy zapewne równie chętnie będą pełnili zaszczytną funkcję radnego naszego miasta.

Informujemy jednocześnie, że dalsze próby jakiekolwiek wpłynięcia na publikacje umieszczane w serwisie Pionki24, w takim kształcie będą odbierane jako wypełnienie przesłanek zawartych w Art. 43 i 44 Prawa Prasowego.

 
Redaktor Naczelny Pionki24
Mariusz Grotkowski

Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
WOlne Media tylko i aż tyle powiem Radnym RM pionki
07-03-2019, 06:29:28
+ 28
- 24
odpowiedz
Radni biorą odpowiedzialność za swoje decyzje, a Redakcja za publikowane treści.
07-03-2019, 09:07:23
+ 38
- 16
odpowiedz
Zgadzam się, Wolne i obiektywne!
07-03-2019, 09:20:19
+ 31
- 17
odpowiedz
Panie Redaktorze, nie dawać się naciskom! Radni powinni wiedzieć, jakie są konsekwencje ich głosowania. Czy to będzie za czy też przeciw, to w ogólnym rozrachunku jakiś efekt powstaje. A, że teraz zrobili jak zrobili, to ich problem. Ludzie w Pionkach nie są głupi i potrafią analizować.
07-03-2019, 10:14:31
+ 26
- 44
odpowiedz
WOLNE I OBIEKTYWNE !!!A NIE TUBA WŁADZY !!KAŻDEJ WŁADZY BYLEBY DAŁA ZAROBIĆ
07-03-2019, 19:43:46
+ 32
- 13
odpowiedz
Amator
Wole media TAK !
Ale co sie pisze i jak sie pisze , jak posługujemy się językiem pisanym też jest ważne.
Kontekst przedmiotowego artykułu nie był właściwy , z imienia i nazwiska wymieniono osobę której piszący postawił zarzuty - niebywałe , o ile mi wiadomo dziennikarz ma prawo pisać tylko to co usłyszał , przeczytał itd. , od stawiania zarzutów jest ktoś inny.
Dla wyjaśnienia - nie znam osobiście Pani Dyrektor.
08-03-2019, 09:41:10
+ 22
- 8
odpowiedz
KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
Agencja Reklamowa Arpass
Zajmujemy się projektowaniem materiałów graficznych dla firm oraz klient&...
ZAMÓW NASZ NEWSLETTER
Zarejestruj się aby otrzymywać nasz darmowy newsletter!
My nie spamujemy. Cenimy twoją prywatność!
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook