Dzisiaj jest niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 237 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Fabryka Domów Bogucin
W radomskiej Elektrowni zagrają FacesBlues
Dodał: KamZap, 12-02-2019 09:54, odsłon: 650
Fot. z archiwum artysty
Fot. z archiwum artysty

W piątek, 22 lutego, o godz. 20.00 w Cafe Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1 w Radomiu odbędzie się koncert zespołu FacesBlues. Grupę tworzy czterech pasjonatów bluesa z Radomia. Podczas koncertu będzie można posłuchać utworów wielu znanych muzyków z polski i ze świata.

ZŁOTUCHA DARIUSZ

FacesBlues to czterech Radomian, pasjonatów bluesa: Wojtek Blachliński – śpiew, Paweł Matracki – gitara, Marek Szczygielski – bas i Leszek Tarasiński – perkusja. Grupa zaistniała oficjalnie w 2017 roku. Oficjalnie, tzn. w mediach społecznościowych: na FB i YT. Wcześniej członkowie zespołu spotykali się, grając ku swojej radości i satysfakcji, by ostatecznie wylądować w studio nagraniowym i zarejestrować pięć bluesowych standardów. Każdy z muzyków FacesBlues pracuje zawodowo w dziedzinach nie związanych z muzyką. Ale muzyką żyją i kochają się w niej bez pamięci od lat.

 

Wojciech "Blacha" Blachliński od wielu lat związany jest z radomskim środowiskiem uprawiającym muzykę turystyczną, żeglarską, oraz poezję śpiewaną. Zdobył wyróżnienie na XXII Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia" wraz z zespołem "Sitting Blues". Od tamtej pory zaczął kierować się mocniej w stronę bluesa. FacesBlues to jego pierwszy klasyczny kwartet bluesowy.

 

Paweł Matracki, muzyczny samouk, miłośnik wszelkiego gitarowego grania, w szczególności bluesowych, emocjonalnych fraz. Swoją muzyczną pasję ujawnił w połowie lat 80-tych. Przewinął się przez wiele miejscowych kapel usiłujących pojawić się na ogólnopolskim rynku, z których najbardziej znana to IRA. Na początku lat 90 rozstał się z aktywnym muzykowaniem, poświęcając się dziennikarstwu. Z muzycznego niebytu wyciągnął go w 2010 roku Leszek Tarasiński. Wspólnie grali w formacji Bluebird Band. Prócz tej grupy Paweł Matracki uczestniczył w przedsięwzięciu pod nazwą Blues Power, by następnie zapuścić korzenie w FacesBlues.

 

Marek Szczygielski - od 40 lat zakochany w muzyce i sporcie. Pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Otwarty na różne gatunki muzyczne. Aktualnie działa w kilku formacjach muzycznych.

 

Leszek Tarasiński - pasjonat muzyki i muzyczny samouk. Na początku swej muzycznej drogi współtworzył pierwszy skład grupy IRA (1983-1985). Od kilku dekad ciągle aktywny muzycznie, głównie na scenie lokalnej, gdzie w ostatnim czasie uczestniczył w kilku ciekawych projektach autorskich, zawierających się w szeroko rozumianym obszarze bluesa, jazz-rocka oraz pop music.

 Członkowie FacesBlues swoje granie traktują jako pasję i odskocznię o życiowej codzienności. Wykonują klasyczne kompozycje bluesowe i rockowe, często w wersjach mocno odbiegających od pierwowzoru. 

 

Podczas koncertu FacesBlues będzie można posłuchać utworów spopularyzowane przez takich nieżyjących już artystów jak Stevie Ray Vaughan, Albert King, Tadeusz Nalepa, Howlin Wollf, Jimi Hendrix czy mający się znakomicie i grający przepiękne bluesy amerykański gitarzysta Robben Ford.

 

Koncert odbędzie się w piątek, 22 lutego, o godz. 20.00 w Cafe Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

 

Wstęp – 10 zł.

Ilość miejsc siedzących ograniczona, obowiązuje rezerwacja miejsca pod numerem telefonu: 506 876 851 lub 533 030 431

Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook