Dzisiaj jest środa, 21 listopada 2018 r., 325 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | ROZKŁADY JAZDY
Fabryka Domów Bogucin
W niedzielę na sali widowiskowej CAL, polski głośny film religijny!
Dodał: MaG, 17-11-2017 09:51, odsłon: 7908
fot.CAL
fot.CAL

W najbliższą niedzielę 19 listopada Centrum Aktywności Lokalnej zaprasza na bardzo wzruszający i przejmujący film o męczeńskiej śmierci Karoliny Kuzkównej. Projekcja odbędzie się o godz. 17.00.

Opis filmu

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

Film Witolda Ludwiga: „Zerwany kłos” powstał z kilku powodów. Z jednej strony jest debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego powstałego przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i TV Trwam. Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła. Trzecim powodem, było podziękowanie św. Janowi Pawłowi II za dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbyły się w jego umiłowanym Krakowie.

 „Zerwany kłos” reż. Witold Ludwig, religijny film biograficzny, 95 min.

 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach

    
Mazda AC CORTES
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Tylko jak dostać się na tę salę. Może jakieś drabiny będą. Poza tym ciut zimno jest w listopadzie, więc nie wiem czy będzie wielu chętnych.
17-11-2017, 15:59:13
+ 2
- 24
odpowiedz
Profesjonalista
Cytat z artykułu

Z drugiej strony powstał z pragnienia nowej ewangelizacji poprzez kulturę i przekonania, że kinematografia także powinna stać się areopagiem Kościoła.

Areopag to grono dostojnych osób, rozstrzygające ważne kwestie. Słowo wzięte z Grecji, gdzie na wzgórzu Aresa zasiadał taki właśnie sąd

Czy bibek albo jakiś inny inteligentny kolega mógłby mi wytłumaczyć co autor Grotkowski miał na myśli Nie będę przecież pisał do prof. Bralczyka
17-11-2017, 18:16:47
+ 18
- 5
odpowiedz
VIP
Oto film z Toruńskiej Fabryki Snów.
A co tam obejrzymy ?
Buszujące po wsiach rosyjskie sotnie...
Szesnastolatka podczas próby gwałtu pocięta wojskowym bagnetem wykrwawia się i umiera w lesie.
Inna młoda dziewczyna po brutalnym gwałcie zachodzi w ciążę. Czuję się zhańbiona i bardzo cierpi bo trzyma to w tajemnicy...
Czy to jest miły rodzinny film o bożej miłości ?
Na to pytanie również jak Antek oczekuje odpowiedzi kogoś mądrego.
17-11-2017, 19:10:59
+ 19
- 6
odpowiedz
VIP
Drogi Antku, przykro mi, ale nie czuję się ani na siłach, ani na tyle mądry i inteligentny, żeby odpowiedzieć na Twoją prośbę. Tutaj może pomóc tylko i wyłącznie tzw. wykładnia odautorska, czyli, inaczej mówiąc, tylko redaktor Grotkowski we własnej osobie może nam wszystkim wytłumaczyć "co autor miał na myśli".
Ja natomiast mam swoje następujące uwagi:
1. Nie za bardzo zrozumiałem, dlaczego jednym (pierwszym z wymienionych!) z "kilku powodów" powstania filmu jest akurat fakt, iż jest on "debiutem fabularnym młodego zespołu filmowego" finansowanego przez ojca dyrektora (czyli - skrót myślowy - przez nas wszystkich, w tym także niewierzących i wyznawców innych religii). Razi mnie tu słowo "powód", nie wiem sam dlaczego.
2. Także powód drugi powstania filmu (zamiar, ba - wręcz "pragnienie nowej ewangelizacji poprzez kulturę" i przekazywanie poprzez tworzone filmy najważniejszych zasad i dogmatów KK) jakoś, moim zdaniem, słabo konweniuje z rozdziałem państwa od kościoła. Chyba dalej nie muszę rozwijać tej myśli.
3. Trzeci, podany w artykule, powód powstania filmu jest wręcz kuriozalny. Mnie, durnemu, się wydawało, że film mógłby być co najwyżej pewną formą podziękowania śp. Janowi Pawłowi II za włączenie Karoliny Kózkówny do grona błogosławionych a nie za "dziedzictwo Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku", które miały miejsce parę ładnych lat po śmierci JPII! Z tych słów autor artykułu powinien się także wytłumaczyć, zwłaszcza że na plakacie do filmu jest tylko mowa o papieżu Franciszku a nie o JPII!!!
4. I na koniec: cena za bilet 10 zł a dotychczas w KZR bilety były po 8 zł. Czy to zapowiedź podwyżki cen biletów w KZR na stałe, czy też te dodatkowe 2 zł to składka na ojca dyrektora i na rozwój jego kinematograficznych wizji i "pragnień"?
18-11-2017, 11:14:13
+ 14
- 13
odpowiedz
VIP
Powód nr 3 ma sens.
Pierwsze spotkanie z papieżem organizowane jako religijny festiwal zainicjował w 1986 r. Jan Paweł II.
Trochę to naciągnięty powód, ale tu bym nie krytykował.

Pozdrawiam wszystkich ateistów !
Trzymajcie się kochani !
Pozdrawiam wszystkich księży i zakonnice !
Trzymajcie się !
18-11-2017, 13:20:57
+ 14
- 7
odpowiedz

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYDARZENIA-IMPREZY

Gmina Kozienice
Zobacz więcej
WSZYSTKO BLISKO - WIRTUALNA GALERIA HANDLOWA ZAPRASZA
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992
facebook